Aftabedel Print Banner
دوشنبه 14 بهمن 1398 / 13:55|کد خبر : 9892|گروه : اخــبــار زنــان

فرمانده سپاه کردستان در همایش بانوان انقلابی مطرح کرد:

زنان در برابر کاخ ظلم ستمشاهی با سلاح الله اکبر نقش آفرینی کردند

زنان در برابر کاخ  ظلم ستمشاهی با سلاح الله اکبر نقش آفرینی کردند

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان با اشاره به اینکه بانوان هم برای دفاع از حیثیت لگدمال و استقلال به تاراج رفته کشورمان وارد صحنه‌های انقلاب شدند، تاکید کرد: شرف و کرامت انسان‌های بزرگ کشور به حاشیه رفته بود و برای همین مردان، زنان و جوانان در برابر کاخ سراسر ظلم ستمشاهی با سلاح الله اکبر ایستاده و نقش آفرینی کردند.

به گزارش آفتاب دل، سردار سید صادق حسینی روز دوشنبه در همایش بزرگ بانوان انقلابی و جشن میلاد کوثر در سالن آزادی سنندج اظهار داشت: رییس جمهوری منحوس آمریکا فکر کرد با شهادت سردار سلیمانی، میدان برایش آماده می‌شود تا انتخابات کشورش را به نفع خود رقم بزند در حالیکه انقلاب،  مردم و محور مقاومت زنده است و سنگرها را یکی پس از دیگری فتح و استکبار بیرون رانده می‌شود.

 

وی با بیان اینکه حاج قاسم زنده است چون میلیون‌ها رزمنده در محور مقاومت زنده هستند، افزود: چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب، فرصتی برای تجلیل از حضور حماسی بانوان و شیرزنانی است که در دهه‌های چهل و پنجاه دوشادوش مردان و تحت فرمان امام راحل برای به زیر کشیدن نظام ستمشاهی تلاش و مجاهدت کردند.

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان با اشاره به اینکه بانوان هم برای دفاع از حیثیت لگدمال و استقلال به تاراج رفته کشورمان وارد صحنه‌های انقلاب شدند، تاکید کرد: شرف و کرامت انسان‌های بزرگ کشور به حاشیه رفته بود و برای همین مردان، زنان و جوانان در برابر کاخ سراسر ظلم ستمشاهی با سلاح الله اکبر ایستاده و نقش آفرینی کردند.

 

سردار حسینی نقش زنان در پیروزی انقلاب و بعد از آن را برجسته، شاخص و اثرگذار دانست و یادآور شد: زن از نگاه موحدان جایگاه ارزشمند و رفیعی دارد و در تاریخ بشریت زنان بزرگی انقلاب ساز و جریان ساز بودند و حرکت‌هایی ایجاد کردند که تحولات بزرگی را رقم زده است.

 

وی از حضرت آسیه، حضرت مریم، حضرت خدیجه، حضرت زهرا و حضرت زینب (س) به عنوان نمادهای انقلاب خواهی نام برد و خطاب به بانوان حاضر در مراسم گفت: این زنان بزرگ از جنس شما و شما از جنس همین زنان بزرگ هستید.

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان با بیان اینکه انقلاب اسلامی بر پایه خدا محوری، مردم و رهبری استوار است، یادآور شد: بخش عمده‌ای از مردم را بانوانی تشکیل می‌دهند که در تربیت نسل آینده‌ساز و مسایل سیاسی و اجتماعی نقش ویژه دارند همچنانکه در کردستان هم شاهد مجاهدت شیرزنان هستیم که در عرصه های مختلف نقش‌آفرین بودند.

 

سردار حسینی تاکید کرد: انقلاب با شعار دین، مذهب و مردم پیروز شد و این ایام فرصتی است که انقلاب، کارکرد و دستاوردهای آن تبیین شود تا نسل‌های جدید هم از گذشته و حال کشور اطلاع و آگاهی بیشتری داشته باشند.

 

وی افزود: هویت ملی ما زیر چکمه آمریکا از بین رفته بود و اولین افتخار جمهوری اسلامی که در صبحگاه خونین ۲۲ بهمن با افراشته شدن پرچم لا اله الا الله بدست آمد، استقلال کشورمان بود و آزادی هم به معنای واقعی حاصل شد.

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان انقلاب را برای رفاه، آسایش، امنیت و توسعه همه جانبه کشور دانست و گفت: امروز در علم و فناوری، اقتصاد، صنایع، علوم پزشکی، آموزش، سدسازی، صنعت هسته‌ای و تکنولوژی هوا فضا به مرحله‌ای رسیده‌ایم که در جمع کشورهای برتر دنیا قرار داریم.

 

سردار حسینی با تاکید بر اینکه شرایط کنونی انقلاب با خواسته امام و رهبری فاصله دارد، اضافه کرد: باید از همه ظرفیت‌های کشور استفاده شود تا جمهوری اسلامی به جایگاه واقعی خود در منطقه و جهان برسد.

 

وی اظهار داشت: آمریکا که مدعی کدخدایی دهکده جهانی است ولی برای مذاکره در کنار پنج قدرت جهانی وارد مذاکره با ایران اسلامی شد که این حاکی از قدرت بزرگ کشورمان در منطقه و نقش تاثیرگذارش در جهان است.

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان به ترور سردار سلیمانی، شجاع‌ترین فرمانده مبارز با تروریسم جهانی توسط آمریکا اشاره کرد و اظهار داشت: این ترور تلاشی برای تسلط استکبار بر منطقه بود که کاملا عکس آن اتفاق افتاد و امروز مردم منطقه خواهان خروج آمریکا هستند.

 

 

زن پهلوانی است که دلیلترین مردان را در سخترین اوقات خشم آرام می کند

 

 در ادامه این مراسم حجت السلام محمد اسماعیلی مبارکه از اساتید حوزه علمیه قم با تبریک چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: از نظر قرآن زن پهلوانی است که دلیلترین مردان را در سخترین اوقات خشم آرام می کند .

 

وی گفت: یکی از آثار حفظ عفّت در محیط خانوادگی، پاکدامنی همسر است زیرا اگر شوهر عفیف باشد، پاکدامنی او در اخلاق و رفتار همسرش نیز تأثیر داشته، او را به سوی خوبی ها سوق می دهد و به گفته  امام صادق علیه السلام  که فرمودند: از زنان مردم چشم بپوشید تا همسرانتان عفیف بمانند.

 


اسماعیلی مبارکه افزود: دین مبین اسلام با بیان ارزش واقعی زن، خانواده و اثر وجودی آنها، حقوق خانواده و زن، با تمامی تفکرات جاهلانه مبارزه کرده است.

 

این استاد حوزه دانشگاه گفت: حضرت زهرا(س) خود نمونه و الگوی کامل یک زن مسلمان است که اگر زنان ما سیره و راه حضرت زهرا(س) را ادامه بدهند، به‌طور حتم مدینه فاضله‌ای از زنان و بانوان صالح خواهیم داشت و جامعه ما جامعه‌ای کامل و نمونه در جهان خواهد بود.

 

حجت الاسلام اسماعیلی مبارکه یادآور شد: زن یگانه موجودی است که حقیقت عشق پاک را که تنها وسیله رسیدن به خداست، می شناسد و به همین دلیل است که امام راحل فرمودند از دامن زن مرد به معراج می‌رود.

 

وی به آسیب هایی که زن را تهدید می کند اشاره کرد و گفت: یاس و ناامیدی، کمرنگ شدن نقش دین در زندگی و انحراف اخلاقی سه عاملی است که این قشر را تهدید می کند و بانوان باید راهکارهای مقابله با آن را در خود تقویت کنند.

 

تقویت روحیه زیبانگری، توجه خود و اطرافیان به داده های الهی، افزایش معنویت و ایمان در خود و خانواده، پافشاری بر انجام خوبی ها، خیرخواهی و تقویت حیا و عفت را از راهکارهای مقابله با آسیب های مختص زن مسلمان بود که این پژوهشگر حوزه تبلیغ و تربیت به آن اشاره کرد.

 

 

مردان انقلاب اسلامی از دامن پاک مادران  و با الهام از و الگوگیری از مکتب فاطمه زهرا پرورش یافتند

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج نیز در این برنامه اظهار کرد: زنان در تمام دوران انقلاب چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب نقش بارز و پررنگی ایفا کرده و دوشادوش مردان مبارزه کردند.

 

حسن عسگری افزود: بسیاری از این زنان همسران و  فرزندان دلیر خود را تقدیم انقلاب کردند.

 

وی تصریح کرد: مردان انقلاب اسلامی از دامن پاک مادران  و با الهام از و الگوگیری از مکتب فاطمه زهرا پرورش یافتند.

 

وی با اشاره به اینکه نگاه اسلام به زنان برخلاف نگ