Aftabedel Print Banner
جمعه 29 آذر 1392 / 10:18|کد خبر : 97|گروه : اخــبــار زنــان

شهیده ای که با زبان روزه به شهادت رسید

شهیده ای که با زبان روزه به شهادت رسید

شهیده سلما نامور در سال 63 با زبان روزه مورد اصابت ترکش توپ بعثیان قرار گرفت و در روستای نی به شهادت رسید .

به گزارش خبرنگار آفتاب دل، صحبت از زن است، شادی بخش ترین موجود هستی ، موجوی که مهربانی می کند ، می پروراند، عشق میورزد و انسان ها را به معراج می برد، درباره ی موجودی که بعضی ها به غلط او را کمال نیافته می دانند در حالی که کمال هستی از اوست، موجودی که بی جلوه ی او انگشتر هستی هیچ جمالی ندارد و بالطبع صحبت از زنان شهیده ، این گوهرهای ناب و روشنی بخش هستی، سخت تر و چیزی است آنسوی نوشته ها و گفته ها و حق آنان در لوح خدا محفوظ است .


زنان شهیده با تقدیم جان خود که عزیز ترین سرمایه ی انسانی است به نوبه ی خود سهم عظیمی را در انقلاب شکوهمند ایران اسلامی ایفا نمودند و نشان دادند که نه تنها در تربیت فرزندان صالح و پرورش آنان و کمک به شناخت راه درست زندگی به آنان موفق بوده اند و توانسته اند با تقدیم فرزندان خود به انقلاب اسلامی سهم بزرگی در تحقق اسلام و انقلاب داشته باشند  بلکه با نثار جان خود مهر تأیید دیگری بر حقانیت دفاع از این انقلاب را با خون خود نگاشتند و بالطبع زنان شهیده ی کردستان یکی از بدیع ترین جلوه های لازمه ی هستی را به نمایش گذاشتند این شیر زنان کردستانی در کنار فرزندان و همسران و خانواده های خود هر کدام به شکلی که گاه با اسلحه بوده و گاه با مقابله فرهنگی مبارزات خود را تداوم بخشیدند و تعدادی از آنها در این راه به فیض شهادت نائل شدند .


لازم است برای نسل های آینده نوشت که آنها هم به بسیاری از حقایق و سختی های مردان و زنان تلاشگر و از جان گذشته ی خود پی ببرند و بر  خود ببالند که چنین کسانی در سهم انقلاب اسلامی سهم داشته اند .


طبع یک انقلاب فداکاری است ، لازمه ی یک انقلاب ، مهیا بودن برای شهادت است، قربانی شدن و قربانی دادن در راه انقلاب برای پیروزی آن اجتناب ناپذیر است ؛ به ویژه انقلابی که برای خداست و برای دین اوست برای نجات مستضعفان است و برای قطع امید جهانخواران و مستکبران شهادت در راه خداوند چیزی نیست که بتوان آن را با سنجش های بشری و انگیزه های مادی ارزیابی کرد.


شهید سلما نامور در خانواده ای از سلسله ی سادات در سال 1308 در روستای نی مریوان دیده به جهان گشود . وی پس از ازدواج به امر خانه داری و کشاورزی پرداخت .


شهیده نامور در مدت حیات خود توانست فرزندانی را تربیت کند که آنها امروز الگوهای مجسمی از تقوا و دینداری و حامیانی واقعی برای نظام جمهوری اسلامی ایران هستند .


حاج ماموستا ملا مصطفی شیرزادی امام جمعه ی مریوان از جمله ی فرزندان اوست و در دامان پاک این شهیده ی بزرگوار تربیت شده اند .


این شهیده ی والامقام در تاریخ 1/6/1363 با زبان روزه مورد اصابت ترکش توپ بعثیان قرار گرفت و در روستای نی به شهادت رسید .


حال این راهی است که باید پیمود و سفری است که باید رفت، چه بهتر که در حال عبادت و با استقامت در مقابل دشمن ددمنش شربت شهادت را نوشید و باسرافرازی به لقاءالله رسید و این همان راهی است که اولیاء معظم حق تعالی آرزوی آن را می کردند و در مناجات آن را از خدای بزرگ طلب می کردند .


شهیدان از مرزهای خاک گذشتند و آتش عشق را با قلب های لاله گون خود به افلاک بردند خونشان در رگ های زمین و زمان جاری است آنها همچون پرندگانی آسمان را بر شقایق های خویش نشاندند و در هجوم حادثه حسرت شنیدن یک آخ را بر دل دشمن نهادند .


شهیدان همچون شقایق هایی در نسیم ارادت شکفتند و سماعی سرخ را در خون خویش آغاز کردند شهر شیرین شهادت گوارایشان باد .


انتهای پیام/
 برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel