Aftabedel Print Banner
چهارشنبه 6 آذر 1398 / 08:41|کد خبر : 9673|گروه : اخــبــار اســتــان

ظرفیت تولید۵۰ هزار تنی در کارخانه لاستیک بارز /کردستان بزرگترین واحد تولیدکننده رادیال سواری در کشور

ظرفیت تولید۵۰ هزار تنی در کارخانه لاستیک بارز /کردستان بزرگترین واحد تولیدکننده رادیال سواری در کشور

مدیرعامل کارخانه لاستیک بارز، گفت: لاستیک بارز کردستان بزرگترین واحد تولیدکننده رادیال سواری در کل کشور است و تا پایان سال به ظرفیت ۱۶ هزار حلقه در سال خواهد رسید.

به گزارش آفتاب دل، علی اکبر مشرفی سه شنبه(۵آذر ماه) در رونمایی از شش لاستیک بارز در کردستان، اظهار کرد: در سال ۷۲ کارخانه بارز کرمان با ظرفیت ۲۰ هزار تن راه اندازی و شروع به کار کرده است.

 

وی افزود: در سال ۷۴ که این کارخانه شروع به کار کرده یک طرح توسعه ۳۰ساله یعنی تا سال ۱۴۰۴ تدوین کردیم که بتوانیم به ظرفیت تولید ۲۵۰ هزار تن در سال برسیم.

 

مدیرعامل کارخانه لاستیک بارز، بیان کرد: خوشبختانه در طول این چند سال توانسته ایم به این برنامه توسعه پایبند باشیم، در حال حاضر کارخانه لاستیک بارز کرمان حدود صد هزار تن و کارخانه بارز کردستان ۵۰هزار تن ظرفیت دارد.

 

مشرفی با اشاره به اینکه اقلیم کردستان بازار خوبی برای کارخانه لاستیک بارز است، ذکر کرد: در طرح ابتدایی تدوین شد که یک کارخانه در غرب کشور در راستای صادرات به کشورهای عراق، سوریه، اردن و لبنان و همچنین کارخانه ای در شرق برای کشورهای افغانستان، ترکمنستان و غیره احداث کنیم.

 

وی افزود: ما در منطقه ای قرار گرفته ایم که غیر از ترکیه، هیچ کشور دیگری کارخانه لاستیک سازی ندارند، در واقع این منطقه می تواند یک نقطه عطف در تولید لاستیک باشد.

 

مدیرعامل کارخانه لاستیک بارز، گفت: در حال حاضر از ۲۵۰ هزار تن در برنامه ۱۴۰۴، حدود ۲۰۰ هزار تن محقق شده و ۵۰ هزار تن دیگر آن طی سال های آینده محقق خواهد شد.

 

مشرفی ذکر کرد: امروز بارز کردستان بزرگترین واحد تولیدکننده رادیال سواری در کل جمهوری اسلامی ایران است و تا پایان سال به ظرفیت ۱۶ هزار حلقه در سال خواهد رسید.

 

در ادامه سعید حافظی، معاونت عملیات کارخانه لاستیک بارز کردستان، بیان کرد: تایر بارز کردستان در سال ۹۳ تاسیس و در سال ۹۶ پروانه بهره برداری آن صادر شده است.  

 

وی عنوان کرد: در حال حاضر در کارخانه لاستیک بارز کردستان ۶۰۰ نفر مشغول به فعالیت هستند که در آینده این تعداد به ۷۰۰ نفر افزایش می یابد.

 

حافظی تصریح کرد: روزانه در این کارخانه ۱۳ هزار حلقه انواع تایر رادیال سواری تولید می شود.

 

وی اذعان کرد: در این کارخانه سرمایه گذاری ارزی اولیه ۹۳.۷ میلیون یورو بوده و نزدیک به ۲۴۰ میلیارد تومان اعتبار به بهره برداری رسیده است.

 

افتخار می کنیم کشورمان در جهات مختلف روی پای خود ایستاده و نیازمندی ها را بدون دخالت دشمن تامین می کند

 

آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در کردستان در ادامه با اشاره به اینکه بسیج یک سازمان است، افزود: بسیج در زیر مجموعه سپاه قرار دارد که گروهی از افراد را سازماندهی می کند.

 

 

نماینده ولی فقیه در کردستان، بیان کرد: بسیج به معنای عام، یعنی دل در گرو ارزش های نظام دارد و برای این نظام دلسوزی می کند.

 

 

آیت الله حسینی شاهرودی عنوان کرد: بسیج یک فرهنگ است که هر کجا آن فرهنگ حاصل شود موجب تحول و افتخار می شود و امام نیز بسیج را لشکر مخلص خدا تعریف کرد.

 

 

وی با اشاره به روحیه بسیجی، ذکر کرد: ما در تلاش هستیم که  آرامش و امنیت را برای مردم به وجود بیاوریم همچون روحیه بسیجی، لذا باید همه مردم این روحیه بسیجی را داشته باشند.

 

 

نماینده ولی فقیه در کردستان، با اشاره به اینکه امروز بسیج به چهل سالگی رسیده است، بیان کرد: بسیجی که پر شتاب پیش می رفت یک سیر صعودی داشته و در پختگی قرار گرفته که ایجاد این حرکت علمی پیشرفت های مختلفی را به دنبال داشته و این نتیجه تلاشی است که در تمام بخش ها صورت می گیرد.  

 

 

آیت الله شاهرودی عنوان کرد: در گذشته کشورمان مورد توهین و اهانت دشمن قرار گرفته بود که در طول این چهل سال خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران با عزت و آبرو پیشرفت های زیادی کرده است.

 

 

وی اذعان کرد: نیروهایی که دلسوزانه در دانشگاه ها، کارخانه ها و آزمایشگاه ها کار کردند توانستند دشمن را از اهدافشان دور و ناامید کنند.

 

 

نماینده ولی فقیه در کردستان، ذکر کرد: با توجه به گزارش های داده شده از کارخانه لاستیک بارز خوشبختانه با تلاش می توانیم جزء منطقه اول در کشور شویم.

 

 

آیت الله شاهرودی با اشاره به اینکه کارخانه لاستیک بارز کردستان با کیفیت و استاندارد است، خاطرنشان کرد: پیش بینی شده بانک جهانی اقتصاد ایران در سال آینده رشد شایانی داشته باشد و همچنین در سال های آینده جز ۱۰ کشور اول جهان از لحاظ اقتصادی به شمار بیاییم.

 

 

وی از وجود کارخانه لاستیک بارز، ابراز خرسندی کرد و یادآور شد: با رشد و توسعه این کارخانه امیدواریم مشکل اشتغال جوانان این استان برطرف شود.

لازم به ذکر است؛ در این مراسم از شش تولید سایز جدید لاستیک بارز کردستان رونمایی شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS

اینجا محل تبلیغات شماست

ADS

 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel