Aftabedel Print Banner
یکشنبه 12 آبان 1398 / 12:07|کد خبر : 9641|گروه : اخــبــار اســتــان

در همایش نقش استکبار جهانی در حمایت از جریان‌های افراطی و تکفیری عنوان شد:

تکفیری ها جزء مذاهب اسلامی نیستند و از اسلام جدا هستند/ اقامه ی دین و مسئله وحدت دو شاخصه ی انقلاب اسلامی بود

تکفیری ها جزء مذاهب اسلامی نیستند و از اسلام جدا هستند/ اقامه ی دین و مسئله وحدت دو شاخصه ی انقلاب اسلامی بود

با حضور عالمان و فرهیختگان شیعه و سنی ، همایش «نقش استکبار جهانی در حمایت از جریان‌های افراطی و تکفیری و راه‌های مقابله با آن در سنندج برگزارشد.

به گزارش آفتاب دل، آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع نقلید شیعیان در همایش نقش استکبار جهانی در حمایت از جریان های افراطی و تکفیری و راه های مقابله با آن که در سنندج برگزار شد به صورت ویدیو کنفرانس اظهار کرد: شرکت در این برنامه و هر گونه فعالیتی در آن جزء ذخایر بوم المعاد خواهد بود که امیدواریم خداوند به این عمل صالح پاداش صالح عنایت کند.

 

وی گفت: امروز بزرگترین خطری که عالم اسلام را تهدید می کند خطر تکفیری هاست چرا که بعضی از کشورهای اسلامی را تبدیل به ویرانه کردند زیرا آنها آتشی را روشن کردند که دامن مسلمانان چه شیعه و چه سنی را فراگرفته است.

 

گروه‌های تکفیری خطری برای جهان اسلام هستند

 

 

آیت‌الله مکارم اضافه کرد: بعد از کنگره‌های جهانی که در قم طی دو سال داشتیم و علمای بزرگ از 80 کشور جهان اسلام شرکت داشتند خبر رسید که جذب و جلب داعش و امثال او کمتر شده و این یعنی کار فرهنگی اثر می‌گذارد.

 


وی خطاب به شرکت‌کنندگان در این همایش گفت: شما علما شخصیت‌ها و مسئولین باید دست به دست هم بدهید و در هر منطقه‌ای خطرات داعش و بیگانگی آنها با دین اسلام باید تبیین شود.


وی با بیان اینکه برای آنها چه شیعه و چه سنی مهم نیست بلکه خطری برای جهان اسلام است عنوان کرد: در راه های مقابله با گروه های تکفیری سه راه نظامی، سیاسی و فرهنگی است که راه های سیاسی و نظامی بدون راه فرهنگی جواب نمی دهد.

 

آیت‌الله مکارم افزود: ما باید به نحوی عمل کنیم و اقدامات فرهنگی انجام دهیم که اینها جدا از اسلام هستند و دین اسلام دین رحمت است.

 

وی اضافه کرد: البته این مسئله که اسلام دین رحمت است در جهان روشن می‌شود.

 

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: اسلام در دنیا در حال حرکت و پیشروی است و این را باید دانست که تکفیری ها جزء مذاهب اسلامی نیستند و از اسلام جدا هستند.

 

 

اقامه ی دین و مسئله وحدت دو شاخصه ی انقلاب اسلامی بود


حجت السلام سید محمد حسن زمانی رییس دبیرخانه مقابله با جریان‌های افراطی و تکفیری در ادامه خاطر نشان کرد: اهمیت وحدت از نگاه خداوند را می توان در تک تک آیه های قرآن دید که اگر امت اسلامی وحدت نداشته باشند دین نابود خواهد شد؛ چرا که حفظ وحدت و پرهیز از تفرقه مساوی با اقامت دین است.

 

 

وی افزود: علم کامل فقط خداوند است، زیرا خداوند در قانونگذاری مصلحت جامعه را در نظر میگیرد و هیچ منفعتی برای خود در نظر نمیگیرد چون بی نیاز است و بشر شایستگی تشریع ندارد.

 

وی افزود: تنها دین کامل از منظر خداوند دین اسلام است و این شریعت پیامبران است که با هم تفاوت دارد لذا خداوند برای اقامه ی دین اهمیت فراوانی قایل بود .

 


وی ادامه داد: اقامه ی دین و مسئله وحدت دو شاخصه ی انقلاب اسلامی بود.

 

رئیس دبیرخانه مقابله با جریان‌های افراطی و تکفیری تصریح کرد: ضامن اجرای قانون یک فقیه متعهد، مجتهد و عالم دینی است.


حجت‌الاسلام زمانی گفت: 57 کشور اسلامی در جهان داریم که قوانین آنها اسلامی نیست، فقط قوانین ایران صد درصد اسلامی دارد و یک فقیه قانون‌گذار و 6 فقیه دیگر نظارت بر اجرای آن دارند.

 


وی گفت: تفرقه نداشتن و حفظ وحدت به عنوان یک اصل مهم در مقابله با دشمنان از درس‌های دیگر قرآن به جوامع اسلامی است.

 


وی با بیان اینکه دشمنان تاب دیدن پرچمداران وحدت را ندارند، گفت: وقتی داعش به دست استکبار جهانی به‌وجود آمد در اول قبول نکرد ولی الان صراحتا اعلام می‌کنند که خودشان داعش را درست کرده‌اند.

 


حجت الاسلام و المسلمین زمانی با بیان اینکه هدف از این همایش بررسی و تحلیل نقش استکبار جهانی در حمایت از جریان‌های افراطی و تکفیری است، گفت: «این همایش تلاش بر این بود تا با ایجاد وحدت و همدلی میان علمای اسلام، زمینه شناخت بیشتر امت اسلامی از اهداف و توطئه‌های استکبار جهانی در حمایت از جریان های افراطی و تکفیری فراهم شود.

 

رئیس دبیرخانه مقابله با جریان‌های افراطی و تکفیری افزود: آنچه امروز مورد نیاز ماست این است که باید ریشه‌ها و رسوبات تفکر داعش در جامعه را ریشه‌کن کنیم.

 

 

وحدت و همدلی نیاز اصلی جهان اسلام است

 

ماموستا فایق رستمی نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه عنوان کرد: وحدت و همدلی نیاز اصلی جهان اسلام است و همه مسلمانان باید با وحدت خود در مقابل دشمنان دین مبین اسلام ایستادگی کنند.

 

ماموستا رستمی از کردستان به‌عنوان مرکز علما، مردان خدا، وحدت، اتحاد، شرف، کرامت و ایستادگی در برابر دشمنان نظام نام برد و اظهار کرد: مردم کردستان هرگز تا روز قیامت اعتماد به آمریکا نخواهند کرد .

 

وی اضافه کرد: مردم کردستان به تبع ملت ایران هرگز اعتماد به آمریکا ندارند و اگر مردم کردستان در هشت سال جنگ تحمیلی، شیمیایی و آواره شدند به خاطر دشمنانی بود که از سوی آمریکا اجیر شده بودند.

 

رستمی تصریح کرد: تمام مبارزات و آشوب‌هایی که علیه کشورهای اسلامی شکل می‌گیرد و مسلمانان زیادی به خاک و خون کشیده می‌شوند، به آمریکا باز می‌گردد.

 

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: در هر نقطه از جهان اگر یک مسلمان آسیب ببیند پیکره اسلام آسیب می‌بیند لذا همه باید با وحدت در برابر دشمنان بایستیم.

 

وی با بیان اینکه دین اسلام دین ترحم و مهربانی است، گفت: در هیچ جای دین اسلام نوشته نشده که مسلمان خون مسلمان را بریزید ولی امروز به نام اسلام خون مسلمانان ریخته می‌شود.

 

 

دشمنان در اسلام هراسی، موفق نیستند

در ادامه سید محمد حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در کردستان خاطر نشان کرد: دشمنان در اسلام هراسی، موفق نیستند و نخواهند شد چرا که این گروه های تکفیری چهره اسلام نیست. 

 

وی با بیان اینکه آمریکا از تفکرات تکفیری حمایت می‌کند، گفت: باید همه با هم در این شرایط حساس کنونی بیش‌تر از گذشته مراقب دسیسه‌های دشمنان باشیم و اجازه هیچ‌گونه سوءاستفاده‌ای به بدخواهان نظام ندهیم.

 


نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: به وجودآوردن گروه های تکفیری و بعد هم کشاندن آن به تکفیر و مبارزه کردن در جهان اسلام از سوی استکبار جهانی شکل گرفته و با تمام تفکرات و مذاهب دینی مسلمان‌ها مقابله داشته است.

 

آیت‌الله حسینی شاهرودی با اشاره به انقلاب اسلامی و تاثیرات آن در دنیا اضافه کرد: هر چقدر از عمر انقلاب می‌گذرد قدرت مسلمانان و مستضعفین بیشتر و فساد، تباهی و بدعهدی دشمنان نمایان‌تر می‌شود.


 

گروه های تکفیری همان اسلام آمریکایی هستند

ماموستا نوری امام جمعه قروه در ادامه یادآور شد: یهود و نصاری همان گزیده استکبار جهانی هستند که خداوند در قرآن به صراحت اعلام کردند که اگر کسی از شما ولایت و دوستی دشمنان را پذیرفت خود نیز از آنها و استکبار است و خداوند اینها را هدایت نخواهد کرد.

 

وی گفت: امام راحل (ره) به اسلام آمریکایی اشاره کردند و امروز این پیام بر همگان روشن است که گروه تکفیری زیر اسلام آمریکایی ظهور پیدا کردند.

 

مام جمعه اهل سنت قروه اذعان داشت: جریان‌های تکفیری به نام داعش، وهابیت، سلفیت که سلاح آمریکایی و اسرائیلی در دست دارند و مجروحانشان در آمریکا و اسرائیل مداوا می‌شود، پشتوانه آنها را نمایان ساخته است.

 

ماموستا نوری تصریح کرد: کسانی که به نام اسلام مسلمانان را به خاک و خون می‌کشند تاکنون حتی یک تیر به سمت کشورهای غیراسلامی شلیک نکرده‌اند.

 

وی ادامه داد: انقلاب اسلامي نمونه بارز و كاملي از اتحاد، همدلي و يكپارچگي مسلمانان شيعه و سني نه تنها در ايران بلكه در جهان است. 

 


وي وحدت را خنثي كننده توطئه ها و حربه هاي تفرقه افكنانه دشمنان اسلام دانست و افزود: راه مقابله با گروه های تکفیری وحدت و انسجام امت اسلامی است.

 

همچنین در این مراسم، از آثار و کتب جدیدی که اخیراً توسط دبیرخانه مقابله با جریان های افراطی و تکفیری تدوین و تالیف شده است، رونمایی شد.

 

انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS

اینجا محل تبلیغات شماست

ADS

 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel