Aftabedel Print Banner
شنبه 20 مهر 1398 / 18:28|کد خبر : 9614|گروه : اخــبــار اســتــان

مدیرکل استاندارد کردستان عنوان کرد:

۷۷ مورد توقیف کالا در زمینه بازرسی سطح بازار / ۷۰۱ مورد بازرسی از واحدهای تولیدی زیرپوشش استاندارد کردستان

۷۷ مورد توقیف کالا در زمینه بازرسی سطح بازار / ۷۰۱ مورد بازرسی از واحدهای تولیدی زیرپوشش استاندارد کردستان

مدیرکل استاندارد کردستان گفت: وی به اقدامات این ارگان در زمینه بازرسی سطح بازار در مدت زمان یادشده اشاره کرد و ادامه داد: از تعداد ۲ هزار و ۹۶۱ بازرسی از مراکز عرضه، ۵۶ مورد جعل علامت استاندارد شناسایی و ۷۷ مورد توقیف کالا و ۱۰۲ مورد نمونه‌برداری از کالاها در مراکز عرضه انجام شده است.

به گزارش آفتاب دل، ژیلا یزدانی عصر امروز در کنفرانس خبری به مناسبت روز جهانی استاندارد که در محل سالن اجتماعات استاندارد برگزار شد، به اقدامات پروانه استاندارد، بازرسی و نمونه برداری از ۶۸۶ واحد زیرپوشش در ۶ ماهه امسال اشاره کرد.
 
 
وی با بیان اینکه ۷۰۱ مورد بازرسی از واحدهای تولیدی زیرپوشش استاندارد کردستان در این مدت صورت گرفته، ۶۸۶ نمونه آزمون شده و ۳۱ پروانه و ۱۵ مجوز برای این واحدها صادر شده است.
 
 
به گفته این مقام مسئول، در واحدهای تولیدی زیرپوشش استاندارد کردستان تعداد ۱۰۱ پروانه تمدید و رفع تعلیق شده و ۲۲ پروانه تعلیق و ۴۳ پروانه ابطال شده است.
 
 
وی با بیان اینکه در راستای اجرای استاندارد ملی آسانسورهای برقی در ۶ ماهه اول امسال تعداد ۱۳۳ تاییدیه ایمنی  آسانسور توسط اداره‌کل استاندارد استان صادر شده است، افزود: تعداد ۳۱ گواهینامه ادواری توسط شرکت‌های بازرسی صادر شده است که در همین راستا و به منظور کنترل بر عملکرد شرکت‌های بازرسی و شرکت‌های نصاب بازرسی توسط کارشناسان این اداره کل انجام شده است‌.
 
 
مدیرکل استاندارد کردستان گفت: با توجه به اجباری‌بودن استاندارد تجهیزات تفریحی، در ۶ ماهه اول سال جاری تعداد ۲۸۶ تجهیز بازی در ۲۴۹ مکان بازی روباز، سرپوشیده و مهدکودک توسط کارشناسان اداره‌کل استاندارد استان بازرسی شده است.
 
 
یزدانی با بیان اینکه در راستای حفظ سلامت کودکان، این اداره‌کل تعداد ۱۷ اقدام حقوقی را در خصوص شهربازی‌های بدون استاندارد در مدت زمان یاد شده انجام داده  است، ادامه داد: تعداد ۱۹۴ بازرسی از شهربازی‌ها، ۷۳۲ بازرسی از تجهیزات بازی، ۳۰ مورد بازرسی از مهدکودک و ۳۷ مورد بازرسی از تجهیزات مهدهای کودک‌ در سطح استان صورت گرفته است.
 
 
وی به اقدامات این ارگان در زمینه بازرسی سطح بازار در مدت زمان یادشده اشاره کرد و ادامه داد: از  تعداد ۲ هزار و ۹۶۱ بازرسی از مراکز عرضه، ۵۶ مورد جعل علامت استاندارد شناسایی و ۷۷ مورد توقیف کالا  و ۱۰۲ مورد نمونه‌برداری از کالاها در مراکز عرضه انجام شده است.
 
 
مدیرکل استاندارد کردستان با ذکر اینکه طلای خریداری شده حتما باید کد شناسایی داشته باشد با اشاره به نظارت بر مصنوعات طلا، ادامه داد: در بتزرسی‌های ۶ ماهه اول امسال از ۳۰۹ مرکز صنفی استان، ۲۵۱ گرم طلای غیراستاندارد قیچی شده است.
 
 
یزدانی با اشاره به ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی عنوان کرد: ۸۸۷ مورد تعیین ماهیت نمونه‌‌های صادراتی و وارداتی انجام شده که ۸ مورد گواهینامه صادراتی و وارداتی و مجوز صادر شده است.
 
 
وی از ارائه ۵ هزار و ۶۷۲ ساعت آموزش استاندارد طی ۶۰ دوره آموزشی در ۶ ماهه اول امسال خبرداد و  افزود: یک هزار و ۲۶۰ نفر ساعت آموزش کارآموزی برای دانشجویان، مدیران کنترل کیفیت و کارشناسان آزمایشگاه همکار ارائه شده است.
 
 
یزدانی با اشاره به ۴۱ مورد صدور و ۲۲ مورد تمدید پروانه تایید صلاحیت مدیر کنترل کیفیت، اذعان کرد: ۲۸۴ مدیر کنترل کیفیت، آموزش‌های لازم را کسب کرده  و دارای پروانه معتبر در واحدهای تولیدی استان مشغول فعالیت هستند.
 
 
وی اظهار کرد: از تعداد ۳۳ هزار و ۵۰۰ استاندارد ملی تدوین شده، دبیری تعداد ۲۵۲ استاندارد در استان کردستان انجام شده است.
 
 
مدیرکل استاندارد کردستان تصریح کرد: استاندارد نمازخانه با عنوان اماکن اداری، تجاری و آموزشی به دبیری اداره کل استاندارد کردستان انجام شده است و قسمت دوم این استاندارد با عنوان مساجد و شبستان‌ها در دست تدوین است.
 
 
یزدانی اضافه کرد: از تعداد ۴۵ استاندارد بین‌المللی پیشنهاد شده توسط ایران یک مورد از استان کردستان پیشنهاد شده است.
 
 
وی از بازرسی  توسط گشت‌های مشترک از  ۳۰۹ نانوایی و سیلو، ۷۹ مرکز مصالح ساختمانی، ۶۰  بازرسی از سطح آزمایشگاه‌های تست هیدرو استاتیک در استان خبر داد.
 
 مدیرکل استاندارد کردستان در پایان شعار امسال استاندارد را استانداردهای ویدیوئی نام برد.
 
 
 استان کردستان دومین استان کشور در کسب استاندارد حلال بود
 
شهناز حسن‌زاده عصر امروز در کنفرانس خبری به مناسبت روز جهانی استاندارد که در محل سالن اجتماعات استاندارد کردستان برگزار شد، اظهار کرد: استاندارد حلال یک استاندارد تشویقی است که سه سال پیش مجوز صدور را از سازمان استاندارد اخذ کرد.
 
 
وی خاطرنشان کرد: استان کردستان دومین استان کشور در کسب استاندارد حلال بود که موفق به اخذ استاندارد حلال در کشتارگاه‌های مرغ شد.

 

معاون ارزیابی و انطباق استاندارد کردستان گفت: برای دو واحد تولیدی فراورده غذایی کیک و کلوچه و قارچ خوراکی درخواست صدور استاندارد حلال داده‌ایم که تا پایان امسال برای این ۲ واحد پروانه صادر می‌شود.

 

 
 حسن‌زاده به استاندارد حد مجاز آلاینده‌ها گریزی زد و گفت: در سال جاری پنج واحد مزرعه محصولات کشاورزی از جمله توت فرنگی، گوجه‌فرنگی و خیار با همکاری سازمان جهاد کشاورزی زیرپوشش استقرار استاندارهای ملی حد مجاز آلاینده‌های مزارع کشاورزی قرار گرفته است.
 
 
وی با بیان اینکه حد آلاینده و میزان سموم محصولات زراعی و کشاورزی را فقط با آزمایش‌های مختص به خود می‌توان مشخص کرد، افزود: در خصوص میوه‌های درختی حدمجاز آلاینده در دایره تخصص ما نیست و جهاد کشاورزی در این خصوص باید جوابگو باشد.
 
 
معاون ارزیابی و انطباق استاندارد کردستان از راه‌اندازی سامانه مشترک توسط اداره استاندارد و جهاد کشاورزی در خصوص ارجاع محصولات برای بررسی باقی‌مانده سموم در حد استاندارد خبر داد و افزود: صدور پروانه محصولات منوط به تایدیه است.
 
 
حسن‌زاده با اشاره به نظارت بر جایگاه‌های CNGدر استان یادآور شد: در ۶ ماهه اول امسال از ۵۲ جایگاه CNG، تعداد ۱۷ جایگاه بازرسی شده که   موفق به دریافت تاییدیه موارد بحرانی شده است، پنج جایگاه تاییدیه ادواری دریافت نموده و ۱۰ نامه اخطار قطع انشعاب گاز جایگاه ارسال شده است.
 
 
وی با اشاره به اهمیت استانداردسازی تجهیزات بازی در شهربازی‌ها و مهدهای کودک یادآور شد: با توجه به اینکه استاندارد حکم نظارتی دارد در شهربازی‌ها باید تابلوی ایمنی تجهیزات نصب شود و هم رده سنی استفاده از تجهیزات مشخص شده باشد.
 
انتهای پیام/


برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS

اینجا محل تبلیغات شماست

ADS

 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel