Aftabedel Print Banner
یکشنبه 7 مهر 1398 / 13:06|کد خبر : 9590|گروه : اخــبــار اســتــان

برگزاری همایش نکوداشت پیشکسوتان عرصه جهاد و مقاومت در سنندج / استاندار کردستان: برای پیروزی و مقاومت در مقابل دشمنان باید فارغ از هر جناح سیاسی کار شود

برگزاری همایش نکوداشت پیشکسوتان عرصه جهاد و مقاومت در سنندج / استاندار کردستان: برای پیروزی و مقاومت در مقابل دشمنان باید فارغ از هر جناح سیاسی کار شود

همایش نکوداشت پیشکسوتان عرصه جهاد و مقاومت صبح امروز در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار شد.

به گزارش آفتاب دل، سردار ذبیح الله مالکی مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کردستان صبح امروز در همایش نکوداشت پیشکسوتان عرصه جهاد و مقاومت که در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار شد اظهار کرد: در جلسه هماهنگی های گرامیداشت هفته دفاع مقدس مصوب شد که این همایش امروز و همزمان با سراسر کشور در استان کردستان نیز برگزار شود.

 

وی با بیان اینکه حضور رزمندگان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس مایه خیر و برکت است، گفت: باید برای حفظ پویایی و انتقال روحیه انقلابی به نسل‌های آینده، یاد و خاطره حماسه‌ها و رشادت‌های شهیدان انقلاب اسلامی گرامی داشته شود.

 


مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کردستان با بیان اینکه کردستان زادگاه انسان‌های انقلابی و ایثارگر است، خاطرنشان کرد: تداوم راه شهدا سبب رشد و ارتقای جامعه در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اخلاقی، سیاسی و اجتماعی خواهد شد.

 


وی تأکید کرد: نسل جوان حاضر جامعه تشنه دانستن و یادگیری هستند و دشمن نیز آماده است تا از این فرصت به نفع خود استفاده کند.

 


وی گفت: ۶ هزار و ۷۶۵ نفر پیشکسوت بومی دوران دفاع مقدس در استان داریم که بیش از ۲ هزار و ۹۰۰ نفر آنها در سنندج هستند.

 


مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان یادآور شد: امروز در این همایش سنندج از ۷۰۰ نفر و در دیگر شهرستان‌های استان هم با توجه به شرایط مالی  و اعتبار در نظر گرفته شده از پیشکسوتان دوران دفاع مقدس تجلیل به عمل می آید.

 


سردار مالکی تصریح کرد: یادگاران دوران دفاع مقدس افتخارآفرینان میهن اسلامی هستند و امروزه به‌عنوان یادگار شهدا و امام شهدا و حافظ ارزش‌ها تلاش و خدمت می‌کنند.

 

 

برکات جنگ در صدر انقلاب، امروز در عرصه ی بین المللی کاملا مشهود است

 

سرهنگ حسن عسگری فرمانده سپاه ناحیه سنندج در همای نکوداشت پیشکسوتان عرصه جهاد و مقاومت که در سنندج برگزار شد اظهار کرد: دوران دفاع مقدس اوج افتخارات ملت ایران است چرا که بعد از جنگ عده ای بر طبل ناامیدی رزمندگان کوبیدند اما امام راحل (ره) فرمودند؛ برای یک لحظه هم از جنگ پشیمان نیستیم چرا که توانستیم ابهت دو جبهه غرب و شرق را بشکنیم و پایه های نظام را مستحکم کنیم و برکات انقلاب اسلامی را به جهانیان صادر کنیم.

 

وی گفت: برکات جنگ در صدر انقلاب، امروز در عرصه ی بین المللی کاملا مشهود است چرا که با دستان خالی در مقابل دنیای کفر ایستادیم و جوانان سینه سپر کردند و افتخارات آفریدند.

 

وی افزود: امروز مردم یمن از فرهنگ دفاع مقدس یاد گرفتند که با دستان خالی در مقابل مدرن ترین کشورها شجاعانه ایستادند و مقابله کردند و همچنین شاهد مهاجرت معکوس مردم فلسطین هستیم که به برکت محور مقاومت هر روز اوج میگیرد که از ارزش ها و دستاورد و برکات دفاع مقدس بود.

 

وی در پایان گفت: همانطور که امام راحل (ره) فرمودند نگذارید پیشکسوتان جهاد و مقاومت در پیچ و خم زندگی فراموش شوند باید مسوولین هم در این راستا گام های اساسی بردارند.

 


مقاومت کشورهای اسلامی با تاسی از انقلاب جمهوری اسلامی ایران است

 

سردار علی آزادی فرمانده نیروی انتظامی استان کردستان در همایش نکوداشت پیشکسوتان عرصه جهاد و مقاومت که در سنندج برگزار شد اظهار کرد: دفاع مقدس حکایت ماندگار دلاورى شهیدان و شاهدانى است که با خون و جانشان سطر سطر تاریخ این مرز و بوم اسلامى را نگاشته‌اند. 

 

 

وی گفت: رزمندگان اسلام طی هشت سال، تمام هستی خود را در راه دفاع از ارزش‌های اسلامی، عزت، شرف و موجودیت میهن عزیزمان در طبق اخلاص گذاشتند و در سایه رهبری مدبرانه بنیانگذار جمهوری اسلامی امام عظیم‌الشأن (ره) حماسه‌ای ماندگار را خلق کردند که جهانیان را به تحیر و تحسین واداشت. 

 

 

سردار آزادی با بیان اینکه مقاومت کشورهای اسلامی با تاسی از انقلاب جمهوری اسلامی ایران است گفت: یادآوری خاطرات فداکاری ها و جانفشانی ها، شهادت ها و ایثارگری ها موجب حفظ و زنده نگهداشتن پویایی انقلاب و قدرت دفاعی دینی و نظامی ملت ایران است. 

 

 

وی در پایان تاکید کرد: در زمان حاضر، نشر و ترویج ارزش های دفاع مقدس از مهمترین ضروریات جامعه در مقابله با جنگ نرم دشمن به شمار می رود و باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا فرهنگ ایثار و شهادت بیش از گذشته در بین نسل امروز نهادینه شود.

 


با آمادگی 100 درصد نیروهای مسلح و بدون هیچ تجهیزات تاریخ گذشته ای، محکم و با اقتدار  ایستاده ایم

 

امیر اثنی عشری فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 28 پیاده کردستان در این مراسم افزود: در دوران پر افتخار دفاع مقدس  همه رزمندگان و ملت شریف ایران تنها بودند در حالی که کشور عراق را بزرگترین و قدرتمندترین کشورها حمایت میکردند اما این ملت ایران بودند که با تقدیم جان خود پیروز این میدان شدند.

 


 وی ادامه داد: اگر در هشت سال دفاع مقدس با تجهیزات شرقی و غربی در مقابل دشمن ایستادیم امروز با آمادگی 100 درصد نیروهای مسلح و بدون هیچ تجهیزات تاریخ گذشته ای، محکم و با اقتدار  ایستاده ایم.

 

امیر اثنی عشری افزود:گروهک داعش به خیال  شوم خود با حمله به مجلس فکر میکرد می تواند به مثال نفوذ در کشورهای دیگر به این ایران عزیز رخنه کند اما نه تنها نتوانست کاری بکند بلکه کمتر از یک هفته مقر این گروهک در کشور دیگر توسط  نیروهای رزمنده ایران اسلامی نابود گردید و این نمونه ای کوچک بود برای فهماندن دشمنان این مرزو بوم.

 

اثنی عشری خطاب به جوانان گفت: تمام جوانان باید قدردان همه از خود گذشتگی های شهدا و ایثار گران باشند و همیشه بخاطر بسپارند که این کشور با خون جوانای آبیاری شد و جوانان ما بدانند انقلاب اسلامی به راحتی به دست نیامد که به راحتی از دست برود و باید قدر انقلاب را بدانیم.

 

وی در  پایان خطاب به مسوولین افزود: مسوولین باید به جوانان بها بدهند و با حرف جلو نروند بلکه باید با عمل برای این مملکت و جوانان  جهت اقدامان شایسته قدم بردارند .

 

 

برای پیروزی و مقاومت در مقابل دشمنان باید فارغ از هر جناح سیاسی کار شود

 

بهمن مرادنیا استاندار کردستان در همایش نکوداشت پیشکسوتان عرصه جهاد و مقاومت که در مرکز برگ اسلامی غرب کشور برگزار شد اظهار کرد: وحدت کلمه از همان ابتدای انقلاب مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است چرا که هر پیروزی در هر صحنه ای ناشی از وحدت کلمه بود که همه مردم گوش به فرمان بودند.

 

وی گفت: امروز هم در این شرایط سخت اقتصادی و تحریم و مشکلات از حیث مباحث فرهنگی می طلبد که همه ی ما در کنار هم وحدت کلمه را سرلوحه خود قرار دهیم.

 

وی خاطر نشان کرد: برای پیروزی و مقاومت در مقابل دشمنان باید فارغ از هر جناح سیاسی باشیم .

 

به گفته استاندار کردستان، اگر امروز از شهدا یاد میکنیم بالطبع در کنار این شهدا رزمندگانی حضور داشتند که جانانه در مقابل دشمنان ایستادند.

 

وی به مشکلات بیکاری فرزندان ایثارگران اشاره ای داشت و گفت: کار، تلاش و تولید رفع بیکاری جوانان است و باید به عرصه ی اقتصادی ورود پیدا کنند چرا که ۲۴۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی با نرخ ۶ درصد به روستاییان و به روستاهای مرزی با نرخ ۴ درصد واگذار شده است لذا جوانان نباید منتظر کار اداری باشند بلکه باید در کارهای تولیدی نقش آفرینی کنند.

 

 

 

رونمایی از ۳۰ عنوان کتاب تدوین شده توسط بنیاد حفظ آثار کردستان 

 

در پایان این همایش از ۳۰ عنوان کتاب تدوین شده توسط اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کردستان رونمایی  و از خانواده های شهدا تجلیل شد.

 


انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS

اینجا محل تبلیغات شماست

ADS

 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel