Aftabedel Print Banner
یکشنبه 24 شهریور 1398 / 08:40|کد خبر : 9567|گروه : اخــبــار زنــان

۳۰ درصد اعضای حوزه تعاون کردستان را زنان تشکیل دادند

۳۰ درصد اعضای حوزه تعاون کردستان را زنان تشکیل دادند

معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: زنان در این عضویت‌ها نقش ۳۰ درصدی دارند که با توجه به افزایش سطح تحصیلاتشان مشارکت پذیری این قشر در عرصه های مختلف در حال افزایش است و براساس تحقیقات حوزه معاونت امور تعاون کشور مشارکت پذیری آنان در برخی موارد نیز از مردان پیشی گرفته است.

به گزارش آفتاب دل، علی‌اصفر عباسی معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان با اشاره به اینکه هم اکنون یک هزار و ۸۲۴ شرکت تعاونی در این استان فعال است، اضافه کرد: در این تعاونی ها  ۱۸۶هزارو ۴۷۳ نفر عضویت دارند که ۱۴۲ هزار و ۹۳۹ نفر آن را مردان و ۴۳ هزارو ۵۳۰ نفر آن زنان تشکیل می دهند.

 

وی افزود: زنان در این عضویت‌ها نقش ۳۰ درصدی دارند که با توجه به افزایش سطح تحصیلاتشان مشارکت پذیری این قشر در عرصه های مختلف در حال افزایش است و براساس تحقیقات حوزه معاونت امور تعاون کشور مشارکت پذیری آنان در برخی موارد نیز از مردان پیشی گرفته است.

 

 

وی اضافه کرد: از این رو وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی روی این برنامه متمرکز شده که زنان را برای حضور در تشکیل، راه اندازی و مدیریت تعاونی‌ها آن‌ها را تشویق کند.

 

 

معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان نیز در این میزگرد گفت: تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان متول بخشی از اقتصاد کشور و حمایت از حقوق کارگر و کارفرما به دنبال فراهم کردن زمینه برای زنان در عرصه تعاون با توجه به پنج استاندارد کار شایسته سازمان جهانی کار است.

 

 

عباسی با بیان اینکه برخورداری از درآمد منصفانه، مشارکت اجتماعی کارگر، داشتن چشم انداز توسعه فردی، برخورداری از فرصت برابر جنسی و حمایت اجتماعی را پنج شاخص کار شایسته نام برد و افزود: این وزارتخانه به ترتیب این ویژگی‌ها را بر مبنای حداقل حقوق دستمزد کار و بیمه، امکان حضور کارگران در تصمیم گیری و تصمیم سازی های مدیریتی واحد مربوطه، امیدواری فرد برای ارتقای شغلی، یکسان بودن موقعیت زن و مرد و حمایت قانونی از آنان قرار داده است.

 

انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS

اینجا محل تبلیغات شماست

ADS

 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel