Aftabedel Print Banner
شنبه 19 مرداد 1398 / 21:08|کد خبر : 9509|گروه : اخــبــار اســتــان

تور خبری با طعم پروژه‌های عمران شهری؛

« تالار مرکزی سنندج »؛ پروژه‌ای ۱6 ساله با 55 درصد پیشرفت فیزیکی /فاز ۳ کمربندی آبیدر تا پایان فصل عمرانی سال جاری به پایان می رسد

« تالار مرکزی سنندج »؛ پروژه‌ای ۱6 ساله با 55 درصد پیشرفت فیزیکی /فاز ۳  کمربندی آبیدر تا پایان فصل عمرانی سال جاری به پایان می رسد

اهالی رسانه و خبرنگاران استان کردستان عصر شنبه در قالب تور رسانه ایی از طرح های عمرانی، خدماتی و فرهنگی سنندج بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار آفتاب دل، امروز با حضور جمع کثیری از خبرنگاران و اصحاب رسانه تور خبری بازدید از پروژه‌های عمران شهری با حضور معاون عمرانی استاندار کردستان و شهردار سنندج و جمعی از مدیران برگزار شد.

 

مسئول عمرانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در حاشیه بازدید خبرنگاران از مجتمع فرهنگی در دست ساخت سنندج اظهار داشت: ساخت این مجتمع سال ۸۳ با ۱۴ هزار و ۱۰۰ مترمربع زیربنا آغاز شد ولی تا سال ۹۳ حدود ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشت.

 

آرمان جهانبخش افزود: دولت تدبیر و امید در راستای به اتمام رساندن طرح های عمرانی نیمه تمام استان توجه ویژه ای برای پایان رساندن این طرح نشان داد و اکنون با تزریق اعتبارات مختلف پیشرفت فیزیکی آن به ۵۵ درصد رسیده است.

 

شهرام ملکی معاون عمرانی استاندار کردستان نیز در تشریح پروژه های عمران شهری سنندج گفت: مجموعه پروژه های شهری سنندج حائز اهمیت است.


وی ادامه داد: این پروژه ها شامل طرح‌های فرهنگی، ورزشی و عمرانی بودند که می توانند نقش بسیار بسزایی در توسعه و رشد سنندج ایفا کنند.

 

تالار فرهنگ سنندج یکی از طرح‌های فرهنگی و بزرگ سنندج است


شهرام ملکی تالار فرهنگ سنندج را یکی از طرح‌های فرهنگی و بزرگ سنندج و استان کردستان ذکر کرد و افزود: آغاز اجرای این طرح سال ٨۲ بود که در دولت تدبیر و امید با تزریق اعتبارات جان تازه ای گرفت و تاکنون ۲۱ میلیارد در آن هزینه شده و تا راه اندازی کامل نیازمند ۷۰ میلیارد تومان دیگر است.

 

پیشرفت 75 درصدی ورزشگاه 22 گولان سنندج

 

سالن ورزشی ۶ هزار نفری ۲۲ گولان سنندج دومین طرحی بود که خبرنگاران رسانه های کردستان از آن بازدید کردند.

 

مهندس ناظر این طرح گفت: ساخت سالن ورزشی ۶ هزار نفری سنندج در سال ۸۴ آغاز شد و اکنون با ۲۴۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 

محمد فیض بخش اضافه کرد: ۳۰ میلیارد ریال از محل منابع استانی و ۲۱۰ میلیارد ریال از اعتبارات اداره کل ورزش و جوانان استان برای این طرح هزینه شده است.

 

معاون عمرانی استاندار کردستان همچنین به سالن ورزشی شش هزار نفری گولان سنندج نیز اشاره کرد و افزود:  استاندار کردستان از آغاز به کار خود بر اتمام این پروژه تاکید ویژه داشتند که تاکنون نیز برای آن ۲۴ میلیارد تومان هزینه و ۲۹ میلیارد دیگر نیز اعتبار نیاز دارد.

 


وی ادامه داد: سالن ورزشی شش هزار نفری گولان سنندج ٨۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم تا پایان تابستان سالجاری به اتمام برسد.

 

تاکنون برای اجرای این طرح ۲۴ میلیارد ریال هزینه شده است

 

شهردار سنندج در حاشیه بازدید خبرنگاران از فاز ۳ کمربندی ۲۴ متری آبیدر اظهار داشت: این طرح به طول یک هزار متر و عرض ۲۴ متر برای روان سازی ترافیک داخل شهر در حال اجرا است.

 

حشمت الله صیدی گفت: تاکنون برای اجرای این طرح ۲۴ میلیارد ریال هزینه شده و اتمام آن نیاز به ۲۹ میلیارد ریال اعتبار دیگر دارد.

 

وی همچنین در حاشیه بازدید از طرح ۳۴ متری دگایران یادآور شد: این طرح به طول سه هزار و ۶۰۰ متر در حال احداث است و ۵۰ میلیارد ریال ار منابع شهرداری و کمک های استانی اعتبار برای آن هزینه شده که شامل احداث بلوار، پیاده رو و روشنایی است.

 

شهردار سنندج همچنین در بازدید خبرنگاران از ادامه احداث بلوار کردستان افزود: برای ادامه این طرح ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز بود که از محل اعتبارات مدیریت شهری تامین و در اختیار پیمانکار قرار داده شده است.

 

ملکی کمربندی آبیدر وجاده حسن آباد را دو پروژه عمران شهری مهم در سنندج نام برد و اضافه کرد: کمربندی آبیدر با طول حدودا یک کیلومتر با پنج میلیارد تومان اعتبار تا ماه آینده به پایان می رسد و جاده حسن آباد نیز با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد و پنج میلیارد تومان اعتبار در شرف بهره برداری است.

 


معاون عمرانی استاندار کردستان بلوار ۳۶ متری دگران با پنج میلیارد تومان اعتبار را طرحی آماده افتتاح ذکر کرد و اظهار داشت: تکمیل بلوار کردستان به طول دو هزار و ۳۰۰ متر با ۲۵ میلیارد تومان اعتبار از پروژه های بسیار مهم عمران شهری است که نهایتا تا پایان فصل کاری امسال به بهره برداری می رسد.

 

تا پایان فصل کاری امسال این مسیر به بهره‌برداری برسد

 

محمدصدیق ثابتی مدیرکل راه و شهرسازی کردستان در بازدید خبرنگاران از پروژه گردنه صلوات‌آباد اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان فصل کاری امسال این مسیر به بهره‌برداری برسد.

 

محمدصدیق ثابتی گفت: این پروژه به طول 21 کیلومتر در سه قطعه با طول 9.1 کیلومتر، 5.4 و 6.2 در حال اجرا است

 


ملکی همچنین خبرنگاران را بازدید از چهار خطه کردن گردنه صلوات آباد برد و گفت: این طرح به طول بیش از ۲۱ کیلومتر به پیمانکاران واگذار شده که ۲۷ میلیارد تومان در آن کار شده و برای اتمام کل پروژه ۶۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است و امیدواریم در سالجاری هشت کیلومتر آن زیر بار ترافیک برود.

 


وی ادامە داد: همچنین میدان ورودی ناحیە منفصل شهری ننلە نیز از جملە طرح‌های آمادە افتتاح است کە برای آن از محل اعتبارات استانی سە میلیارد تومان هزینە شدە است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS

اینجا محل تبلیغات شماست

ADS

 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel