Aftabedel Print Banner
یکشنبه 30 تیر 1398 / 11:21|کد خبر : 9473|گروه : اخــبــار زنــان

حجاب و چالش های فرا روی آن!

حجاب و چالش های فرا روی آن!

آموزش و پرورش در موضوع حجاب نقشی ارزنده را داراست که امروز هیچ برنامه مدونی در درونی کردن حجاب در این نهاد پایه ریزی نشده و این امر نباید ادامه یابد.

به گزارش آفتاب دل،  در مقوله حجاب و حیات طیبه آن در انقلاب اسلامی تفاسیر مختلفی از عملکردهای متولیان ارائه شده است که بسیاری با واقعیات منطبق و بسیاری خلاف واقع است. موضوعی که در دو دهه اخیر می توان در مورد حجاب بیان نمود، تهاجم زیرپوستی و وسیع دشمن است که متاسفانه شاید هیچ گاه نتوانسته ایم درک درستی از آن داشته باشیم و در مقابله با تهاجمات فرهنگی در این عرصه در دو دهه اخیر آن چنان که شایسته است عمل کنیم.

 

انجام مراسمات نمایشی در حوزه حجاب بدون خروجی و نظارت بر خروجی آن همان میدان به دشمن واگذار کردن است که باید مورد بازنگری و تجدید نظر قرار گیرد. متولیان فرهنگی با روش های سنتی نخواهند توانست مقوله حجاب را، آن چنان که شایسته است درونی نمایند و در برابر تهاجمات فرهنگی به چابکی مورد انتظار نائل گردند. تا زمانی که آسیب های مختلف در حوزه حجاب بررسی و راهکارهای عملی و علمی آن تجویز نگردد، نسل های امروز و فردا در برابر موضوع حجاب همواره سرگردان خواهند بود و دشمن نیز همین امر را خواهان است تا با قدرت تبلیغاتی خود آن چه که میخواهد محقق نماید. حجاب و تحقق شایسته آن با مراسمات نمایشی سازگاری ندارد و در موضوع حجاب باید و الزاما با استراتژی های پیچیده ورود نمود تا از قربانیان تهاجمات فرهنگی دشمن روز به روز کاسته گردد.

 

آموزش و پرورش در موضوع حجاب نقشی ارزنده را داراست که امروز هیچ برنامه مدونی در درونی کردن حجاب در این نهاد پایه ریزی نشده و این امر نباید ادامه یابد. با کمال تاسف امروز در مدارس شاهد فتنه های ریز و درشت برای تضعیف اخلاق هستیم و متاسفانه کسی پاسخگو نیست و نظارت جدی برای پاسخگویی نیز وجود ندارد

 

بخش عظیمی از سیاست های تهاجمات فرهنگی دشمن بر نسل های کودک و نوجوان بنیان نهاده شده است تا دشمن در آینده نه چندان دور استعمار خود را همه جانبه استمرار بخشد و لذا توجه به مدارس و مبارزه قاطعانه با فتنه های فرهنگی و اخلاقی در این نهاد امری حیاتی است. شاید مراکز آموزشی ما از قبیل مدارس و دانشگاه ها بعنوان هدایتگران اصلی هیچ گاه مورد توجه جدی قرار نگرفته اند و لذا ریزش های اخلاقی محصول آن است.

 

در گام دوم انقلاب اسلامی نقش زنان و حراست از زن ایرانی یکی از ستون های اصلی حرکتی است که با وضعیت فعلی و اقدامات کنونی این امر محقق نخواهد شد. در مقوله فرهنگی ما دچار خودبرتربینی شده ایم و دشمن نیز از این انحراف عظیم به خوبی در راستای اهداف خود استفاده می نماید. اگر آثار ویرانگر بدحجابی و بی حجابی روزی در جامعه مورد بررسی دقیق علمی قرار گیرد، آن گاه با واقعیاتی دردناک مواجه خواهیم شد که بعضا غیرقابل جبران خواهند بود. دشمن به خوبی می داند به کجا باید بتازد و از استعمار فکری قربانیان خود چطور استفاده نماید و این قصور بزرگ در مقابل زیرکی دشمن قابل چشم پوشی نیست.

 

چه اتفاقی در چند دهه اخیر در کشور به وقوع پیوسته است که با واقعیات دردناک در جامعه برای زنان مواجه می شویم ولی همچنان متولیان فرهنگی با فعالیت های نمایشی خود را سرگرم نموده اند؟ به نظر می رسد تجدید نظر در رویکردها و ورود فهم سیستمی کارآمد برای مقابله با فتنه های فرهنگی امری الزامی است و هرچه به ولنگاری های مدیریتی اعتماد کنیم، نسل ها خسارات عظیم آن را تجربه خواهند کرد و خروجی آن بعضا قابل ترمیم نیز نخواهد بود

 

دوری از فعالیت های نمایشی، بودجه بندی مناسب، شناسایی تهاجمات فرهنگی و راه های مقابله با آن، جلوگیری از اتلاف بودجه های فرهنگی، جلوگیری از موازی کاری ها و اصلاح نظام مدیریتی راه های گریز از چالش های امروز در حوزه های فرهنگی از جمله  حوزه حجاب است که توجه ویژه همگان علی الخصوص تصمیم گیران عالی کشور را می طلبد.

 

با روندهای فعلی نسلی های از قربانیان تهاجمات فرهنگی خواهیم ساخت که در مقابل خداوند متعال این انحراف عظیم متولیان، قابل چشم پوشی نخواهد بود و به دور از مقدس گرایی و پوشش ناکارآمدی ها، متولیان فرهنگی باید در رویه های خود تجدید نظر جدی انجام دهند. زمانی که دشمن ذهن ها را به تسلیم وادار نمود آنگاه فرصتی برای تجدید نظر نخواهد بود و آنچه امروز شاهد آن هستیم همراهی پنهان با فتنه های دشمن است که وظیفه سخت و سنگین نهادهای نظارتی را بیش از پیش الزامی می نماید.

 

ما باید بدانیم که ندانم کاری های مدیریت فرهنگی امروز بیش از پیش دشمن را جسور نموده است و تا زمانی که متولیان در برابر تصمیمات خود پاسخگو نباشند و نظارت جدی برعملکرد آنان صورت نگیرد امیدی به اصلاح امور نخواهد بود. قربانیان ناتوانی متولیان فرهنگی، نسل های هستند که فردا در استعمار فکری دشمن، نسل های بعدی را درست خواهند کرد و این زنجیره فکری بی تردید، سقوط اخلاق و سلطه کامل دشمن را به ارمغان خواهد آورد.

 

یادداشت: سمیرا دهقان


انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS

اینجا محل تبلیغات شماست

ADS

 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel