Aftabedel Print Banner
جمعه 21 تیر 1398 / 16:47|کد خبر : 9453|گروه : اخــبــار زنــان

نماز جمعه ۲۱ تیر ۹۸ در سراسر استان کردستان برگزار شد

مردم معترض به بدحجابی در جامعه هستند

مردم معترض به بدحجابی در جامعه هستند

نماز جمعه ۲۱ تیر ۹۸ در سراسر استان کردستان برگزار شد و امامان جمعه به تشریح مهم ترین مسایل روز پرداختند.

به گزارش آفتاب دل، حجت الاسلام عابدین رستمی امروز و در مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه شهرستان قروه با اشاره به فرارسیدن بیست و یکم تیرماه سالگرد کشف حجاب رضاخانی اظهار داشت : یکی از مصیبت هایی که تاریخ کشور را درنوردید حکومت پهلوی بود که بی دین ترین حکومت بعد از اسلام محسوب می‌شد. 

 
وی با بیان اینکه بی سوادی یکی از ویژگی‌های رضا خان بود که برای انگلیسی ها یک امتیاز محسوب می‌شد افزود: بی سوادی، قلدری که او را به ماشین کشتار تبدیل کرده بود و نداشتن پشتوانه مردمی از ویژگی هایی بود که انگلیسی ها به دنبال آن بودند. 
 
امام جمعه موقت قروه به یکسان سازی لباس ها اشاره نمود و خاطر نشان کرد: ضربه ای که رضا خان با یکسان سازی لباس ها به قومیت ها زد هیچکس نمی‌توانست بزند. 
 
به گفته وی احداث مدارسی به سبک اروپایی و غربی که ویژه غیر مسلمان ها بود، قدرت بخشی به وهابیت از طریق رضا خان و کشف حجاب از دیگر جنایاتی بود که توسط رضا خان صورت گرفت. 
 
رستمی در ادامه با اشاره به کشتارهای بی‌رحمانه مزدوران شاهنشاهی در مقابله با مردم گفت : امروز چه چیزی باعث می شود که شاهد مظاهر بدحجابی در جامعه باشیم؟
 
امام جمعه موقت قروه بر لزوم فرهنگ سازی در ارتباط با اهمیت حجاب تاکید نمود و خواستار اقدام موثر در این زمینه شد. 
 
وی در ادامه با اشاره به سالروز تاسیس شورای نگهبان بیان داشت: یکی از نهادهای ویژه ای که همواره مورد هجمه دشمن بوده است شورای نگهبان است.
 
به گفته رستمی یکی از مهمترین ارکان و ستون های انقلاب اسلامی شورای نگهبان است.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز اجرای قرارداد برجام در 23 تیرماه اشاره نمود و گفت: برجام آورده ای برای مردم نداشت و این تمام واقعیت آن است.
 
رستمی ادامه داد: الزامات 9 گانه رهبر معظم انقلاب اسلامی که 9 شرط برای اجرای برجام بود توسط دولت پذیرفته نشد و هیچ نوع تضمینی جز امضای جان کری برای برجام وجود نداشت.
 
وی ادامه داد: پس از اینکه برجام بدون دستاورد باقی ماند، عده ای گفتند دلیل عدم موفقیت برجام در اقدامات برخی نهادهای وابسته به انقلاب اسلامی مانند سپاه بود و عده ای گفتند برجام متعلق به رهبر انقلاب اسلامی است و باید ایشان پاسخ دهند اما در واقع دلیل ناموفق ماندن برجام خوش‌بینی بیش از حد دولت به دشمن بود.
 
به گفته وی این خوش‌بینی نه تنها نتیجه ای نداشت بلکه موقعیت های داخلی را هم گرفت.
 
رستمی ادامه داد: امروز هم متاسفانه به جای آنکه پاسخگو باشند باز هم در حال تکرار تجربه های اشتباه خود هستند و یکبار از برجام های دوم و سوم حرف می زنند و یکبار اینستکس را مطرح می کنند.
 
وی در پایان تاکید کرد: باید دولت به اقتصاد مقاومتی روی بیاورد و از فرصت های موجود برای خدمت به مردم و توسعه اقتصادی استفاده کند.
 
 
***مردم نسبت به بدحجابی در جامعه اعتراض دارند
 
 
حجت الاسلام یعقوب صفری ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته بیجار در جمع مردم خداجوی شهر بیجار ضمن دعوت به تقوی الهی اظهار داشت : تاثیر تقوی الهی در زندگی همگان مشهود است.
 
 وی ضمن تبریک دهه کرامت افزود: حضرت معصومه(س) بهترین الگو برای دختران امروز جامعه هستند.
 
حجت الاسلام صفری با بیان اینکه روز ۲۱ تیرماه در تقویم ما ایرانیان به نام روز حجاب و عفاف نامگذاری شده است، افزود: بد حجابی و بی حجابی مانند ویروسی به جان مردم افتاده و دستگاه های مسوول هر چه سریعتر باید با واکسینه کردن این ویروس مهلک را از بین ببرند. 
 
خطیب موقت جمعه بیجار گفت: امروز بحث خانواده های در جامعه اسلامی مهمتر از بحث هسته ای است و مورد هدف دشمنان قرار گرفته است.
 
وی با بیان اینکه اقدام رضا شاه به دلیل کشف حجاب و مقابله با حجاب اسلامی بود، عنوان کرد :در جمهوری اسلامی ایران که حاصل خون صدها هزاران شهید است بی حجابی و بدحجابی معنا ندارد و مسوولان هر چه سریعتر در این خصوص اقدام کنند .
 
وی در قسمت دیگری از سخنان خود بیان داشت: :نقشه‌هایی که بر اساس اطلاعات غلط منافقین سبب ایجاد تحریم‌هایی بسیار سخت علیه ملت ایران بود  اکنون سبب پشیمانی آمریکا شده است.
 
حجت الاسلام صفری تاکید کرد : حرکت در مسیر رهبری و استفاده از رهنمودهای آن حضرت موجب پیروزی حق علیه کفار می شود.
 
به گفته وی برترین حجاب چادر است و مردم ما بارها نسبت به رواج بدحجابی و بی حجابی در جامعه اعتراض کرده اند اما مسوولان توجه ای نمی کنند.
 
 
*** رعایت حقوق زن و مرد باعث آرامش خانواده می شود
 
 
ماموستا سید عارف عنایتی در خطبه های امروز نماز جمعه دهگلان در مسجد جامع این شهر ضمن تبریک هفته تامین اجتماعی،حجاب و عفاف، هفته مالیات و شورای نگهبان گفت: هرکسی در هر مسئولیت، مقام و موقعیتی قراردارد باید هدفش خدمت به مردم و جلب رضایت خداوند متعال باشد که اگر مسئولان هدفشان خدمت به مردم باشد در روز قیامت در پیشگاه خداوند سربلند هستند و اگر خدای ناخواسته هدفشان منافع شخصی  و کسب مقام باشد باید در روز قیامت هم جوابگوی مردم و هم خداوند متعال باشند.
 
ماموستاعنایتی در ادامه با اشاره به خانواده و رعایت حقوق زن ومرد اظهار داشت: اگر در خانواده رعایت حقوق زن ومرد بر اساس شریعت اسلامی باشد آن خانواده به مدینه فاضله تبدیل خواهد شد.
 
 امام جمعه دهگلان گفت: زن و مرد برگردن یکدیگر حق و حقوقی دارند که باید هر کدام از آنان به رعایت این حق و حقوق پایبند باشند و تنها در این صورت خانواده می تواند موفق باشد و فرزندان صالح تربیت جامعه دهد.
 
  وی بیان داشت: در هر جامعه بر اساس موازین شرعی قوانینی برای مردان و زنان در نظر گرفته شده است که زوج بر اساس آن قانون ملزم به احترام تقابل هم هستند و اگر از قانون در نظر گرفته شده خارج شوند آرامش از خانواده ازبین می رود و دیگر تربیت در آن خانواده معنای واقعی ندارد.
 
 
***شورای نگهبان چشمان بیدار ملت برای صیانت از آرمان‌های انقلاب اسلامی است
 
 

ماموستا معروف خالدی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته سنندج با تبریک سالگرد تاسیس تامین اجتماعی گفت: اسلام دین برادری و کمک به نیازمندان است و تامین اجتماعی و حفظ کرامت انسان‌ها از جمله مواردی است که در آموزه‌های اسلامی بر آن تاکید شده است.

 

وی از همه کارکنان مجموعه تامین اجتماعی در کشور به ویژه استان کردستان تقدیر کرد و گفت: امیدواریم دامنه خدمات این نهاد خدمت‌رسان بیش از پیش گسترش یابد.

 

امام جمعه موقت سنندج در بخشی دیگر از خطبه‌های این هفته اظهار کرد: شورای نگهبان و چشمان بیدار ملت برای صیانت از آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

 

ماموستا خالدی افزود: شورای نگهبان با درنظر گرفتن آموزه‌های الهی از ارزش‌های انقلاب اسلامی حفاظت می‌کند و از پایه‌های مستحکم جمهوری اسلامی است.

 

وی در بخشی دیگر از سخنان خود روز عفاف و حجاب را تبریک گفت و افزود: حجاب و عفاف مخصوص همه افراد جامعه اعم از زنان و مردان است و باید از این امر نیک پاسداری کنیم.

 

ماموستا خالدی در بخشی دیگر از خطبه‌های این هفته سالروز میلاد امام رضا را تبریک گفت و افزود: امام رضا(ع) شخصیتی قرآنی داشتند که با تاسی از سیره این بزرگوار و بزرگان دینی می‌توانیم سعادت دنیا و آخرت خویش را رقم بزنیم.

 

امام جمعه موقت سنندج همچنین از نمازگزاران سنندجی خواست که همواره در راستای عمل به آموزه‌های قرآنی و سیره و سنت نبوی همت گمارند.

 

ماموستا خالدی خاطرنشان کرد: تمام موجودات در کائنات تحت سیطره اوامر الهی بوده و برای یاری مؤمنان آماده هستند.

 

وی افزود: یکی از آفت‌هایی که مسلمانان به ویژه جوانان را تهدید می‌کند مبحث رفقای ناباب است که لازم است جوانان و خانواده‌های آنان در این خصوص هوشیارتر باشند.

 

انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS

ADS

اینجا محل تبلیغات شماست

ADS

 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel