Aftabedel Print Banner
پنجشنبه 20 تیر 1398 / 07:45|کد خبر : 9452|گروه : اخــبــار زنــان

شهادت ناجوانمردانه مروه شربینی نقض آشکار حقوق بشر است

شهادت ناجوانمردانه مروه شربینی نقض آشکار حقوق بشر است

عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور سنندج عنوان کرد: شهادت ناجوانمردانه مروه شربینی مصداق آشکار نقض حقوق بشر و فقدان آزادی در کشورهای اروپایی است.

پرستو حاتمی شفق استاد دانشگاه  و عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور سنندج در گفتگویی با  خبرنگار آفتاب دل با اشاره به سالروزشهادت مروه شربینی ضمن محکوم کردن حقوق بشر بخصوص حقوق زنان در اروپای مدعی گفت: شهادت ناجوانمردانه مروه شربینی نقض آشکار اصول و ارزش های انسانی در کشورهای مدعی حقوق بشر است.

 

وی درادامه افزود: قتل ناجوانمردانه و در انظار پلیس در محل امن دادگاه نشانگر ابعاد و زوایای میزان نا امنی و گسترش فضای روز افزون تنفر نسبت به مهاجرین و اقلیت های مذهبی در آلمان بوده که نمی توان با هیچگونه توجیهی اینگونه رویکردهای فاجعه آمیز برای جامعه بشریت تعیین گردد.

 

 حاتمی شفق اظهار کرد: اهمال متعمدانه و رویکردهای دو گانه در قبال ارزش ها و اصول حقوق بشر در ریشه یابی و درمان آن متاسفانه زمینه های تشدید گسترش نژاد پرستی و بی احترامی به حقوق مهاجرین و اقلیت های مسلمان را در کشورهای غربی با مخاطره جدی روبرو ساخته است تا جایی که ما با مصائب و رخدادهای هولناکی در جابجایی شهرهای اروپایی با رفتارهایی از قبیل بی حرمتی آشکار، ترویج تبلیغات تروریستی و زیر پا گذاردن ارزش ها و سنت های دیگر مذاهب و فرهنگ ها نتیجتا با موج فزاینده اسلام ستیزی و بیگانه ستیزی با جدی ترین روش های مواجه می باشیم که این همه ناشی از نوع نگرش و اهداف دو گانه و توام با بعضا اغراض سیاسی می باشد.

 

 وی خاطرنشان کرد: رسانه های غربی در قبال این جنایت که مصداق آشکار نقض حقوق بشر و فقدان آزادی در این کشورهاست، سکوت پیشه کردند، در حالی که این روزها وقتی یک عنصر ضدانقلاب فراری در ذهن بیمار خود رویای بی حجابی را می پروراند و موضوع بی حجابی یواشکی و ... را مطرح می کند به شدت از سوی چنین رسانه هایی مورد حمایت قرار می گیرد.

 

انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS

اینجا محل تبلیغات شماست

ADS

 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel