Aftabedel Print Banner
جمعه 21 تیر 1398 / 06:50|کد خبر : 9449|گروه : اخــبــار زنــان

برگزاری همایش «حافظان حریم خانواده» در سنندج / برهنگی زنان و بی‌عفتی مردان از عوامل اصلی از بین رفتن جامعه کوچک خانواده است

برگزاری همایش «حافظان حریم خانواده» در سنندج / برهنگی زنان و بی‌عفتی مردان از عوامل اصلی از بین رفتن جامعه کوچک خانواده است

دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان گفت: برهنگی زنان و بی‌عفتی مردان از عوامل اصلی از بین رفتن جامعه کوچک خانواده است لذا باید غیرت، انسانیت و عفت را پاس بداریم.

به گزارش آفتاب دل، هوای شهر سنندج گرم بود و مردم هر شب را برای سپری کردن از گرما در پارک ها مهمان بودند، اما امشب همه زنان و مردان برای دفاع از حجاب و صیانت خانواده به پارک آی تی سنندج آمده بودند تا بگویند تاب تحمل گرما را دارند اما اجازه نخواهند داد گرمای وجود خانواده شان با خارهای بیرون رنگ سردی به خود بگیرد.

 

 

به همت بسیج جامعه زنان ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج و همکاری فرمانداری سنندج، امشب پارک it سنندج میزبان صدها نفر زن و مردانی بود که برای دفاع از عفاف و حجاب به این همایش آمده بودند همایشی که رنگ و بوی شخصیت و وقار میداد.


زهرا حسینی یکی از بانوان ۳۵ ساله سنندجی است که در گفتگو با خبرنگار ما خاطر نشان کرد: یک زن مسلمان با رعایت حجاب اسلامی و انسانی حافظ خود و کیان خانواده و جامعه اش خواهد بود و خود را از معرض نگاه های آلوده در امان خواهد گذاشت.

 

وی گفت: عفاف و حجاب یکی از مولفه‌های سامان‌دهنده روابط سالم زن و مرد در اجتماع است لذا وقتی زن مسلمان حجاب را رعایت کند هجمه نگاه های آلوده را به داخل خانه نخواهد برد و خانواده ای سالم خواهد داشت.


زهرا مقیمی یکی دیگر از بانوان سنندجی با بیان اینکه پوشش اسلامی امنیت اجتماعی را فراهم می سازد، تصریح کرد:اسلام از زن می خواهد که کرامت و شخصیت انسانی خود را حفظ کند و بخاطر همین پوشش را بر او واجب کرد.

 

وی عفاف و حجاب را عامل بنیان تحکیم خانواده دانست و افزود:  عفاف و حجاب مانع انحلال کانون محکم زناشویی  می شود

 

وی روابط سالم والدین را در رشد و شخصیت فرزندان ضروری دانست و تاکید کرد: حجاب و عفاف به‌عنوان دو ارزش در جامعه مطرح  بوده و به همین خاطر شاهد مبارزه آشکار دشمن با فریضه عفاف و حجاب هستیم.

 

 

امنیت اخلاقی ، دوام خانواده 

 

بتول سرکانی مسوول بسیج جامعه زنان کردستان در حاشیه این همایش در گفتگو با خبرنگار ما گفت: همایش راهپیمایی بزرگ حافظان حریم خانواده درراستای ترویج فرهنگ وعفاف وحجاب با حضور اقشار مختلف مردم انقلابی وشهید پرور، روحانیون، نیروهای نظامی وانتظامی وجوانان غیرتمند با سردادن  شعارهایی همچون ،امنیت اخلاقی دوام خانواده، جانم فدای رهبر چادر حجاب برتر در سنندج و دیگر شهرستان ها برگزار شد.

 

وی با اشاره به اینکه مشکل اصلی استکبارجهانی بامردم ایران دین واعتقادات آنها ست گفت: دشمنان نظام باترویج فرهنگ بی بندوباری وسست کردن عقاید واعتقادات مردان سعی دارند حریم خانواده را ازبین ببرند.

 


 وی گفت:وقتی حریم خانواده ازبین برود دشمن به راحتی می تواند با استفاده ازنفوذ، به اهداف خود در کشور دست یابد.


سرکانی گفت:باید فرهنگ عفاف وحجاب را درکشور نهادینه کنیم که اگراین فرهنگ ازدرون خانواده رشد کند دراین صورت ما می توانیم بگوییم  قطعا موفق عمل کردیم.

 

مسوول بسیج جامعه زنان کردستان هدف از برگزاری این تجمعات تعمیق گسترش فرهنگ عفاف و حجاب و نمایش قدرت نرم انقلاب اسلامی است که نشان دهد پایه‌های دینی مردم بسیار قوی و حجاب و عفاف برای آنها اهمیت دارد، بنابراین مسؤولان باید درباره تعمیق فرهنگ حجاب و عفاف به وظایف خود عمل کنند.

 


وی خاطرنشان کرد: ستاد مردمی عفاف و حجاب روز جمعه 21 تیر در نماز جمعه‌های سراسر کشور حضور گسترده خواهند داشت که به قرائت بیانیه، درخواست و مطالبات مردمی با یاد شهیدان و بازخوانی وصیت‌نامه‌ آنها و ارائه گزارشی از فعالیت‌های عفاف و حجاب در این مراسم باشکوه عبادی سیاسی خواهند پرداخت.

 

 

حجاب و عفاف زمینه‌ساز امنیت و آرامش در جامعه است

 

در ادامه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج گفت: هر اندازه جامعه و خانواده ما عفیف باشد امنیت و آرامش در آن به همان اندازه وجود خواهد داشت.


حسن عسگری اظهار داشت: 15 تا 21 تیرماه هر سال در تقویم ملی به نام هفته حجاب و عفاف نامگذاری شده و وجه تسمیه آن این است که در سال 1315 بعد از اینکه رژیم منحوس پهلوی دستور کشف حجاب داد، زنان علیه این تصمیم غیراسلامی و غیرانسانی تجمعاتی علی‌الخصوص در مسجد گوهرشاد برگزار کردند که عوامل رژیم پهلوی مردم را به گلوله بستند و حدود دو هزار نفر را به شهادت رساندند.

 


فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج ادامه داد: امسال هم این هفته با شعار «میراث ایرانی، گرایش جهانی» نامگذاری شده است و شاهد برگزاری برنامه‌های متنوعی در ایران و استان کردستان و سنندج هستیم.

 


وی اذعان داشت: استکبار برای اینکه بتواند به استثمار خود ادامه دهد در صدد از بین بردن بنیان‌های خانواده است، بنیان‌های خانواده را اگر بتواند سست کند در واقع اراده‌های خانواده را سست کرده و نسلی از خانواده سست پرورش می‌یابد که در مقابل دشمنان آب و خاک و دین و آیین و رسوم ما نمی‌تواند بایستد.

 


فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج همچنین گفت: هر اندازه جامعه و خانواده ما عفیف باشد امنیت و آرامش در آن به همان اندازه وجود خواهد داشت.

 


عسگری تصریح کرد: عفیف‌بودن فقط محدود به خانم‌ها نیست بلکه برادران نیز باید عفیف بوده و به اصول و قواعد خانواده‌ها پایبند باشند تا ما بتوانیم جامعه‌ای سالم داشته باشیم.

 


وی عنوان کرد: حجاب همواره برای خواهران ما مصونیت بوده و امنیت و آرامش را برای آنها به ارمغان آورده است.

 


این مسؤول در ادامه افزود: نگاه اسلام به حجاب همان نگاه مصونیت در مقابل خیانت‌های هوس‌بازانی است که نوامیس دیگران را ملعبه خود قرار می‌دهند، لذا اسلام ماموریت و رسالتی که به زنان می‌دهد تربیت انسان و انسان‌سازی است انسانی که بتواند تا ملکوت اوج بگیرد نه مثل جوامع غربی که زن را به عنوان ابزار تبلیغی کالاهای خود شان و منزلت و جایگاه آنان را تنزل می‌بخشند.

 


عسگری یادآوری کرد: در این هفته همه باید تلاش کنیم با برگزاری اینچنین برنامه‌هایی اقتدار جامعه اسلامی را به رخ بکشانیم و هدفمان این باشد که مردم، خصوصا جوانان و نوجوانان را با فرهنگ حجاب و عفاف آشنا کنیم ضمن اینکه مسؤولین ما و دولتمردان هم وظیفه دارند در زمینه ترویج فرهنگ حجاب و عفاف تلاش کنند تا جامعه‌ای متناسب با فرهنگ ایرانی اسلامی داشته باشیم.

 

برهنگی زنان و بی‌عفتی مردان از عوامل اصلی از بین رفتن جامعه کوچک خانواده است

 

طوبی کرمانی دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان در ادامه اظهار کرد: نگران بودم چون در فضای باز سخن سنگین گفتن سخت است غبطه می‌خورم به این شعور و متانت که به یقین می‌تواند سرزمین حجاب و عفاف و شرف و غیرت باشد.

 

وی گفت: عفت و حجاب میراث ایرانی و گرایش جهانی است اما طبیعی است که من اگر بخواهم موضوع را بازکنم باید به تاریخ ایران قبل از تاریخ و اسلام اشاره کنم.


وی افزود: دانشمندان و تاریخ نگارانی  مانند ویل دورانت و هرودود سابقه حجاب وپوشش زن را به دوران ما قبل ازتاریخ وعصر حجر نسبت می دهند. آثار و نقوش برجای مانده از دروان ماقبل‌ تاریخ همگی شهادت می‌دهند که در آن دوران نیز زنان سعی در پوشاندن خود داشتند. گواه این مدعا مروری گذرا بر نقش‌ها و تصویر‌هایی است که درغارنوشتها باقی مانده است.

 

 کرمانی افزود: حجاب زمانی خوب است که با حیا و عفت همراه باشد، عفاف و حیا تکمیل کننده حجاب است؛ فرد با حجابی که عفیف نباشد قطعاً در معرض آسیب های بسیاری قرار می گیرد و خود نیز منشأ بسیاری از مشکلات در جامعه خواهد بود.

 

وی با اشاره به ارتباط عفاف و حجاب و رد نظریه اینکه می توان عفیف بود اما لزوماً حجاب نداشت، گفت : عکس این موضوع صادق است، در اصل حجاب مقدمه ای است برای عفیف بودن، به این معنا که لازمه عفیف بودن حجاب است.

 

دکتر کرمانی افزود: برای ترویج حجاب نباید از ترویج حیا غافل شد. جامعه ای که حیا از آن رفته باشد، هر کاری از مردمان آن برمی آید اما، هنگامی که حیا در جامعه ای در قلب مردم رسوخ کرد در پی آن عفاف و خویشتن داری ایجاد می شود و سپس ثمره های عفاف یعنی حفظ حریم ها و حدود، آشکار می شود. در این هنگام است که می توان شاهد فرهنگ عفاف و حجاب و پوشش صحیح بود.

 

وی اضافه کرد: اگر عفت انسان که مجموعه ای از گوش و چشم و دست و زبان است و حکایت از یک اندیشه دارد، حفظ نشود طبیعی است که جامعه را نیز به بی عفتی فراخوانده ایم.

 

دبیر کل اتحادیه زنان مسلمان خاطر نشان کرد:مسلمانان هر جای دنیا یک شعار غیر ملفوظ دارند که پوشش اسلامی آنهاست و فریاد می زند، ما ازهر مذهبی اسلامی که باشیم یک وحدت رویه داریم و آن پوشش اسلامی ماست که به معنای احترام به دیگران نیز هست.

 

انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS

اینجا محل تبلیغات شماست

ADS

 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel