Aftabedel Print Banner
دوشنبه 10 تیر 1398 / 09:09|کد خبر : 9433|گروه : اخــبــار زنــان

حجاب آئینه تمام رخ از عفاف و پاک دامنی زن است

حجاب آئینه تمام رخ از عفاف و پاک دامنی زن است

انتخاب پوششی برگزیده که بتواند زن را از نگاه های هرز محفوظ کند و زیبایی زن را بپوشاند، یکی از توصیه های موکد قرآن کریم است که در آن خداوند بارها زنان و حتی مردان را به رعایت حجابی مناسب و در شان توصیه کرده است.

به گزارش آفتاب دل، انتخاب پوششی برگزیده که بتواند زن را از نگاه های هرز محفوظ کند و زیبایی زن را بپوشاند، یکی از توصیه های موکد قرآن کریم است که در آن خداوند بارها زنان و حتی مردان را به رعایت حجابی مناسب و در شان توصیه کرده است.

 


این دستور قرآنی هم برای زنان و هم برای مردان بوده و آنها را از وسوسه های شیطانی دور می کند، اما اینکه چقدر به آن عمل کنند دست هر شخص بوده و الزاما در آن اجباری وجود ندارد.

 


رعایت حجاب از سوی زنان فقط پوشاندن بدن زن از تماس با نامحرم بوده و برای پرده نشین کردن وی نیست، ولی آنچه اهمیت دارد این است که حجاب باید در اجتماع کاملا رعایت شود تا مانند محافظی زن را در برابر هجمه های شیطانی محافظت کند.

 


زن در حقیقت گوهری گرانبها است که رعایت حجاب و پوشش مناسب از سوی او می تواند غارت و دزدی از جسم و روح وی را محدود کند.

 


زن پوشیده از بین خود و خدا، خدا را برگزیده و همین انتخاب شایسته وی راهی برای رسیدن به تکامل است و به زیبای درونی او تجلی می بخشد.

 


پوشش زن نمود بارز تقوای اوست که زیبایی او در سایه این حجاب تجلی پیدا می کند و الزاما محدودیتی برای وی در هیچ زمینه ای در برنخواهد داشت.

 


اما در حقیقت مهار چشم در برابر گناه، بستن گوش در برابر شنیدن هر خطا، قلاف کردن زبان در برابر نگفتن هر ناپاکی و در نهایت محافظت از اعضا و جوارح بدن از دم در مقابل عدم بیراهه رفتن همگی عفاف است که بر هر مرد و زن مسلمان و حتی غیر مسلمانی واجب است تا بتواند نتایج ارزشمندی را به جا بگذارد.

 


هر چند حجاب ظاهری است و تنها در ارتباط با جسم تجلی می یابد، اما در نهایت مترادف با عفاف بوده و هر دو واژه لازم و ملزوم هم هستند تا بتوانند ثمره واقعی داشته باشند.

 


در حقیقت حجاب راه رسیدن به عفاف است و مهم تر از حجاب ظاهری داشتن عفاف باطنی و روحی است


در واقع هر عملی که افراد جامعه انجام می دهند، اثر مستقیمی در جامعه دارد و همانگونه که رفتار فرد در جامعه موثر است اشخاص نیز از اجتماع و قوانین آن تاثیر می پذیرند، که همین مساله مبنای رعایت حجاب ظاهری در جوامع است.

 


اگر زنان جامعه باحجاب باشند، مردان هم از نظر طهارت روح و جسم سالم می ‌مانند و در جامعه هم، سلامت خانواده حفظ خواهد شد و محیط خانواده تحت تاثیر خودنمایی‌‌ های عده‌ای از زنان بدحجاب و بی‌ حجاب قرار نمی‌ گیرد و درصد طلاق هم تا حدود زیادی کاهش پیدا می کند، که این امر خود تضمین سلامت جامعه و در نهایت پایبندی به قوانین خانواده است.

 


متاسفانه تغییر برخی عرف ها در جوامع، خصوصا با رخنه فرهنگ غربی در جوامع اسلامی، و شکل گرفتن آزادی های تعریف نشده آمار طلاق را به مقدار نگران کننده ای بالا برده و در مقابل میزان ازدواج راکاهش داده که این امر نشات گرفته از بی حجابی و در نهایت نبود عفت در جامعه است.

 


در حقیقت رشد و توسعه جوامع بشری در این است که زنان و مردان بتوانند دیدگاه های اسلامی را بدون کم و زیاد، بدون افراط و تفریط درک کنند و برای رسیدن به آن و اعمال تمام نکات دینی در زندگی خود همت ورزند.

 


نصف جامعه بشری را زنان تشکیل می دهند و پرورش و تعلیم فکری نصف دیگر برعهده زنان است، در نهایت و با این تفاسیر می تواند گفت؛ عمده بخش تربیتی در حوزه حجاب و عفاف و رعایت آن شامل زنان می شود و آنها را دربرمی گیرد.

 


اجرای این حکم دینی از سوی زنان رشد فکری، سیاسی، اجتماعی، علمی و توسعه ای را شامل می شود و معنویت در جامعه را به حد اعلا می رساند.
اگر یک زن متمدن بتواند عفاف و حجاب و حدود آن را برای خود به درستی تفسیر کند، در حقیقت می تواند به عالی ترین درجه از رشد و توسعه در جامعه هم دست پیدا کند و بدون خود سانسوری و محدودیت می تواند تمام پله های تعالی و ترقی را بپیماید.

 


در واقع با این تفسیر که حجاب جاذبه خوبی ها و دافعه ای برای خطاهاست، می توان زنان را تشویق به رعایت این هنر زیبنده کرد و سنگری در مقابل هجمه های ناپاکی از سوی برخی شیطان صفتان به وجود آورد چرا که اصالت زن مسلمان عفت اوست و حجاب مهمترین رکن آن است.

 

انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS

ADS

اینجا محل تبلیغات شماست

ADS

 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel