Aftabedel Print Banner
پنجشنبه 30 خرداد 1398 / 15:04|کد خبر : 9412|گروه : اخــبــار زنــان

وقتی 5400 شهید در خاک کردستان میزبانی می کنند/ سر لشکر سلامی: کردستان به محل دفن سیاست بیگانگان تبدیل شده است + تصویر

وقتی 5400 شهید در خاک کردستان میزبانی می کنند/ سر لشکر سلامی: کردستان به محل دفن سیاست بیگانگان تبدیل شده است + تصویر

شهادت مبارک است و شهید تبرک، جان ما عزیز است و وطنمان با عزت، ایران دیدی که مردم خطه شهید پرور کردستان چه قیامتی برپا کردند برای میزبانی 5400 شهیدی که در راه حفظ تو جان دادند...

به گزارش آفتاب دل، ما لایق این نبودیم که شهدا به مجلس ما بیایند، با عنایت‌شان، مهمان شهدا شدیم. اغراق نیست اگر بگویم که با مهمان‌نوازی شهدا، بهترین روزهای زندگیمان در این دوران رقم خو ، آری اینها سخنان مهمانانی هستند که امروز 5400 شهید کردستانی از آنها میزبانی کردند.

 


از حدود یک ماه پیش بود که هر روز عطر و یاد شهدا در گوشه گوشه دیار کریمان به بهانه بزرگداشت 5 هزار و 400 شهید استان کردستان پیچیده و آسمان هم به همراه شهدا نظاره‌گر این روزهای پر از عشق و خلوص و پرخیر و برکت برای استان است.

 


امروز روز مزد گرفتن از شهدا بود، همه آمده بودند به عشق شهدا، فرمانده‌شان هم آمده بود، سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم آمده بود، مادران و پدران شهدا، جانبازان و ایثارگران، فرزندان شهدا، همه و همه به میهمانی 5 هزار و 400 شهید آمده بودند.

 


حال و هوای محل برگزاری اجلاسیه را نمی‌توان توصیف کرد، باید بودید و حس می‌کردید، از حضور تک تک مردم و یاد شهدایی که فضا و دل‌ها را شهدایی کرده بود.

 


شهادت مبارک است و شهید تبرک، جان ما عزیز است و وطنمان با عزت، ایران دیدی که مردم خطه شهید پرور کردستان چه قیامتی برپا کردند برای میزبانی 5400 شهیدی که در راه حفظ تو جان دادند...

 

سند بیداری مردم کردستان ، کنگره ، 5400 شهید

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: سند بیداری مردم کردستان در مقابل دشمن٥٤۰۰ شهیدی است که برای حفظ انقلاب و دستاوردهای آن تقدیم کردند

به گزارش کُردتودی، سردار محمد حسین رجبی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان صبح امروز در اجلاسیه پایانی کنگره 5400 شهید استان کردستان که در سالن 6 هزار نفری 22 گولان سنندج برگزار شد اظهار کرد: سند بیداری مردم کردستان در مقابل دشمن٥٤۰۰ شهیدی است که برای حفظ انقلاب و دستاوردهای آن تقدیم کردند.

 

وی گفت: در این استان مرزداران با ایمان و راست قامتان همیشه بیدار تاریخ مردان غیور و زنان نجیب این خطه شاهبازانی بودند که نمونه اراده و غیرت کردستان و مایه افتخار کشورند.

 

سردار رجبی افزود: این مردم و شهدای این استان نمونه استقامت و پایداری سرزمینی هستند که توانستند قائله کردستان را که اولین توطئه ای بعد از انقلاب بود و ایادی استکبار بر شکوفه انقلاب نواختند برملا کنند.

 

وی عنوان کرد: تاریخ سرزمین کُردها فراموش نمی کند که تنها چند ساعت بعد از رهایی از چنگال رژیم منحوس پهلویی دستور حمله به نهال یک شبه انقلاب توسط استکبار را صادر کردند و ثمره آن شهادت جوانان و غیرتمندان ما بود.

 

سردار رجبی بیان کرد: هنوز خون ریخته شده انقلابیون ما خشک نشده بود که بار دیگر توسط استکبار و دست نشاندگانشان انقلابیون را به خون بستند و به ناحق خون انقلابیون رد این استان به زمین ریخته شد.

 


سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این کنگره خبر از ساقط شدن یک هواپیمای جاسوسی آمریکا در داخل مرزهای سرزمینی ایران اسلامی در بامداد امروز توسط پدافند نیروی هوافضای سپاه خبر داد که تکبیر و ندای الله اکبر حاضرین زینت بخش این خبر در این محفل شد.

 

اظهار کرد:  مردم کردستان ستایش برانگیزند، احساس برانگیزترند و سرشار از عاطفه هستند و ۵۴۰۰ شهید کردستان نشانه ای از صدق وعده و وفاداری این مردم است و هر جامعه ای که برای آرمانی که مقدس است حاضر جان خود را فدا کند لذا پیشمرگان مسلمان کرد و شهیدان نشانه ای واضح از نیل جاودانگی مردم این خطه است.

 

 

وی با بیان اینکه اینجا دیار آگاهی است و سرزمین ماموستا های شهید است افزود: اینجا سرزمین سرزمین شهیدان بزرگی چون پیری و سرزمین فرشته ها ست که همچون فرشتگان آسمانی زمین را منور کردند و شهیدان ما در هر نقطه ای از نقطه نشانه های افتخار ما و بیان کننده آن استحکام ایمان و درخشش روح مقاومت در پیکره مردم ایران هستند.

 

 

وی افزود: ه میراث ماندگار ما شهیدان ما هستند و ملت ایران در عالم با صفت اقتدار افتخار و بزرگی ایستادگی پیشرفت و امنیت و رفاه شناخته می شود و همه این افتخارات میراث جاودان ماست که هزاران شهید این کشور آن را به ارمغان آورده اند چرا که در این سرزمین ۲۰ هزار شهید خوابیده اند تا این ملت استوار بماند

 

 

سرلشکر سلامی با بیان اینکه خون شیعه و سنی در خاک کردستان در یک سنگر جاری شده است خاطر نشان کرد: کردها اصیل ترین قوم ایران هستند و به همین دلیل این سرزمین سالها مورد طمع جهانخوارن غرب و استکبار جهانی بوده است.

 

به گفته ی فرمانده کل پاسدران انلاب اسلامی، آمریکای جنایتکار، سرزمین  ها و بلاد اسلامی را مورد تاخت تازهای خود قرار داده است و در مقطعی سوریه ، زمان عراق و امروز یمن و سال ها کردستان سیاست های استعماری برای شکست امت اسلامی بوده است و آنها می خواستند کردستان را سکوی پرتاب برای شکستن وحدت اسلامی قرار دهند اما آگاهی ایمان و روح حماسه آفرینی مردم کرد در پیوند با همه ملت ایران اجازه نداد این توطئه شوم شکل گیرد.

 

 

وی ادامه داد: کردستان به محل دفن سیاست بیگانگان تبدیل شده و هر چه می خواستند انجام دادند اما به نتیجه ای نرسیدند لذا ، کردستان  نقطه عطف ملت ایران است

 

 

وی گفت: امروز کردستان در حال پیشرفت است ، سرزمینی جلوه های پیشرفت در آن نمایان است و این واقعیتی است که مردمان آن را در آینده خواهند دید.

 

 

سر لشکر سلامی عنوان کرد: ما از تاریخ سختی عبور کردیم و با دشمن بزرگی درگیر بودیم و دشمن برای خدشه به قومیت ارضی از هر راهی استفاده می کند تا ملت ایران را شکست دهد ، اما ملت ایران از ارتفاع اراده دشمنان عبور کرده تا تحریم های اقتصادی سنگین برای شکست دادن این ملت همچنان در جریان است و همچنان ناکام و بی نتیجه مانده است.

 

 


نمایش تئاتر در مورد همگامی مردم کردستان با تظاهرات‌های مردمی ایران علیه رژیم ستم شاهی و شهادت یک تن از مبارزان انقلابی توسط مزدوران رژیم پهلوی، با اجرای هنرمندان تئاتر کردستان از دیگر برنامه‌های آغازین کنگره ملی بزرگداشت ۵۴۰۰ شهید کردستان بود.

 


در این تئاتر تظاهر کنندگان به نمایندگی از اقوام مختلف ایران لباس‌های محلی آنان از جمله لباس کُردی، لری، گیلکی و مازندرانی و بلوچی را بر تن کرده بودند.

 


داستان تئاتر روایتی را از آغاز نهضت جمهوری اسلامی، تظاهرات مردم ایران، پیروزی انقلاب، جنگ تحمیلی و تشییع پیکر شهیدان در برخی استان‌های کشور را روایت می‌کرد.

 


این کنگره ملی که به عنوان بزرگترین برنامه فرهنگی استان کردستان در سال ۹۸ نیز شناخته می‌شود میزبان چند هزار نفر بود و برخی از آنان به منظور انتقال فرهنگ ایثار و شهادت کودکان و نونهالان خود را به همراه آورده بودند تا با این فرهنگ آشنا شوند.

 


ملبس بودن بسیاری از حاضرین به لباس‌های محلی کُردی که تداعی گر فرهنگ اصیل مردمان دیار کردستان به ویژه پیشمرگه های کُرد مسلمان بود و قیام شرکت کنندگان و تکبیر گویی آنان و تجدید بیعت با رهبر معظم انقلاب در بین سخنرانی‌ها از دیگر جلوه‌های زیبای این مراسم بود.

 


در این کنگره تمبر یادبود ۵۴۰۰ شهید استان کردستان رونمایی شد و به امضا حسن سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران، سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه و آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در کردستان رسید.

 


در این کنگره از خانواده پنج شهید سعید زاده از سقز، خانواده ۶ شهید قادر خانزاده از بانه، خانواده ۲ شهید کاکسوندی از دیواندره، خانواده سه شهید احمدی از بیجار، خانواده ۲ شهید غلام ویسی از سروآباد، خانواده شهیدان شریفی از دهگلان، شهیدان پابرجا از مریوان، خانواده پنج شهید الماسی از قروه، خانواده شهیدان باقری از کامیاران و خانواده شهیدان ورمزیار از سنندج تجلیل شد.

 


همچنین در این کنگره از خانواده شهیدان سپهبد صیاد شیرازی، شهید قهاری و شهید امیرالله افتخاریان مشهور به ابو عمار به عنوان حماسه آفرینان انقلاب اسلامی در کردستان سرزمین مجاهدت‌های خاموش، تجلیل به عمل آمد.

 


حُسن ختام این برنامه نیز اجرای یک خاطره به صورت تئاتر توسط خانواده هنرمند شهید شهریار رادمنش بود که در آن مادر شهید سرگذشت فرزند شهیدش را بازگویی کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

 برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS

اینجا محل تبلیغات شماست

ADS

 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel