Aftabedel Print Banner
دوشنبه 11 آذر 1392 / 10:15|کد خبر : 94|گروه : اخــبــار زنــان

نگاهی به اندیشه و زندگی شهیده لیلی رستمی

نگاهی به اندیشه و زندگی شهیده لیلی رستمی

در همان درگیری های اول در سنندج فرزند دلبر این شهید گرانقدر با تیرهای کینه و عداوت نوکران اجنبی به شهادت رسید و اندکی پس از آن نیز خود مورد اصابت ترکش خمپاره قرار گرفت و به شهادت رسید .

به گزارش خبرنگار آفتاب دل، شهادت ، صله ی اخلاص مردان خداست، " باوری از غیب " باید و " سری بی هراس " تا از نثار جان – این عزیز ترین گوهر حیات دریغ نکنی .مردان و زنان انقلابی کردستان به این هر دو متمسک بودند . ناباوری در وجودشان راه نداشت و هراس امتحان ، آنان را به بیراهه نمی کشاند .


جانهایشان بر سر مشت ها بود و ایمانشان ، در سراچه ی قلبهایشان ، قلب های مطمئن که جز به یاد خدا نمی تپید و جز به نام او آرام نمی گرفت . مردم ما برای نیل به رفاه پا به میدان مبارزه با طاغوت نگذاشتند .


شهادت بهایی بود که خداوند به ازای گسستن زنجیرهای جهل و ستم به مجاهدان واقعی اش می پرداخت .
اینجا چه سرزمینی است اینجا کجاست که کوه هایش همچون میخی بر زمین فرورفته و درختانش همچون ستون هایی استوار قد علم کرده و روی خاک گوهر بارش ایستاده اند و عظمت مردم این دیار به نظاره نشسته اند .


آری این جا کردستان است شاید نتوان در هیچ انقلاب بزرگی در جهان ردپایی این چنین پر رنگ از زنان را پیدا کرد زنانی که جانانه در پیروزی این انقلاب نقش داشتند و در ادامه و حفظ آن با تمام توان کوشیده اند .زنانی که کوچک و بزرگ بر سر دو راهی انتخابی تاریخی و سرنوشت ساز با آگاهی مسیر پر خطر دفاع از یک انقلاب بزرگ را برگزیده و آن را تا سرحد اهدای جان ادامه داده اند .


زنانی که نشان از واقعیت های زندگی زنان شیر دل خطه ی کردستان دارند اما اکنون روزهای پر فراز و نشیبی از آن دوران گذشته است تا ما به اینجا رسیده ایم .


شهیده لیلی رستمی در سال 1315 در روستای هویه از توابع مریوان در خانواده ای مذهبی و متدین دیده به جهان گشود هر چند که از نعمت تحصیل محروم بود اما تقوا و پرهیزکاری او به حدی بود که خاص و عام را به تحسن و تمجید وا داشته بود و از شعور فرهنگی و سیاسی بسیار بالایی هم برخوردار بود .


وی در سال 57 که ملت مسلمان ایران یکپارچه علیه ظلم و ستم حکومت به پا خواستند او نیز چون قره ای در دریای بیکران امت اسلامی پا به پای دیگر برادران و خواهرانش در راهپیمایی ها حضوری مستمر و فعال داشت .


آنگاه که انقلاب به پیروزی رسید و شب پرگان تاب دیدن نور الهی آن را نداشتند ، علم مخالفت برداشته و کردستان دیار مسلمانان حق طلب را جولانگاه خود ساختند و به ایجاد آشوب و بلوا پرداختند .


در همان درگیری های اول در سنندج فرزند دلبر این خواهر گرانقدر با تیرهای کینه و عداوت نوکران اجنبی به شهادت رسید و اندکی پس از آن نیز خود مورد اصابت ترکش خمپاره قرار گرفت و به شهادت رسید .


اول روی به پروردگار کرده و می گویم پروردگارا من با چشمان باز و آگاهی کامل این راه را انتخاب کردم چون مرگ شرافتمندانه بهتر از زندگی ننگین است. از آنجا که احساس کردم اسلام و قرآن در خطر است رضای خدا را در این دیدم ؛ همان رضایتی که ندای یار طلبی سر داد و حرکت کرد.


آری شیر زنان قهرمان و پر دل ، استقامت را از آبیدر ، صلابت را از شاهو و ایثار را از سیروان آموخته اند و این را به عینه در سالهای حماسه و خون مشاهده کردیم و شاهد و ناظر آن بودیم .


زنان شهید به بلندای تاریخ ستارگان درخشانی خواهند بود که فروغ نورشان ، عرصه را بر خفاشان تنگ خواهد کرد .


انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel