Aftabedel Print Banner
سه شنبه 17 اردیبهشت 1398 / 07:27|کد خبر : 9335|گروه : اخــبــار زنــان

نایج نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی؛

زنان بیشتر تلویزیون می‌بینند یا مردان؟/ کردستان رکوردار دیدن برنامه های سیما

زنان بیشتر تلویزیون می‌بینند یا مردان؟/ کردستان رکوردار دیدن برنامه های سیما

مرکز تحقیقات رسانه ملی اعلام کرد که مردم استان‌های لرستان، قزوین و کردستان رکوردار دیدن برنامه‌های سیما هستند و در شنیدن برنامه‌های رادیو نیز مخاطبان کردستانی گوی سبقت را از دیگر استان‌های کشور ربوده‌اند.

به گزارش آفتاب دل، براساس نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی درباره برنامه‌های رادیو و تلویزیون در فروردین ۹۸ مشخص شد ۸۱ درصد از مردم بیننده برنامه‌های سیما، ۷۶.۴ درصد هم بیننده اخبار سیما بوده‌اند، ۳۰.۵ درصد برنامه‌های رادیو و ۲۳.۲ درصد هم اخبار صدا را گوش کرده‌اند.

 

براساس این نظرسنجی مردم استان‌های لرستان، قزوین و کردستان رکوردار دیدن برنامه‌های سیما هستند و در شنیدن برنامه‌های رادیو نیز مخاطبان کردستانی، اصفهانی و یزدی گوی سبقت را از دیگر استان‌های کشور ربوده‌اند.

 

مرکز تحقیقات رسانه ملی همچنین براساس این نظرسنجی اعلام کرد که زنان با ۸۱.۸ درصد بیش از مردان با ۸۰.۲ درصد برنامه‌های تلویزیون را دیده‌اند و در مقابل مردان با ۳۵.۵ درصد در مقابل زنان با ۲۵.۷ درصد برنامه‌های رادیو را گوش داده‌اند و این یعنی اینکه زنان بیشتر تلویزیون می‌بینند و مردان بیشتر رادیو گوش می‌دهند.

 

در فروردین ۹۸ که اوج حادثه سیل در چندین استان کشور بوده است، مردم ۷۶.۴ درصد بیننده اخبار سیما بوده‌اند که در این میان مخاطبان لرستانی، همدانی و زنجانی بیش از مخاطبان سایر استان‌ها پای خبر تلویزیون نشسته‌اند.

 

براین اساس ۲۳.۲ درصد مردم هم اخبار خود را با شنیدن خبرهای رادیو به دست آورده‌اند که در میان استان‌های کشور کردستان، چهارمحال و بختیاری و فارس بیش از بقیه اخبار رادیو را شنیده‌اند.

 

در فروردین ۹۸، ۶۴.۳ درصد از مردم اخبار سیل را از صدا و سیما پیگیری کرده‌اند و بعد از رسانه ملی شبکه‌های اجتماعی با ۱۸.۴ درصد و پایگاه‌های اینترنتی با ۵.۴ درصد جز منابع خبری بعدی مردم برای کسب اخبار درباره سیل اخیر بوده‌اند.

 

نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی نشان می‌دهد که از نظر مردم، سازمان صدا و سیما در زمینه اطلاع رسانی دقیق و لحظه به لحظه اخبار مربوط به وقوع سیل اخیر موفق تر از سایر جنبه‌ها عمل کرده است.

 

آگاه‌سازی افکار عمومی نسبت به خطر وقوع سیل در شهرها، پیشگیری از شایعات و اخبار نادرست و مطالبه گری از مسئولان و دستگاه‌های ناظر به ترتیب دیگر جنبه‌هایی بوده است که از نظر مردم رسانه ملی توانست در آنها رضایت مخاطبان را کسب کند.

 

براساس نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی همچنین در فروردین ۹۸، ۵۹.۹ درصد از مردم بیننده برنامه‌های شبکه‌های استانی و ۲۱.۸ درصد هم شنونده برنامه‌های شبکه‌های استانی صدا بوده‌اند.

 

شبکه‌های تلویزیونی استان‌های لرستان، کردستان و اردبیل بیشترین بیننده را داشته‌اند و در شبکه‌های استانی صدا هم شبکه‌های رادیویی استان‌های کردستان، یزد و خراسان شمالی گوی سبقت را از دیگر شبکه‌های رادیویی استانی ربوده‌اند.

 

انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS

اینجا محل تبلیغات شماست

ADS

 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel