Aftabedel Print Banner
سه شنبه 28 مهر 1394 / 08:37|کد خبر : 932|گروه : اخــبــار زنــان

سبک زندگی ، بیوگرافی و نوع پوشش افراد مشهور (12) / بهاره رهنما +تصاویر

سبک زندگی ، بیوگرافی و نوع پوشش افراد مشهور (12) / بهاره رهنما +تصاویر

در این شماره بیوگرافی ، سبک زندگی و عکس های زیبا از سبک لباس پوشیدن بهاره رهنما و خانواده اش را مشاهده می کنیم .

بیوگرافی بهاره رهنما

نام: بهاره
نام خانوادگی : رهنما
تاریخ تولد: 1352/9/10
محل تولد : اراک
تحصیلات :  لیسانس ادبیات فارسی و حقوق قضایی
همسر: پیمان قاسم خانی نویسنده

 بیوگرافی بهاره رهنما  

------------------------------------------------------------------------
بهاره رهنما در ۱۰ آذر سال ۱۳۵۲ در هزاوه از توابع استان مرکزی متولد شد. وی لیسانس ادبیات نمایشی و فوق لیسانس حقوق قضایی را از دانشگاه آزاد گرفته است.

دوران کودکی بهاره رهنما 

بیوگرافی بهاره رهنما  

بهاره رهنما و مادر و دخترش

 بیوگرافی بهاره رهنما  

شوهر و مادرشوهر بهاره رهنما 

بیوگرافی بهاره رهنما

بهاره رهنما و خواهرش

بیوگرافی بهاره رهنما

بهاره رهنما و پدرش

او همسر پیمان قاسم خانی نویسنده سینما و جاری(زن برادر شوهر) شقایق دهقان بازیگر سینما و تلویزیون می باشد. او یک دختر به نام پریا قاسم خانی دارد. پریا تجربه حضور در تئاتر پنجره ها و فیلم سینمایی بانو را دارد.

  بیوگرافی بهاره رهنما

بهاره رهنما و همسر و دخترش

بهاره رهنما جاری(زن برادر شوهر) شقایق دهقان بازیگر سینما و تلویزیون می باشد. بهاره رهنما از معدود بازیگرهایی است که تحصیلات بالایی در حد دانشگاهی دارد و شاید به همین خاطر در عرصه سینما و تلویزیون کم کار است.

  

بهاره رهنما و جاری اش

بهاره رهنما از زبان خودش :

در یک‌روز برفی به سال هزار و سیصد‌و‌پنجاه‌سه‌ ایرانی ساعت نه صبح  در یک شهر کوهستانی به نام اراک به دنیا اومدم، ده‌سال بعد از یک خواهر برادر دوقلو  و پدرم کارمند شرکت نفت و مادرم خانه‌دار بود، دو سالم که بود برای زندگی به تهران رفتیم و وقتی پنج سالم شد با همه خانواده برای مهاجرت به انگلیس رفتیم، اتفاقات سیاسی ایران پدرم را که به شدت آدم احساسی و خاصی بود از تصمیم مهاجرت منصرف کرد و برگشتیم به کشورم ایران.

بیوگرافی بهاره رهنما  

 تا ده‌سالگی جز این‌که بچه حاضر‌جواب و سرتق جمع بودم کلی ترانه و قصه برای ادا درآودرن در جمع بزرگترها تو آستین داشتم. اما ده‌سالم که بود با دیدن یکی از فیلم‌های علیرضا داوود‌نژاد عاشق بازیگری شدم و تصمیم گرفتم شغل آینده‌ام همین باشد. بعدها در چهارده‌سالگی و با آشنایی با عباس معروفی که‌ از دوستان پدرم بود رقیب تازه‌ای برای این عشق کودکی (بازیگری) پیدا شد و آنهم نوشتن داستان بود، رقیبی که وقتی از سی‌سالگی گذر کردم کم‌کم جایش را در دلم بیشتر از بازیگری باز کرد، حالا راحت می‌دانم که اگر قرار باشد بین این‌دو برای همیشه یکی را انتخاب کنم، بی هیج تردیدی نوشتن را بر می‌گزینم .

بیوگرافی بهاره رهنما  

 اما در مسیری که طی کردم را جدا جدا باید شرح داد، قدمت بازیگری من به سال ۱۳۷۰ برمی‌گردد که توسط مرحوم محمد اعلامی برای بازی در اکشن پر فروش آن سال‌های سینما،  فیلم افعی از بین چندین دختر نوجوان زیر بیست‌سال انتخاب شدم، اين فیلم پر فروش‌ترین فیلم سال خودش شد ولی به لحاظ انتظار‌های شخصی خوشحالم نکرد. هم اتفاقات تقدیری و هم ورودم به دانشکده ادبیات باعث شد تا چهار سال صبر کنم و بعد با فیلم سینمایی عاشقانه که نقطه عطف مهمی برای شروع مجدد کارم بود به سینما برگشتم و جالب این‌که همان علیرضا داوودنژاد خالق فیلم نازنین که مرا عاشق این حرفه کرد کارگردان این اثر بود، دانشکده ادبیات که تمام شد فضای سینما را چنان دیدم که حس کردم نیاز به یک منبع درآمد غیرهنری برای این‌که پشتوانه کارم باشد دارم، دانشکده حقوق را انتخاب کردم امتحان دادم و قبول شدم اما چهار سال بعد در حالی‌که دیگر با پیمان قاسم‌خانی فیلمنامه‌نویس ازدواج کرده بودم و صاحب فرزند دختر ی بودم در شرایطی دانشکده حقوق را به اتمام رساندم که کلی پیشنهاد کار برای بازی در سینما و تلویزیون داشتمو

بیوگرافی بهاره رهنما  

 چند سال بعد و در‌حین کار در این عرصه به‌دلیل اشتیاق فراوانم به هنر نمایش رفتم و بازیگری تئاتر را هم تجربه کردم و حالا‌ سال‌هاست که تقریباً یک نمایش‌ در سال ‌را بر روی صحنه داشته‌ام و امسال ، پُرکارترین بازیگر زن تئاتر بوده‌ام.

بیوگرافی بهاره رهنما

تست گریم روز واقعه در 18 سالگی بهاره رهنما 

سال هزاروسیصد و هفتاد و نه، نقطه عطف دیگری برایم بود، من با بازی در یک فیلم کمدی رمانتیک بسیار پُر‌فروش به نام نان و عشق و موتور هزار که اقتباس از یک داستان ایتالیایی بود، با کارگردانی ابوالحسن داوودی و نویسندگی همسرم، پیمان قاسم‌خانی به‌عنوان یک چهره سینمای کمدی شروعی دوباره را تجربه کردم  و برای آن فیلم جایزه بخش جنبی جشنواره فجر و جشنواره ارومیه  را بردم، سال‌ها بعد جایزه منتقدین سینمایی را برای بازی در فیلم دایره زنگی از میان چهل فیلم این جشنواره بردم و سال هشتاد‌ودو ایرانی، اولین بازیگر زنی بودم که از سینمای ایران با فیلم مستقل گاوخونی اثر بهروز افخمی در جشنواره کن حضور پیدا کردم. برای نمایش خدای کشتار از یاسمینا رضا به کارگردانی علیرضا کوشک جلالی هم نامزد بهترین بازیگر زن هشتمین جشن خانه تئاتر شدم و برای نمایش‌خوانی مرد مقابل در تالار مولوی، لوح تقدیر بهترین بازیگر زن را دریافت کردم. حاصل بیست و یک سال کار بازیگری در حدود مجموعاً چهل و اندی کار فیلم سینمایی، سریال تلویزیونی و نمایش است و فوق لیسانسم را در رشته ادبیات‌نمایشی در سال هشتاد‌و‌سه به پایان رساندم.

 بیوگرافی بهاره رهنما  

و اما کار نوشتن، از همان سال‌های دبیرستان  و نوشتن انشاء و نامه‌های دخترکان هم‌کلاسی شروع شد و در سال هفتاد با قرار گرفتن در محیط دانشکده ادبیات نوشتن داستان‌کوتاه برایم جدی‌تر شد. سال هشتاد با جعفر مدرس صادقی، نویسنده رمان محبوبم، گاو خونی آشنا شدم و داستان‌هایی را که در طول سال‌ها نوشته بودم برای بازخوانی به ایشان سپردم. داستان‌نویسی وارد مقوله جدی و پیگیری برایم شد و بعدها در کلاس مدرسانی چون حسین آبکنار و حسن شهسواری و چندین کارگاه آزاد داستان‌کوتاه و رمان شرکت کردم و درمجلات اصلاح طلب آن دوران مانند شرق، کارگزاران، زنان، مهر، اعتماد و اعتماد ملی داستان و مقاله می‌نوشتم.

بیوگرافی بهاره رهنما  

همکاری مداومم در عرصه مطبوعات از ده‌سال پیش با هفته‌نامه پر تیراژ چلچراغ آغاز شد و از هشت‌سال پیش وبلاگ‌نویسی کرده‌ام در وبلاگم به نام ماه هفت‌شب، که در آن گاهی جز مطالب روز‌نوشت، قطعاتی از شعرها یا یکی از داستان‌هایم را می‌گذاشتم.

سال هشتاد و شش اولین مجموعه داستان را به‌نام چهار چهارشنبه و یک کلاه گیس، به نشر چشمه سپردم که سال هشتاد و هشت چاپ شد  و در عرض سه سال به چاپ پنجم رسید. بعد از این کتاب در نشر حوض‌نقره، مجموعه‌ای منتخب از وب نوشت‌هایم به همان نام وبلاگ چاپ کردم، به‌نام ماه هفت شب که به چاپ دوم رسیده است. مجموعه داستان جدیدم: این تابستان فراموشت کردم، که شامل هفت‌داستان عاشقانه با راویان زن است در دست انتشار همان نشرچشمه است و رمان سارا سرخ بود از دیگر کارهای آماده انتشارم است. نمایشی براساس سه‌داستان از کتاب این تابستان فراموشت کردم را به‌زودی روی صحنه خواهم برد، در رشته نویسندگی خلاق برای نوجوانان با شیوه ابداعی (حضور خلاق) در خانه ادبیات کودک و نوجوان و در رشته بازیگری در دانشگاه‌ها  به‌صورت استادیار و نیز در کلاس‌های آموزشی سابقه تدریس دارم.

 

قسمتی از مصاحبه با بهاره رهنما 

 شما بسيار فعال هستيد. با اين اوصاف چطور وقت براي خود و اعضاي خانواده تان پيدا مي كنيد؟

با نظم و برنامه ريزي؛ به نظرم يكي از موضوعاتي كه افراد از آن رنج مي برند، بي برنامگي است، چرا كه شما با برنامه ريزي مناسب مي توانيد در حوزه هايي كه به آن علاقمند هستيد، فعاليت كنيد. شايد برايتان جالب باشد اما من سعي مي كنم حد و مرزي را براي كارهايم قائل شوم و مانند برخي از خانم ها اصرار زيادي روي برخي از مسائل نداشته باشم. در مقطعي، هم بچه داري مي كردم، هم به كارهاي خانه رسيدگي مي كردم و هم درست مي خواندم. ضمن اينكه به بازيگري هم مي پرداختم. بي شك اگر در اين كارها برنامه ريزي نداشتم، نمي توانستم موفق عمل كنم.

جايي از قول شما خواندم كه بزرگترين اتفاق زندگي تان را آشنايي با همسرتان مي دانيد. درست است؟

بدون شك بزرگترين اتفاق بزرگي من به آشنايي ام با پيمان قاسم خاني بر مي گردد. پيمان قاسم خاني را به عنوان مرد سرنوشتم سال هاست كه مي شناسم. آشنايي ما به سال ۷۰ بر مي گردد. مردي كه از ۱۷ سالگي مي شناسم و از ۱۹ سالگي به طور رسمي در كنارش بوده ام. روزي كه پيمان را براي اولين بار ديدم، كاملاً به ياد مي آورم. ۱۷ ساله بودم و دانشجوي سال اول دانشگاه. به خاطر سال هايي كه در دبيرستان جهشي خوانده بودم، زودتر وارد دانشگاه شدم. يك روز وقتي از دانشگاه بر مي گشتم در خيابان وليعصر به طور اتفاقي با هم آشنا شديم و اين آشنايي در سال هاي بعد؛ يعني سال ۱۳۷۳ شكل جدي تري به خود گرفت و ما با هم ازدواج كرديم. پيمان، مردي است كه در عين هوشمندي غريبش، به طرز باورنكردني ساده و بي پيرايه است. با همه اينها،‌ زندگي ما هم مثل همه زندگي هاي مشترك، بالا و پايين هايي داشته؛ دوره هاي دوري و نزديكي و روشن و تاريك! اما حالا بعد از گذشت نزديك به ۲۰ سال، وقتي به راهي كه طي كرديم نگاه مي كنم، مي بينم اين بي حاشيه بودن پيمان، نه فقط در كارش كه حتي در زندگي شخصي و خصوصي اش هم رعايت شده است و او هرگز پس از دوره هاي بد و سخت، حمايتش را از من به عنوان همسر دريغ نكرده است.

 بیوگرافی بهاره رهنما

شما در سريال «پژمان» ايفاگر نقش متفاوتي بوديد؛ نقشي كه شايد كمتر بازيگر زني به بازي در آن تن دهد.

در اين سريال، يكي از سخت ترين و متفاوت ترين نقش هايم را تجربه كردم، چرا كه بايد يك شخصيت دوگانه و البته متفاوت را بازي مي كردم و دو وجه متفاوت؛ يعني مهرباني و حس خشونت را با هم نشان مي دادم. در هر حال به كمك متن و تعاملي كه با كارگردان اين كار، سروش صحت داشتم، توانستم اين نقش را بازي كنم كه خوشبختانه با اقبال مخاطبان هم مواجه شد.

بیوگرافی بهاره رهنما  

اين نقش را از ابتدا همسرتان براي شما نوشته بود يا رفته رفته تصميم گرفتيد كه آن را بازي كنيد؟

اين نقش جزو معدود كاراكترهايي بود كه پيمان از همان ابتدا آن را براي من نوشته بود، چون در بيشتر موارد پيمان نقش را مي نويسد و بعد به فراخور شرايط ممكن است من آن را بازي كنم. البته يك بار هم در فيلم «نان، عشق، موتور ۱۰۰۰» هم اين اتفاق افتاد. او سعي كرد در اين اثر به گونه اي شخصيت كاريكاتور گونه اي از خود واقعي من به تصوير بكشد. به همين خاطر دوستانم با من شوخي مي كنند و مي گويند هر كسي به جز پيمان اين شخصيت را براي تو مي نوشت، تو از او شكايت مي كردي و پاسخ من به آنها، تنها خنده بود، چون واقعاً حق با آنها است و همسرم در اين سريال حسابي با من شوخي كرده است. خوشبختانه سريال «پژمان» برخلاف ساير آثار طنز از همان قسمت هاي ابتدايي توانست مخاطبان زيادي را با خود همراه كند. شايد بخشي از اين موضوع به خاطر سوژه كلي اين اثر بود، چرا كه مردم همواره به مسائل فوتبالي علاقمند هستند و دوست دارند كه در اين مورد بيشتر بدانند. از طرفي پيمان و مهراب هر دو از علاقمندان به فوتبال به شمار مي روند و به نوعي به مباحث اين رشته بسيار آگاه هستند. به همين خاطر اكثر مسائلي كه در سريال از آن حرف مي زنند، ريشه در واقعيت دارد. به همين دليل مخاطبان با آن ارتباط زيادي برقرار كردند. خوشحالم كه اين سريال تا اين حد در جذب مخاطب موفق عمل كرده است و اميدوارم از اين به بعد هم بتواند مخاطبان بيشتري را جذب كند. از طرفي موفقيت اين آثار بايد مديران سازمان را هوشيارتر كند كه شرايط را براي كارگردان ها و فيلمنامه نويس ها فراهم كنند تا بتوانند از خلاقيت شان براي جذب مخاطب بهره ببرند و مخاطبان را دوباره با تلويزيون آشتي دهند.

شما هم مانند همسرتان به فوتبال علاقمند هستيد؟

من علاقه چنداني به فوتبال ندارم. علاقه من تنها به دوران جواني باز مي گردد. در گذشته من طرفدار تيم پرسپوليس بودم اما بعدها به خاطر منش ناصر حجازي به تيم استقلال علاقمند و هوادار آبي ها شدم. علاقه زيادي به بازي فرشاد پيوس داشتم.

بیوگرافی بهاره رهنما  

 ارتباطتان با پريا چگونه است؟

ارتباط بسيار خوبي با هم داريم. خواهرم سال‌هاست در خارج از ايران زندگي مي‌کند و فاصله سني‌ام با مادرم هم زياد است. براي همين از اول سعي کردم با پريا مثل يک دوست رفتار کنم.

بیوگرافی بهاره رهنما  

فکر مي‌کنيد پريا هم اين احساس عميق را نسبت به شما دارد؟

بله، به نظرم هر آدمي جدا از تربيت و آموزش‌هايي که فرا مي‌گيرد، يک ذات هم دارد و پريا ذاتا دختر عاقل و فرزانه‌اي است. ضمن اينکه مديريت خوبي هم در انجام امور مختلف دارد. برعکس من که آدم عجولي هستم و قلبم توي مشتم است، او منطقي‌تر است و خيلي خوب احساسات اطرافيانش را مي‌فهمد. حتي يادم مي‌آيد وقتي 5-4 ساله بود، در بعضي از کارها من را راهنمايي مي‌کرد.

بیوگرافی بهاره رهنما  

شايد به اين دليل است که شما و پدرش دائم مشغول کار بوده‌ايد.

شايد، اما باور کن من خيلي پريا را به خاطر کارم تنها نگذاشتم و سر بيشتر کارهايم او را برده‌ام يا مثلا اگر کار شهرستان قبول مي‌کردم، حتما او را هم با خودم مي‌بردم تا خيلي از هم دور نباشيم. ضمن اينکه بايد بگويم خوشبختانه پريا پدربزرگ و مادربزرگ‌هاي خوبي دارد که بسيار او را حمايت کرده‌اند. شايد به همين دليل هم است که دختر عاقل و فهميده‌اي است چراکه بودن در کنار آنها او را پخته‌تر و با تجربه‌تر کرده است.

وقتي فهميديد مادر شديد چه احساسي داشتيد؟

حس قشنگي برايم بود. باور کن لطيف‌ترين حس دنيا را آن زمان تجربه کردم. انگار تو از طرف خدا مامور شده‌اي که بنده‌اي را به دنيا بياوري و اين خودش يک نوع خلق‌کردن است.

بیوگرافی بهاره رهنما  

عکس پدرشوهر و مادر شوهر بهاره رهنما

اما خيلي از خانم‌ها از مادر شدن واهمه دارند و آن را به تاخير مي‌اندازند.

همين‌طور است اما من به دوستانم توصيه مي‌کنم که ازدواج کنند و بچه‌دار شوند چون اين کار در به بلوغ رسيدن و تکامل يک زن خيلي موثر است.

بیوگرافی بهاره رهنما  

قشنگ‌ترين خاطره‌اي که براي پريا ساختيد؟

يک‌بار براي پريا تمام بادکنک‌هاي يک بادکنک‌فروش را خريدم و حدود يک هفته اتاقش پر از بادکنک بود که البته يکي‌يکي مي‌ترکيدند و ما از صدايشان کلي وحشت مي‌کرديم. خودم وقتي بچه بودم، هميشه دوست داشتم يک دنيا بادکنک داشته باشم براي همين اين کار فانتزي را براي پريا انجام دادم.

چه چيزي از زندگي‌تان را مديون مادرتان هستيد؟

حس کمک کردن به ديگران. وقتي بچه بودم، هميشه زندگي يک نفر در خانه ما جريان داشت.

منظورتان چيست؟

مادرم کمک به ديگران را خيلي دوست داشت و براي همين يا براي کسي جهيزيه درست مي‌کرد يا براي کسي به خواستگاري مي‌رفت يا براي يک بي‌خانمان دنبال خانه مي‌گشت. خلاصه هر روز يک ماجراي تازه در خانه ما اتفاق مي‌افتاد.

دوست داريد پريا بيشتر از همه با چه چيزهايي در زندگي آشنا شود؟

دوست دارم دختر تلاشگر و فعالي باشد چون معناي زندگي را بهتر و زيباتر مي‌تواند درک کند.

بیوگرافی بهاره رهنما  

کمي هم درباره رژيمي که اخيرا گرفته‌ايد با هم صحبت کنيم. داستان کم کردن وزن از کجا شروع شد؟

همه‌اش زير سر پرياست (مي‌خندد). الان که پريا به سن نوجواني رسيده، احساس کردم دوست دارد مادر لاغرتر و بشاش‌تري داشته باشد يا حتي دوست دارد با هم به کوه برويم چون پريا ورزش را خيلي دوست دارد و با شنا، سوارکاري و تنيس هم به خوبي آشناست. انصافا انرژي خوبي هم به من داده؛ مثلا هر موقع که خسته مي‌شوم، مي‌گويد: «مامان! يک مورچه براي رسيدن به دانه‌اش هزار بار هم که شده تلاش مي‌کند تا بالاخره دانه‌اش را به خانه‌اش ببرد، پس خسته نشو.»

بیوگرافی بهاره رهنما  

برنامه‌ريزي خاصي هم براي کم‌کردن اضافه‌وزن داريد؟

بله، با پريا قرار گذاشتيم در طول يک سال 20 کيلوگرم وزن کم کنم و خدا را شکر از بهمن ماه که اين برنامه را گذاشتم، توانسته‌ام 7 کيلوگرم کم کنم.

بیوگرافی بهاره رهنمابرچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel