Aftabedel Print Banner
سه شنبه 16 بهمن 1397 / 12:23|کد خبر : 9142|گروه : اخــبــار زنــان

معاون آموزشی پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی کشور :

40 سالگی انقلاب یک قیام چهل ساله است/ مردم ایران بعد از انقلاب ۴ برابر مردم جهان دیندار تر شده اند

40 سالگی انقلاب یک قیام چهل ساله است/ مردم ایران بعد از انقلاب ۴ برابر مردم جهان دیندار تر شده اند

معاون آموزشی پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: براساس مطالعات دقیق علمی نرخ دینداری مردم ایران در طول نیم قرن اخیر معادل دو برابر جهانی است اما بعد از انقلاب این آمار ۴ برابر شده است.

به گزارش خبرنگار آفتاب دل، حجت الاسلام مختار کرمی مدیر کل تبلیغات اسلامی کردستان صبح امروز در همایش استانی فرهنگ سازان و اندیشه ورزان دینی که در سنندج برگزار شد اظهار کرد: مدیرانی که پشت تریبون قرار می گیرند از سخنرانی پرهیز کنند، چرا که لازم است بعد از ۴۰ سال کار فاخر ، یک ذره ای در اجرای برنامه ها تغییر داده شود و امروز تصمیم گرفتیم بیشتر وقت برنامه در اختیار مردم قرار گیرد و این اجازه را به مردم بدهیم که خدمات نظام را تبیین کنند و دیگر از سخنرانی پرهیز کنیم چرا که همه ما در مقابل جبهه باطل و طرفدار حق هستیم.

 

 

مطالبات بانوان در حوزه های مختلف قابل احصا و دسته بندی است

 

شیلان آویهنگی به عنوان نماینده قشر فرهیخته ی بانوان کردستان چندی از مطالبات فرهنگی را که باید در چارچوب مبانی ایرانی و اسلامی پیگیری شود و توجه ویژه به آنها شود را بیان کرد.

 

وی گفت:  اسلام و قرآن جایگاه ویژه ای برای زنان قایل شده است که در مسیر ادیان و مذاهب و فرق دینی و حتی سیاسی نمی توان چنین جایگاهی را سراغ گرفت. لذا هر جا که مشکل و قصوری مشاهده می شود عیب از اسلام نیست عیب از برنامه ریزی فرهنگی اجتماعی و سیاسی نادرست است.

 

وی با بیان اینکه مطالبات بانوان در حوزه های مختلف قابل احصا و دسته بندی است ونیزدر حوزه های فرهنگی به مواردی اشاره کرد افزود: تحصیل دانش و آگاهی ؛ اسلام و قوانین موضعه جمهوری اسلامی برای تحصیل و فرصت های شغلی هیچ تمایزی میان زن و مرد قائل نشده و لذا هیچ شخص حقیقی و حقوقی نباید زن را از مسیر دانش آموزی منع کنند.

 

 

وی افزود: امروزه زنان نباید گرفتار آداب و رسوم قدیم و بعضا خرافی و آزار دهنده باشند. مقررات و قوانین ساختگی بشر در دهه و یا سده های گذشته که از سر ناآگاهی یا سوء استفاده از زنان بود.

 

این بانوی کردستانی یادآور شد: سطح آگاهی عمومی و دانش اجتماعی و درک مطالب و مسایل زندگی و بصیرت حق زنان است و همچنین از نظر حقوقی زنان باید نسبت به حقوق خود آگاه باشند لذا زن باید در خانواده ، جامعه، محل کار و دانشگاه و در هر کجای دیگر از جایگاه متعالی و قابل اعتماد برخوردار باشد.

 

 

خدمات متقابل انقلاب و روحانیت

 

یکی از ماموستاهای کردستان می گوید: یکی از برکاتی که حوزه علمیه داشته  این بود که انقلاب مولود حوزه علمیه است و بازسازی اندیشه های دینی در راستای نفی استبداد داخلی و خارجی بود.

 

وی گفت : چیزی که دنیای غرب و استعمار از آن می ترسیدند هویت دینی بود که برای آنها خطرناک بود که امام با شعار هیهات من ظله، شرایط زمان قبل از انقلاب را با یزیدیان تطبیق داد و نیروهای انقلابی را  تربیت کرد و امروز سید حسن نصرالله بکی از فرزندان حوزه است که مایه افتخار جهان اسلام است.

 

وی افزود: هویت دینی انقلاب از دیگر برکات این انقلاب اسلامی بود و کاهش زمان انقلاب از دستاورد حوزه های علمیه بود.

 

وی ادامه داد: روحانیون در کردستان تا پای جان در این انقلاب در مقابل انحرافات عقدتی ایستادند.

 

وی  بیان داشت: ۴ هزار ماموستا در کردستان در حال تبلیغ دین هستند و مردمی بودن یک ضرورت است و این خصیصه باید در دل و جان مطرح باشد تا مردم آن را درک کنند و اگر ما می خواهیم جامعه ما دینی بماند نخبگاه حوزوی را در راس قرار دهید.

 

 

سرمایه ها باید به کردستان بیایند تا فقر از بین برود

 

حسین فیروزی معاون اقتصادی استانداری کردستان در این برنامه اظهار کرد: ایران در کمتر از صد سال ماهواره را به فضا و موشک ماهواره بر را در صنعت عرضه می کند.

 

وی گفت:  به برکت انقلاب اسلامی به وضیتی رسیده ایم که به برترین ها صنایع جهان دست پیدا کردیم و علی القاعده دشمن از این قدرت هراسان دارند.

 

وی ادامه داد: امروز به جایی رسیده ایم که اگر آمریکا می توانستند بعد از ۱۱ سپتامبر حمله می کردند چون نتوانستند لذا این عزت امروز از استقلال کشورماست.

 

به گفته ی فیروزی، ما بعد از انقلاب اسلامی، در کشور ملت سازی را براساس هویت دینی انجام دادیم.

 

وی افزود: مسئله ی فرهنگ مسئله ای مهم است چرا که باور و اعتقادات و ارزش هایی است و اقتصاد به همه ی این ها بستگی دارد .

 

وی در پایان یادآور شد: تولید ناخالص داخلی از صنعت امروز از حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان بیش از ۱۸۰۰ میلیارد مربوط به صنعت است.

 

سرمایه ها باید به کردستان بیایند تا فقر از بین برود چرا که را ه حل آن با توسعه سرمایه گذاری امکان پذیر است‌.

 

 

40 سالگی انقلاب یک قیام چهل ساله است/ مردم ایران بعد از انقلاب ۴ برابر مردم جهان دیندار تر شده اند

 

در ادامه حجت الاسلام حریزاوه ای اظهار کرد: ما در آستانه یک جهش بزدگ در کشورهستیم،  جهش بزرگ هم سختی فراوان دارد خصوصا برای کشوری که مردم از اول تصمیم گرفتند مستقل باشند و زیر فشار حرف زور نمی روند.

 

معاون آموزشی پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: چهل سالگی انقلاب را یک قیام چهل ساله می‌دانیم و عمر این قیام باید به اندازه‌ای باشد که آن را تحویل صاحب قیام قائم آل محمد( عج) دهیم.

 

وی ادامه داد: حاکمیت نظام جمهوری اسلامی در ۴۰ سالگی دارای ویژگی‌هایی است که نسبت به سال‌های قبل متفاوت است.

 

وی با اشاره به اینکه در دهه پنجم انقلاب باید از انسجام و استحکام بیشتری برخوردار باشیم، اظهار کرد: جایگاه روحانیت در این مقطع ویژه‌تر و سنگین‌تر از دیگر اقشار است؛ لذا سازمان تبلیغات اسلامی گفتمان‌سازی انقلاب را به عنوان تکلیفی برعهده دارد.

 

حجت الاسلامی حریزاوی افزود: براساس مطالعات دقیق علمی نرخ دینداری مردم ایران در طول نیم قرن اخیر معادل دو برابر جهانی است  اما بعد از انقلاب این آمار ۴ برابر شده است.

 

معاون سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه شاید نوع دینداری مردم امروز قدری تغییر کرده باشد و اینکه می‌گویند مردم بی دین شده‌اند واقعیت ندارد، تصریح کرد: یک سری آمارها و شاخص‌‌های بین‌المللی تحت عنوان نرخ دینداری وجود دارد، بر این مبنا سازمان تبلیغات اسلامی کشور مرجع رسمی اعلام نرخ دینداری است، ازاین‌رو ضریب نرخ دینداری مردم ایران دو برابر متوسط نرخ جهانی بوده و از طرف دیگر رشد بی‌دینی، کندتر شده است.

 

حجت‌الاسلام حریزاوی بیان کرد: براساس محاسبات صورت گرفته، به طور کلی نرخ دینداری در جهان بعد از دوره رنسانس بعد از پیدایش مدرنیسم، کاهش و بی‌دینی رواج پیدا کرده است. می‌گویند مدرن شدن جهان بر جامعه اثر مستقیم دارد و موجب کاهش دینداری و تغییر نوع دینداری است، یعنی بشر با مادیات سرگرم شده و از الهیات و معنویات غافل می‌شود.

 

 

انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS

اینجا محل تبلیغات شماست

ADS

 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel