Aftabedel Print Banner
چهارشنبه 10 بهمن 1397 / 15:02|کد خبر : 9126|گروه : اخــبــار زنــان

رئیس حوزه هنری استان کردستان:

فرهنگ در استان کردستان مظلوم است / تصمیم‌گیری درست و یا غلط یک مدیر فرهنگی بعد از 10 سال خود را نشان می‌دهد

فرهنگ در استان کردستان مظلوم است / تصمیم‌گیری درست و یا غلط یک مدیر فرهنگی بعد از 10 سال خود را نشان می‌دهد

رئیس حوزه هنری استان کردستان گفت: فرهنگ در استان کردستان مظلوم است و باید این را دانست که تصمیم گیری درست و یا غلط یک مدیر فرهنکی بعد از 10 سال خود را نشان می دهد.

به گزارش خبرنگار آفتاب دل، امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان ظهر امروز در جمع خبرنگاران و رسانه های گروهی استان که در سالن اندیشه سینما بهمن سنندج برگزار شد اظهار کرد: فلسفه ی وجودی حوزه هنری این است که گفتمان و پیام انقلاب اسلامی را به زبان هنربیان کنند .

 


وی گفت: این نهاد، نهادی رهبری است و وابسته به هیچ نوع جناح و حزب خاصی نیست و سیاسی کاری نمی کندو وجه تمایز آن با سایر ارگان ها تولید محور بودن حوزه هنری است.

 


وی افزود: سینما یکی از شاخص های فرهنگی است و زیر شاخص های آن باید تعیین شود و خوشبختانه سینما پردیس بهمن سنندج با 250 هزار مخاطب به عنوان یکی از پر بیننده ترین سینماهای کشور همواره مطرح بوده است.

 


مرادی با بیان اینکه مردم حق دارند از بهترین سینما  و با بهترین کیفیت استفاده کنند خاطر نشان کرد: یکی از رسالت های اصلی حوزه هنری تبیین و تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف و معرفی این انقلاب با زبان هنر است و در این زمینه از هیچ تلاشی فروگذار نبوده است.

 


وی یادآور شد: حوزه هنری کردستان در این سال ها با تجهیز پردیس سینمایی بهمن سنندج و اکران روزانه هفت فیلم سینمایی با بهترین کیفیت در این پردیس اقشار مختلف مردم استان را با هنر سینما آشتی داده است.

 


رئیس حوزه هنری استان کردستان به برنامه های چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: برگزاری همایش شعر انقلاب، برگزاری هنرهای نمایشی، برگزاری جشن انقلاب به مدت سه شب در سینما بهمن سنندج در روزهای 14، 15 و 16 بهمن ماه 97  و ... از جمله ی این برنامه هاست.

 


مرادی اعزام 40 خاطره گو به 40 مدرسه استان برای بیان خاطره را از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای دهه فجر اعلام کرد و گفت: در این راستا پیشمرگان مسلمان کُرد و رزمندگان کردستانی برای آشنایی دانش آموزان با حماسه ها و ارزش های انقلاب اسلامی به مدارس اعزام و خاطرات خود را بازگو می کنند.

 


 رئیس حوزه هنری کردستان در مورد علت عدم اکران فیلم‌های جشنواره فجر در این سینما گفت: ما آمادگی خود را یک ماه پیش برای اکران این فیلم‌ها اعلام کردیم اما با توجه به اینکه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، متولی این جشنواره در استان است در سالنی متعلق به این نهاد این فیلم‌ها اکران خواهد شد.

 


وی با بیان اینکه فرهنگ حوزه‌ای است که دیربازده و زود نتیجه نمی‌دهد، گفت: تصمیم‌گیری درست و یا غلط یک مدیر فرهنگی بعد از 10 سال خود را نشان می‌دهد و متاسفانه فرهنگ در استان کردستان مظلوم است.

 


وی در پایان گفت: زنجیره‌ای عمل کردن در بخش فرهنگ آسیب بزرگی است همه متولیان فرهنگی باید با برنامه‌ریزی و تعامل بیش از پیش زمینه توسعه و رونق این بخش را در استان فرهنگی کردستان فراهم سازند.

 

 

انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که