Aftabedel Print Banner
یکشنبه 16 دی 1397 / 09:34|کد خبر : 9057|گروه : اخــبــار اســتــان

پردیس سینما بهمن سنندج میزبان 200 هزار کُردستانی

پردیس سینما بهمن سنندج میزبان 200 هزار کُردستانی

پردیس سینمایی بهمن سنندج به عنوان بزرگترین پردیس سینمایی غرب کشور با سه سالن سینمایی، گالری، کلاس های آموزشی، کافی شاپ و دیگرفضاهای جانبی با امکان پخش دالبی و سیستم های پیشرفته سرمایشی و گرمایشی در سننددج با تعداد ۷۵۹ صندلی به ارائه خدمت می پردازد.

به گزارش خبرنگار آفتاب دل، پردیس سینمایی بهمن سنندج به عنوان بزرگترین پردیس سینمایی غرب کشور با سه سالن سینمایی، گالری، کلاس های آموزشی، کافی شاپ و دیگرفضاهای جانبی با امکان پخش دالبی و سیستم های پیشرفته سرمایشی و گرمایشی در سننددج با تعداد ۷۵۹ صندلی به ارائه خدمت می پردازد.


200 هزار سنندجی و بیجاری به سینمارفتند

حیدر مرادی مدیر امورسینمایی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در گفتگو با خبرنگار آفتاب دل گفت : در 9 ماهه اول سال 50فیلم سینمایی در سینماهای سنندج و بیجار اکران گردیده و در این مدت پردیس سینمایی بهمن سنندج میزبان 150 هزار نفر مخاطب و سینما آزادی بیجار نیز 50 هزار مخاطب را به خود اختصاص داده است .

 


وی با اشاره به آمار فیلم های اکران شده گفت : فیلم هزارپا با 35 هزار مخاطب در این دو سینما بیشترین میزان جذب مخاطب را به خود اختصاص داده است .

 


مدیر امور سینمایی حوزه هنری کردستان در خصوص تعداد مخاطبین دیگر بخش های سینمایی  گفت : در ژانر دفاع مقدس  فیلم به" وقت شام" به کارگردانی " ابراهیم حاتمی کیا " بیشترین مخاطب را داشته است .  

 


وی با اشاره به تنوع فیلم های اکران شده گفت : یکی از بخش هایی که بسیار مورد توجه می باشد اکران فیلم های ویژه کودک ونوجوان است که خوشبختانه با توجه به استقبال بسیار خوب خانواده ها از این فیلم ها ، به صورت منظم فیلم های ویژه کودکان در ایام هفته روزهای پنجشنبه و جمعه در سنندج و بیجار اکران می گردد .

 


مرادی در این خصوص افزود: فیلم های فیلشاه ، خاله قورباغه، آهوی پیشونی سفید 2، درمسیر باران، امین واکوان ، دزد وپری، قهرمانان کوچک و... اکران گردیده و در این میان فیلشاه بیشترین جذب مخاطب را به خود اختصاص داده است .

 


تئاتر کودک و استقبال بسیار خوب مردمی


وی در خصوص دیگر برنامه های پردیس سینمایی بهمن سنندج گفت : برای اولین بار در کشور از دو ماه گذشته با حمایت حوزه هنری استان کردستان هفته ای یک اجرای تئاتر کودک ونوجوان روزهای چهارشنبه ساعت 18:30 به بعد در سالن شماره 2 پردیس سینمایی بهمن سنندج اجراء می گردد که در اولین تجربه تئاتر " بره شاخدار" به کارگردانی خانم " آزاده اعظمی " اجراء گردید و در طول 6 اجراء نزدیک به 800 نفر از این اجرای عروسکی استقبال نمودند و از چهارشنبه 12 دی ماه تئاتری جدید ویژه کودکان با عنوان" قطره"  به کارگردانی " رامین شیخ الاسلامی وطنی"   نخستین اجرای خود را آغاز نموده است که باتوجه به استقبال بسیار خوب مخاطبین از این طرح در صددیم تا به صورت منظم با اجراهای متنوع این اجراها را گسترش دهیم .

 


مرادی افزود: در طرح دیگری که توسط امور سینمایی استان کردستان اجرایی گردیده و امروز دیگر سینماهای کشور نیز آن را اجرایی می نمایند اکران فیلم های خارجی و روز دنیا می باشد که هفته ای یکبار در سنندج و بیجار اکران می گردد که باعث جذب مخاطبین از طیف های مختلف گردیده است .

 


مدیر پردیس سینمایی بهمن سنندج افزود : پخش هم زمان بازی های تیم ملی ایران در جام جهانی روسیه و همچنین فینال جام جهانی و جام باشگاه های آسیا و اجرای برنامه شگفت انگیزان و دوبله زنده با حضور هنرمندان برجسته ، برگزاری کنسرت های موسیقی با هماهنگی حوزه هنری استان از دیگر برنامه هایی بوده است که در طول سالجاری در این پردیس سینمایی اجراء گردیده است .

 


مرادی به اهمیت تکریم مخاطبین سینما اشاره نمود و گفت : امکان خرید اینترنتی بلیت فیلم ها ی سینما از طریق سایت سینما تیکت با امکان انتخاب صندلی ، طرح شماره صندلی در تمام سانس های سینما ، اطلاع رسانی برنامه ها از طریق فضای مجازی، توجه جدی به سلیقه مخاطبین و ارتباط نزدیک با آنان در کنار بروزرسانی امکانات موجود شامل نورپردازی سینما ، در همین راستا می باشد .

 


50 درصد تخفیف سینما ویژه بازنشستگان
وی افزود : با توافق حاصله با کانون بازنشستگان استان در کنار تخفیف ویژه ای که به مدارس مقاطع مختلف ارائه می گردد ، بازنشستگان محترم به همراه خانواده با ارائه کارت شناسایی منزلت خود می توانند از 50 درصد تخفیف بلیت های سینما در تمامی ایام هفته بهره مند گردند .

 


مرادی با استقبال از پیشنهادهای ارائه شده توسط مخاطبین گفت : اکران فیلم های گروه سینما ،تجربه با درخواست علاقه مندان این فیلم ها برقرارگردیده و درقالب برنامه های این گروه در دو پردیس سینمایی بهمن سنندج و آزادی بیجار این فیلم ها نیز اکران می گردد .

 

وی به دیگر بخش های پردیس سینمایی بهمن سنندج نیز اشاره نمود و گفت : میزبانی از هنرمندان و علاقه مندان نمابیشگاه های برگزار شده در محل گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج در کنار برگزاری کلاس های ویژه هنری که توسط حوزه هنری استان در این مکان آموزش داده می شود از جمله کلاس های طراحی و نقاشی استاد مهدی ضیاء الدینی ، کلاس های موسیقی ، کارگاه های شعر و داستان ، حضور منظم گروه ارکستر فیلارمونیک کردستان که هر هفته در محل استودیوی مهر حوزه هنری به تمرین مشغول می باشند ، اجراهای تئاتر و نمایشنامه خوانی ، تمرین گروه های مختلف تئاتر و ورک شاپ های مختلف توسط اساتید مطرح کشوری ، این پردیس را محور اصلی فعالیت های فرهنگی وهنری استان با حضور هنرمندان شناخته شده تبدیل نموده است.

 


وی افزود هم اکنون 6 فیلم ، مارموز ، بمب یک عاشقانه ، کلمبوس ، بی نامی ، پاستاریونی ، گلدن تایم در پردیس سینمایی بهمن سنندج در ساعت های مختلف ، و در سینما آزادی بیجار 3 فیلم دزد وپری، مارموزو کلمبوس بر پرده نمایش می باشد .

 


وی در پایان صنعت سینما را یک صنعت بسیار مهم در جهان امروز عنوان نمود و تصریح کرد : ایجاد زیر ساختها و سالن های سینمایی در شهرستان های استان می تواند در ارتقای سطح فرهنگ وهنر استان کمک نماید و در این راستا مؤسسه فرهنگی و تبلیغاتی بهمن سبز حوزه هنری به عنوان بزرگترین و تخصصی ترین مرکز سینمایی کشور با بهره مندی از متخصصین توانمند ساخت ، بازسازی و تجهیز سالن های سینمایی در کشور آماده تعامل و همکاری با مسئولین استان می باشد .  

 


استان کردستان با جمعیت011/603/1 نفر با مساحت 200/28 کیلومتر مربع معادل 7/1% مساحت کل کشور را تشکیل داده است . این استان با دارا بودن 10 شهرستان ، 29شهر،  31 بخش ، 86 دهستان و 1697 آبادی دارای سکنه،  از استان های مرزی کشور با پیشینه ای غنی از فرهنگ وهنر تنها در سه شهر سنندج و بیجار( متعلق به حوزه هنری )و مریوان (بخش خصوصی) دارای سالن سینما می باشد و دیگر شهرستان های استان از این پتانسیل بسیار مهم فرهنگی وهنری محروم می باشند .

 


براساس آمار موجود بعد از تعطیلی سینما شیدای سنندج با ظرفیت 675 صندلی هم اکنون 1535 صندلی سینمایی فعال در کردستان موجود است که به ازای هر 1047 نفر یک صندلی سرانه سینمایی مردم کردستان است که در مقایسه با آمارهای جهانی بسیار پایین است .

 

 

انتهای پیام/m.rبرچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS

اینجا محل تبلیغات شماست

ADS

 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel