Aftabedel Print Banner
سه شنبه 6 آذر 1397 / 11:43|کد خبر : 8988|گروه : اخــبــار زنــان

قصه پرغصه کارگرانی که 2 ماه است حقوق نگرفته‌اند؛

توقعی جز پرداخت حقوقمان نداریم!

توقعی جز پرداخت حقوقمان نداریم!

هر چند زردی برگ ها در کنار خیابان جمع شده و منتظر جارو کردن کارگرهای شهرداری است اما اگر سر صحبت کردن را با آنها باز کنیم از غم هایشان می گویند و اینکه در این اوضاع اقتصادی باید منتظر بمانند که شهرداری حقوق هایشان را پرداخت کند.

به گزارش آفتاب دل ، هوا سرد است و صدای خش خش برگ ها با جاروی کارگر شهرداری به زیبایی آغشته می شود و شهر رنگ و بوی دیگری به خود می گیرد ، هر چند زردی برگ ها در کنار خیابان جمع شده و منتظر جارو کردن کارگرهای شهرداری است اما اگر سر صحبت کردن را با آنها باز کنیم از غم هایشان می گویند و اینکه در این اوضاع اقتصادی باید منتظر بمانند که شهرداری حقوق هایشان را پرداخت کند.

 

تنها توقعی که داریم پرداخت حقوق سر وقت است و چیز دیگری نمی‌خواهیم


... یکی از کارگران شهرداری است که می گوید دو ماه است که حقوق خود را نگرفته است و همچنان منتظر است تا سفره ی خالیشان را نونوار کنند.

 


این رفتگر سنندجی که 5 سال سابقه کار در شهرداری سنندج را دارد خطاب به شهردار سنندج، تصریح کرد: واقعاً نمی‌دانم چرا بودجه برای پرداخت حقوق نیروهای رسمی هست اما به ما کارگرهای شرکتی که می‌رسد بودجه ندارند و ظلم می‌کنند؛ باید شهرداری سنندج بداند که ما هم خدای داریم و تنها توقعی که داریم پرداخت حقوق سر وقت است و چیز دیگری نمی‌خواهیم.

 


وی خاطر نشان کرد: باید مسئولان بدانند ما هم زن و بچه داریم و شب و روز در سرما و گرما برای مردم شهر زحمت می‌کشیم اما نمی‌دانم چرا کسی به فکر ما نیست.

 


وی می گوید: در این اوضاع اقتصادی و با این حقوقی که طبق قانون کار به کارگران پرداخت می شود متاسفانه کفاف زندگیمان را برای 10 روز هم نمی دهد چه برسد به اینکه چند ماه باید منتظر باشیم تا بلکم رنج دستمزدی که حق و حقوق خودمان است را پرداخت کنند.

 

 

ما هم مشکلات زیادی داریم و خرج خانواده را می‌دهیم


یکی دیگر از کارگران شهرداری با اشاره به اینکه دو ماه حقوق نگرفته‌ام، گفت: نباید برخی از حرف‌ها را زد اما از مسئولان خواهش می‌کنیم از این بیشتر گرفتارمان نکنند چراکه ما هم مشکلات زیادی داریم و خرج خانواده را می‌دهیم.

 


وی می‌گوید: بیشترِ پاکبانان و کارگران خدماتی شهرداری، مستاجر هستند؛ در بی پولیِ فعلی، نه تنها در پرداخت اجاره خانه‌هایمان درمانده‌ایم؛ بلکه به همه کسبه و اهالی محل مقروضیم؛ حتی به نانوایی‌ها.

 


این کارگر ادامه می‌دهد: مقامات و مسئولان، کمبود بودجه را بهانه می کنند و می‌گویند باید باز هم صبر کنید؛ این در حالیست که  هیچ راهی برای تامین مخارج یومیه خانواده نداریم.

 

 

عدم پرداخت بموقع حقوق کارکنان و کارگران دغدغه اصلی مدیران شهرداری است


شهردار سنندج می گوید: یکی از دغدغه های اصلی مدیران شهرداری سنندج عدم پرداخت بموقع حقوق کارکنان و کارگران است.

 


شهردار سنندج با بیان اینکه پرداخت بموقع حقوق کارکنان و کارگران جزء دغدغه های اصلی و همچنین اولویت برنامه مدیران شهرداری است، اعلام کرد: تمام تلاش خود را در جهت پرداخت بموقع حقوق بکار خواهم گرفت.

 


وی گفت: کارگران خدوم و زحمتکش واحد خدمات شهری شهرداری با فعالیت شبانه روزی در سطح شهر همواره  در راستای ارتقاء نام و جایگاه شهرداری نقش بسیزایی دارند.

 


حشمت اله صیدی بیان کرد: متاسفانه عدم بموقع پرداخت حقوق در سالجاری برای مدیران شهرداری بسیار آزاردهنده است که از این بابت از تمامی کارکنان و کارگران و خانواده گرانقدر آنها عذر خواهی می کنم.

 


وی گفت: سال گذشته هم در حالی فعالیت کاری خود را در شهرداری آغاز نمودم که بیش از دو ماه از حقوق پرداخت نشده بود که با تلاش و همت تمامی مدیران و کارکنان توانستیم در پایان سال حقوق معوقه و عیدی را پرداخت کنیم.

 


صیدی افزود: با برنامه ریزی صورت گرفته در سالجاری نیز تا پایان فصل بهار توانستیم بموقع نسبت به پرداخت حقوق اقدام نماییم اما متاسفانه بحران اقتصادی حاکم بر کشور از لحاظ  درآمدی شهرداری ها را در سراسر کشور با مشکل مواجهه کرد.

 


وی با بیان اینکه پرداخت معوقات حقوق کارکنان و کارگران  یکی ازدغدغه ها و مهم ترین اولویت های مدیران شهرداری است، گفت: در این راستا تمام تلاش خود را در جهت پرداخت  بموقع حقوق بکار خواهیم گرفت.

 


صیدی در خصوص شایعات منتشر شده در رابطه با اینکه منابع پرداخت حقوق صرف هزینه های عمرانی شده اعلام کرد: هزینه اجرای طرح های عمرانی که در سالجاری در راستای رفاه و آسایش شهروندان در حال اجرا است از منابع مختلفی نظیر طلب از دیگر دستگاههای اجرایی تامین شده است.

 


شهردار سنندج در پایان از زحمات تمامی کارگران خدوم و زحمتکش واحد خدمات شهری تقدیر و تشکر نمود و ابراز امیدواری کرد: با تعامل وهمکاری دو سویه بتوانیم با خدمات رسانی شایسته و مناسب موجبات رضایتمندی بیش از پیش شهروندان را فراهم نماییم.

 

گزارش از مهوش رحیمی

انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS

اینجا محل تبلیغات شماست

ADS

 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel