Aftabedel Print Banner
دوشنبه 26 شهریور 1397 / 13:38|کد خبر : 8833|گروه : اخــبــار زنــان

قطار «خدمت به محرومین» به کُردستان رسید + تصاویر

قطار «خدمت به محرومین» به کُردستان رسید + تصاویر

رزمایش بزرگ عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) ۲ با رمز «یا حسین» و با حضور پرشور بسیجیان صبح امروز در سالن آزادی سنندج برگزار شد.

به گزارش آفتاب دل، رزمایش بزرگ عاشورایی سپاه محمد رسول‌الله(ص) ۲ با رمز «یا حسین»  و با حضور پرشور بسیجیان صبح امروز در سالن آزادی سنندج برگزار شد.

 


بسیجیان با صف‌آرایی در قالب گروه‌های فرهنگی و سازندگی اقدام به خدمات‌رسانی و محرومیت‌زدایی کردند چرا که گروه ها جهادی از 9 شهریور ماه به مناطق محروم استان اعزام شدند و در حال خدمت رسانی هستند.

 


با اعلام رمز «یا حسین»؛


آغاز رزمایش بزرگ «اقتدار عاشورایی» بسیج سپاهیان محمد رسول الله(ص) ۲ در دیار کردستان


رزمایش سراسری اقتدار عاشورایان بسیج سپاهیان محمد رسول الله(ص) ۲ با اعلام رمز «یا حسین» توسط فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان صبح امروز دوشنبه 26 شهریورماه مرحله دوم آن در کردستان آغاز شد.

 


خدمت رسانی تیم های پزشکی در روستای مالوجه


در جریان رزمایش خدمت رسانی بسیج که شامل فعالیت های گروه های جهادی در مناطق محروم می باشد اکیپ پزشکی، دندانپزشکی و مامایی از شهر سنندج به روستای مالوجه از توابع شهر دلبران در شهرستان قروه آمدند تا با خدمت به مناطق محروم مرحمی بر دردهای پینه بسته مردم این مناطق باشند.
در جریان این اردوی جهادی ابراهیم نادری مسئول بهداری سپاه بیت المقدس استان کردستان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: اردوهای جهادی با هدف خدمت رسانی به مناطق محروم در ابتدای شهریور ماه در استان کردستان کلید خورده اند که خدمات پزشکی و دندانپزشکی ان نیز از 20 تا 28 شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

 


وی افزود: هم اکنون در روستای مالوجه اکیپ تیم پزشکی شامل دندانپزشک و ماما حضور دارند که به صورت رایگان به درمان و معالجه بیماران می پردازند.

 

 


اعزام 15 تیم بهداشتی به مناطق محروم استان کردستان


قاسم کاوه مسئول بسیج جامعه ی پزشکی استان کردستان در گفتگو با خبرنگار کردتودی با اشاره به اعزام تیم های پزشکی به مناطق محروم استان همزمان با رزمایش خدمت افزود: همزمان با برگزاری این رزمایش 15 تیم بهداشتی و درمانی بسیج جامعه پزشکی استان برای خدمت‌رسانی رایگان به مناطق محروم اعزام شدند.

 


 وی با بیان اینکه اعزام‌ها براساس نیاز هر منطقه و تیم‌های پزشکی عمومی، تخصصی، دندانپزشکی انجام می‌شود، اظهار کرد: در این اعزام‌ها خدمات غربالگری، خدمات مامایی، خدمات روانشناسی، دمان عمومی و ... به مردم صورت می گیرد.

 


مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان کردستان در ادامه تصریح کرد: این تیم ها در سطح استان خدمات بهداشتی، درمانی و خدمات مشاوره و آموزشی رایگان ارائه می‌دهند.

 


وی ارائه خدمات پزشکی رایگان با استاندارهای بالا به کلیه اقشار جامعه و افراد محروم را از اهداف طرح عنوان کرد و گفت: در این راستا بسیج جامعه پزشکی خدمات گوناگونی ارائه داد و در این رزمایش به 1500 نفر خدمات رایگان پزشکی ارائه شده که مورد استقبال گسترده مردم قرار گرفت.

 

 

 

 

 

 


وحدت ماموستاها و روحانیون شیعه و سنی در راه کمک به محرومان کردستان


مسئول بسیج طلاب سپاه بیت المقدس استان کردستان گفت: در قالب رزمایش بزرگ عاشورایی سپاهیان محمدرسول الله(ص) گروه تلفیقی از ماموستاها و روحانیون شیعه و سنی  در قالب گروه های جهادی به مردم محروم شهرستان بیجار، قروه و دیواندره اعزام شدند.

 


حجت الاسلام پارسا در گفت و گو با خبرنگار کردتودی افزود: این گروه متشکل از 60 ماموستا و روحانی اهل تسنن و تشیع است که در بحث دینی و فرهنگی به مناطق محروم استان کردستان اعزام شدند.

 


وی اضافه کرد: حضور دو قشر روحانی و ماموستای شیعه و سنی در کنار هم و برای خدمت رسانی به مردم، نشان بارز وحدت در ‏بین شیعه و سنی در استان کردستان است.‏

 برگزاری اردوی جهادی در قالب "میز خدمت" در مناطق محروم کردستان


مهدی بنده مرادی مسئول سازمان بسیج ادارات استان کردستان در گفتگو با خبرنگار کردتودی گفت: اردوی جهادی در قالب "میز خدمت" در مناطق محروم با حضور مدیران و مسئولین اجرایی ادارات به بررسی و رفع مشکلات مردم می پردازند.

 


وی گفت: همزمان با سراسر کشور در قالب رزمایش خدمت رسانی و با هدف ارائه خدمت بی‌منت، پیگیری مطالبات و مشکلات مردمی و پاسخگویی مسئولان به این مطالبات "میزخدمت"  در مناطق حاشیه‌نشین و روستایی استان کردستان تشکیل می شود.

 


وی افزود: در مرکز استان برنامه "میزخدمت" در حاشیه شهر سنندج و مسجد جامع فرجه با حضور 6نفر از مدیران و در روستای حسین آباد سنندج و همچنین در 12 پایگاه مقاومت شهرستان ها با حضور مسئولان مربوطه برگزار می شود.

 


مسئول سازمان بسیج ادارات سپاه کردستان ادامه داد: این برنامه را خارج از محیط اداری، بسیج کارمندان در قالب اردوهای جهادی بسیج کارمندی ابداع کرد که این اردوها با حضور مدیران و مسئولان دولتی در مناطق روستایی و کمتر برخوردار انجام می شود.

 


وی یادآور شد: این اقدام باعث رضایت مردم و همچنین حرکت بزرگی در مرتفع شدن مشکلات آنان است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آغاز طرح «یک کاسب- یک دانش آموز» در کردستان


با توجه به نزدیک شدن به سال تحصیلی ۹۸-۹۷ و لزوم توجه بیشتر به اقشار آسیب پذیر و ایجاد نشاط بین تمام فرزندان میهن اسلامی، طرح«یک کاسب- یک دانش آموز» به منظور پشتیبانی مالی اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی محترم از دانش آموزان بی بضاعت و دانش آموزان بازمانده از تحصیل در قالب رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان محمد رسول الله (ص) برگزار می شود.

 


 در این طرح با مشارکت بسیج اصناف،بازاریان و فعالان اقتصادی و بسیج دانش آموزی و بسیج مساجد محلات در سراسر کشور هزینه تحصیلی یک دانش آموز از قبیل لباس، کیف، کفش و لوازم التحریر پرداخت و یا این اقلام را تهیه کرده و به این ولی نعمتان جامعه تقدیم می شود.

 


 حسین طالبی مسؤول بسیج اصناف استان کردستان به خبرنگار کُردتودی، گفت: در طرح «یک کاسب- یک دانش آموز» در یک مراسم نمادین که  درسنندج برگزار شد با حضور 8 تن از بازاریان سنندجی حدود 310 بسته لوازم‌التحریر و البه مدرسه خریداری شد و در بین دانش‌آموزان بی‌بضاعت استان توزیع گردید.

 


 
وی افزود: این طرح تا 10 مهر ماه در تمامی شهرستان های استان ادامه دارد و ان‌‌شاالله به همت بازاریان و اصناف، دانش‌آموزان بی بضاعت استان با شور و نشاط بیشتری در سر کلاس‌های درس حاضر خواهند شد.


 
طالبی ادامه داد: این طرح همزمان با سراسر کشور در استان آغاز شده و قرار است در قالب آن با کمک اصناف و بازاریان بسته‌های لوازم التحریر، کیف و کفش و پوشاک که برای دانش آموزان محروم استان خریداری شده به دست دانش آموزان نیازمند برسد.

 


 فرمانده سپاه دهگلان: آغاز رزمایش اقتدارعاشورائی با شرکت 20 گروه جهادی در دهگلان


فرمانده سپاه  دهگلان گفت: با اعلام اینکه، آمادگی قاطع بسیجیان در مقابله با توطئه های دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی از جمله منویات رهبر معظم انقلاب می باشد تاکید کرد: برگزاری اینگونه رزمایش ها در طول سال منجر به ارتقای توان رزمی بسیجیان در جهت مقابله با توطئه های دشمنان انقلاب اسلامی است که این مهم از تاکیدات فرماندهی معظم کل قوا نسبت به نیروی مقاومت بسیج در سراسر کشور می باشد.

 

 سرهنگ امانی افزود: در این رزمایش به استعداد یک گردان بیت المقدس در قالب 20 گروه جهادی به صورت مشارکت گسترده حضور پیدا کرده اند.

 


 فرمانده سپاه دهگلان درادامه  اظهار داشت: هدف از برگزاری رزمایش حضور، پشتیبانی وحمایت بسیجیان سلحشور از رهنمودهای فرمانده کل قوا و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در برابر هرگونه تعدی، توطئه ودسیسه مخالفان می باشد.

 


وی همچنین با تاکید بر ادامه فعالیت های محرومیت زدایی بسیج در سطح این شهرستان گفت: 20 گروه جهادی  به نقاط محروم در سراسر شهرستان دهگلان در جهت کمک به محرومین اعزام شده اند که براساس برنامه ریزی های صورت گرفته این20 گروه در زمینه های عمرانی، بهداشت و درمان و فرهنگی بصیرتی به ارائه خدمت خواهند پرداخت.

 


فرمانده سپاه دهگلان درادامه اظهار داشت: در راستای محرومیت زدایی سپاه دهگلان اقدام به احداث 60 واحد مسکونی  خانه محروم برای مستضعفان  شهرستان نموده است که با حضور مسئولان شهرستان کنلگ زنی یکی از از واحدهای مسکونی محرومان به صورت نمادین در روستای حسینی بخش مرکزی شهرستان به صورت نمادین به زمین زده شد.

 


وی با اشاره به تقارن هفته دفاع مقدس امسال با دهه اول محرم تصریح کرد: بسیج پرورش یافته فرهنگ عاشورا و گوش به فرمان ولایت بوده و هست و در همین راستا و براساس رسالت وجودی خویش در هر زمان و مکانی که نظام مقدس جمهوری اسلامی که ثمره مجاهدت های امام راحل و مقام معظم رهبری و شهدا می باشد، لحظه ای درنگ نخواهد کرد و گوش به فرمان ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای، آماده جانفشانی و حفظ و گسترش دستاوردهای انقلاب اسلامی است.


 
محمد امانی افزود :پیام این رزمایش به دشمنان خارجی این است که مردم قدرشناس ایران اسلامی هستند و به لطف الهی به پای انقلاب خود با تمام وجود ایستاده و با تاسی به مولایشان امام حسین (ع) با تمام وجود در برابر زیاده خواهی های استکبار جهانی خواهند ایستاد و با همدلی و همراهی مشکلات موجود را پشت سر خواهند گذاشت .

 


فرمانده سپاه قروه: حضور 25 گروه جهادی در سطح شهرستان قروه در رزمایش خدمت رسانی


فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قروه امروز و در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به برگزاری رزمایش سپاهیان محمد رسول الله (ص) در قروه اظهار داشت: رزمایش سپاهیان حضرت محمد رسول الله (ص) با شعار وحدت، ایستادگی و پیشرفت همزمان با سراسر استان کردستان در شهرستان قروه نیز آغاز شده است.

 

 

محمد رضا حیدری با بیان اینکه در این رزمایش گردان ها فراخوانی شده اند، افزود: این رزمایش با برگزاری مراسم صبحگاه مشترک در ناحیه مقاومت بسیج سپاه قروه آغاز و پس از آن بسیجیان و گردان ها به اردوگاه قدس این شهرستان منتقل شدند.

 


وی با اشاره به برگزاری کلاس های آموزشی در اردوگاه قدس خاطر نشان کرد: راهپیمایی شبانه نیروهای عضو گردان دیگر برنامه ای است که در این رزمایش صورت گرفت.

 


فرمانده سپاه قروه به حضور 25 گروه جهادی در سطح شهرستان قروه در رزمایش خدمت رسانی اشاره نمود و گفت: تعداد افراد مشغول در اردوی جهادی دانشجویی 280 نفر است که این دوره از ششم شهریور ماه آغاز شده و تا 22 شهریور ادامه داشته است.

 


حیدری ادامه داد: حوزه فعالیت جهادگران بسیجی در بخش چهاردولی می باشد که در زمینه های پزشکی ، عمرانی، فرهنگی، آموزشی، ورزشی و اقتصاد مقاومتی فعالیت دارند.

 


وی به اقدامات صورت گرفته در زمینه پزشکی اشاره نمود و بیان داشت: از جمله اقدامات انجام شده در این اردوهای جهادی ویزیت عمومی و توزیع دارو به تعداد 350 نفر، ویزیت متخصص به تعداد 2 نفر، خدمات زنان و زایمان به تعداد 60 نفر و خدمات دندانپزشکی به تعداد 402 نفر می باشد.

 


به گفته سرهنگ حیدری در اردوهای جهادی تاکنون تعداد 50 بسته اقلام بهداشتی و سلامت نیز توزیع شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع: کردتودی


انتهای پیام/

 برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS

اینجا محل تبلیغات شماست

ADS

 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel