Aftabedel Print Banner
جمعه 8 تیر 1397 / 13:15|کد خبر : 8653|گروه : بنیاد حفظ آثار و دفاع مقدس

وحدت و قدرت بین مردم و رهبری سبب ایستادگی ملت ایران در دفاع مقدس شد

وحدت و قدرت بین مردم و رهبری سبب ایستادگی ملت ایران در دفاع مقدس شد

ئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس گفت: امروز بحران هویت جوانان ما را تهدید می‌کند.

به گزارش دفتر نقش و مشارکت زنان در دفاع مقدس کردستان، مریم مجتهدزاده ظهر امروز در جلسه شورای راهبردی استان که با محوریت مشارکت زنان در دفاع مقدس و در استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: در 8 سال دفاع‌مقدس زنان به‌عنوان رزمنده و یا پشتیبان در جبهه جنگ مشارکت و جایگاه ویژه‌ای داشتند. دشمن امروز‌ فهمیده است که نمی‌تواند با جنگ سخت به ما ضربه بزند بنابراین با ایجاد سازمان‌هایی در قالب جنگ نرم یک سری مقایسه‌هایی انجام می‌دهد که درست نیست.

 

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس با اشاره به اینکه انقلاب ما یک نوآوری بود که نه به شرق وابسته بود و نه به غرب، عنوان کرد: اکنون باید به دنبال پاسخ این سئوال باشیم که چه چیزی سبب شد که دشمن در جنگ تحمیلی نتوانست به اهدافش برسد و اینکه چه چیزی سبب شد که ملت 8 سال ایستادگی کرده و ذره‌ای از ارزش‌ها و تمامیت ارضی کشور از بین‌نرود.

 

وی بیان کرد: موردی که سبب این‌ها شد، قدرت، وحدت بین مردم و رهبر و اعتقاد مردم به رهبر بود که سبب شد علاوه بر این موارد، در کنار قدرت سخت به قدرت نرم نیز دست یابیم و امروز به‌عنوان یکی از کشورهای قدرتمند جهان شناخته شده هستیم.

 

مجتهدزاده گفت: وقتی منافع ملی مورد نظر باشد همه باید در صحنه باشیم، چراکه در انقلاب ما چپ و راست معنایی نداشت و این امر عامل پیروزی ما شد و امروز نیز نباید رویکرد سیاسی را وارد این‌مسائل کنیم و اگر‌ می‌خواهیم تهدیدهای امروز را که نوعی جنگ نرم است به فرصت تبدیل کنیم باید از گذشته درس بگیریم چراکه گذشته هر کشور هویت یک ملت را می‌سازد.

 

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس با تاکید به اینکه امروز بحران هویت جوانان ما را تهدید می‌کند، خاطرنشان کرد: چیزی که الهام‌بخش و برطرف‌کننده این تهدیدهاست برگزاری همین محافل است تا بتوانیم‌ جوانان را به سمت هویت بخشی تشویق و هدایت کنیم.

 

وی اظهار داشت: امروز نیز باید در کنار یکدیگر باشیم و نگذاریم حیثیت و عزت ما زیر سوال رود و در دانشگاه‌ها نیز باید در این راستا به جوانان آگاهی‌بخشی کنیم. زنان در دوران دفاع مقدس اسوه‌های صبر و مقاومت بوده و درس ایستادگی را به زنان عالم دادند و بعد از آن نیز در خلاء مردان کانون خانواده را محکم‌نگه داشتند.

 

مجتهدزاده بیان کرد: امروز براساس اسنادی که وجود دارد داعش را آمریکا ایجاد کرده و دشمنان‌می‌خواهند با این کار ترس و وحشت به کشورهایی که متحد و همدل و امن هستند ایجاد کند، اما ما باید با هوشیاری وحدتی که داریم را حفظ‌ کنیم تا آرمان‌های انقلاب را زنده نگه داریم.

 

انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS

اینجا محل تبلیغات شماست

ADS

 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel