Aftabedel Print Banner
سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 / 08:11|کد خبر : 8489|گروه : اخــبــار زنــان

دخترانی که برای ازدواج به اجازه پدر نیاز ندارند

دخترانی که برای ازدواج به اجازه پدر نیاز ندارند

نماینده زن اصلاح طلب درباره ازدواج دختران گفت که سه گروه از دختران میتوانندبدون اذن پدر ازدواج کنند حمیده زرآبادی گفت که دخترانی که مدرک تحصیلیشانفوق لیسانس و ۲۸ سال سن دارند و ۵ سال سابقه کار دارند میتوانند بدون اجازهپدرشان ازدواج کنند.در ادامه قاون ازدواج بدون اجازه پدر را بخوانید

ازدواج بدون اجازه پدر

یکسال طول می کشید تا دادگاه تعیین تکلیف کند که زمانی طولانی بود .در صورت تصویب مجلس ؛مدت زمان رسیدگی دادگاه کاهش خواهد یافت.

زرآبادی گفت : دخترانی که کارشناسی ارشد و پنج سال سابقه کاربا بیمه دارند می توانند بدون اجازه پدر و مجوز دادگاه ازدواج کنند.

سیده حمیده زرآبادی عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در گفت و گو گفت:اصلاح ماده ۱۰۴۳ و ۱۰۴۴ قانون مدنی در خصوص اذن پدر برای ازدواج تقدیم مجلس شد.

وی گفت: طبق تبصره ای که اضافه شده است دیگر نه حکم دادگاه و نه اذنپدر برای کسانی که شرایط زیر را دارا هستند برای ازدواج نیاز است :

قوانین ازدواج بدون اجازه پدر

۱:سن ۲۸ سال به شرط احزاز رشد از سوی مرجع قضایی

۲:دارای حداقل مدرک کارشناسی ارشد

۳:دارای ۵ سال سابقه کار و بیمه بازنشستگی

عضو فراکسیون زنان با بیان اینکه این طرح یک فوریتی است و دوشنبه این هفتهتقدیم هیئت رییسه مجلس شد گفت : افرادی که شرایط بالا را نداشته و نیازبه حکم دادگاه دارند ظرف مدت ۱ ماه تعیین تکلیف می شوند.

ازدواج بدون اجازه پدر

حمیده زرآبادی

زرابادی با اشاره به طولانی بودن روند دادگاه برای تعیین تکلیف ازدواج افزود: یکسال طول می کشیدتا دادگاه تعیین تکلیف کند که زمانی طولانی بود . در صورت تصویب مجلس ؛مدت زمان رسیدگی دادگاه کاهش خواهد یافت.

بیشتر بدانید:شرط ازدواج هایی که نباید فراموش کرداز قدیم گفته اند ازدواج مانند هندوانه در بسته است و نمی توان آینده را دید،در حالیکه می توان با داشتن آگاهی و استفاده از تجربیات دیگران انتخابی درست داشته و از بروزمشکلات در آینده تا حدود زیادی جلوگیری کرد.بسیاری از افراد، به خصوص جوان ها، تنهاشرط ازدواج را علاقه و عشق می دانند، در حالی که علاقه، تنها گزینه برای انتخاب همسرنیست و نکته های بسیار ظریفی وجود دارد که اگر قبل از ازدواج به آنها توجه نشود، می تواند در آینده دردسرساز شود.این مطلب به نکاتی می پردازد که بهتر است همه کسانی که قصد ازدواج دارند، به این نکته ها توجه کنند.

ازدواج بدون اجازه پدر

قوانین ازدواج بدون اجازه پدر

 نکات قبل از ازدواج

۱- سلامت جسم و روان

پسرها و دخترها قبل از ازدواج باید اطلاعاتی را درباره سلامت روانی و جسمانی همسر آیندهخود کسب کنند. اگر سلامت جسمانی هر یک از آنها مشکلی داشته باشد، حتما باید در اینباره به توافق برسند. در مورد سلامت روان نیز معمولا روان شناسی از تست های سنجششخصیت و ویژگی های شخصیتی استفاده می کند. در صورتی که یکی از طرفین اختلالشخصیتی داشته باشد ازدواج با مشکل جدی روبرو خواهدشد.

۲- تناسب فرهنگی خانواده ها

وقتی دو نفر می خواهند با هم ازدواج کنند، باید خانواده های یکدیگر را بشناسند و تناسبفرهنگی طرفین و شباهت های بین دو خانواده را بسنجند. اینکه پسر یا دختر بگوید ما دیگربا خانواده هایمان زندگی نمی کنیم، حرف کاملا غلطی است. خانواده های ایرانی هنوزسنتی زندگی می کنند و پسرها و دخترها گرچه در خانه های مجزا زندگی می کنندولی کامل از بدنه خانواده کنده نمی شوند. ایرانی ها بعد از ازدواج ارتباط خود را با خانوادهو بستگانشان قطع نمی کنند و اگر ارتباط بین دو خانواده مشکل داشته باشد، رابطهزوج نیز تحت تاثیر قرار خواهدگرفت. بنابراین رضایت خانواده ها و حضور آنها در زندگی را نباید نادیده گرفت.

بررسی سلامت روانی خانواده ها در ازدواج

۳- سوابق خانوادگی

خانواده های طرفین نیز باید از نظر سلامت روان بررسی شوند. پسر و دختری که خانوادهخوبی دارند و ارتباط اعضای خانواده شفاف است، گرم و صمیمی هستند و در آن خشونت،طلاق و اعتیاد وجود ندارد، موردهای مناسبی برای ازدواجند در حالی که ازدواج با فرزندانخانواده های آشفته که مدام در حال نزاع، جر و بحث و درگیری اند و مشکلات خانوادگی زیادی دارند پرخطر محسوب می شود.

۴- سطح تحصیلات

سطح تحصیلات و تقعات از یکدیگر باید در نظر گرفته شود. بهتر است تفاوت سطح تحصیلاتزوج چندان زیاد نباشد چون ممکن است در آینده با مشکل مواجه شوند.

۵- سطح درآمدسطح درآمد و حتی نحوه پول خرج کردن طرفین نیز باید قبل از ازدواج مشخص شود و دربارهاینکه هرکدام چقدر از درآمدشان را صرف خرج خانه خواهندکرد، باید دقیق و شفاف صحبت شود.برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS

اینجا محل تبلیغات شماست

ADS

 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel