Aftabedel Print Banner
چهارشنبه 18 بهمن 1396 / 12:19|کد خبر : 8037|گروه : اخــبــار اســتــان

تغییر نام قرآن با چه هدفی!

تغییر نام قرآن با چه هدفی!

امروزه یکی از نیازهای ضروری جامعه ما توجه به معارف بلند قرآنی است وتربیت قرآنی باید در اولویت برنامه های مسولیین بالاخص دستگاههای فرهنگی باشد

به گزار ش خبرنگار آفتاب دل ، همه ما به عنوان مسلمان وپیرو سنت گرانسنگ پیامبر عظیم الشان اسلام به کلام وحی یعنی قرآن عزیز افتخار میکنیم.


امروزه یکی از نیازهای ضروری جامعه ما توجه به معارف بلند قرآنی است وتربیت قرآنی باید در اولویت برنامه های مسولیین بالاخص دستگاههای فرهنگی باشد.


خدای بزرگ را شکر میکنیم که مردم با ایمان کردستان همواره ودر طول تاریخ از علاقمندان به قرآن بوده اند واساتید،مربیان،قاریان،ومفسران بزرگی هم به جامعه قرآنی واسلامی در سطح ملی معرفی نموده اند.

 

مردم استان کردستان دارای حساسیت ویژه در خصوص احترام وتکریم کلام خدا هستند وحاضرند جان خود را در راه قرآن فدا کنند والبته این کار برای آنها مایه افتخار است.


چندی پیش در خبرها آمد که تقاطع قرآن در وردی سنندج زیر بار ترافیک رفت جدای از خوشحالی نسبت به این خدمت ارزشمند از سوی شهرداری بسیار خرسند شدم که چه نام مبارک وزیبایی هم برآن نها ده اند.


متاسفانه در خبرها دیدم که تقاطع قرآن به سنجر خان تغییر نام داد.

ذکر چند نکته در این میان ضروریست.

اولاحقیربه عنوان یک کرد زبان برای نام سنجرخان که یکی از قهرمانان مردم کرد است احترام قائلم واعتراض بنده نسبت به این تغییر نام به منزله حذف نام این شخصیت نیست .


ثانیا یکی از مسولین شهرداری مصاحبه کرده بودند که نامگذاری معابر از وظایف شهرداری وشورای شهر است در حالیکه بر اساس مصوبه شورای فرهنگ عمومی اعضا شورای نامگذاری معابر چندین دستگاه از جمله سازمان تبلیغات اسلامی هستند که البته هیچگاه به چنین شورایی دعوت نشده اند.

 

ثالثادر شهر سنندج المانهای زیادی در سطح شهر دیده میشوداما کمتر نمادی در رابطه با موضوع قرآن مشاهده می گردد واتفاقا این مساله در شورای توسعه فعالیتهای قرآتی به ریاست نماینده محترم ولی فقیه در استان مطرح گردید وقرارشد چندین المان قرآنی در سطح شهر نصب گردد.


خرسند بودیم از اینکه یکی از تقاطع های مهم شهر سنندج به نام زیبای قرآن نامگذاری  ومتبرک شده است که متاسفانه شاهد تغییر نام آن هستیم.


اینجانب به عنوان یکی از متولیان قرآنی استان کردستان اعتراض خودم را به این موضوع اعلام میدارم ودرخواست میکنم مسولین امر نسبت تغییر نام این تقاطع به نام ارزشمند قرآن اقدام کنندو مطمئن باشید مردم قرآن دوست کردستان وسنندج هم به این نام مباهات وافتخار میکنند وقطعا میهمانان کردستان در بدو ورود به شهر سنندج با دیدن این نام به قرآنی بودن این مردم صحه خواهند گذاشت.


مختار کرمی

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کردستانبرچسب ها :

سنجر خانسنندجتقاطعقرآن

نظرات کاربران :

علی [پنجشنبه 19 بهمن 1396 | 09:02] پاسخ

همچنان قرانی باشیم

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS

اینجا محل تبلیغات شماست

ADS

 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel