Aftabedel Print Banner
پنجشنبه 5 بهمن 1396 / 11:44|کد خبر : 7970|گروه : اخــبــار زنــان

معاون نظارت و ارزشیابی امور استانها ومجلس حوزه هنری :

ادبیات پایداری یکی از استراتژیترین موضوعات حوزه هنری است/ سال 97 پنجمین جشنواره آثار و تولیدات مراکز استانی برگزارمی شود

ادبیات پایداری یکی از استراتژیترین موضوعات حوزه هنری است/ سال 97 پنجمین جشنواره آثار و تولیدات مراکز استانی برگزارمی شود

دکترداود ضامنی معاون برنامه ریزی ،نظارت و ارزشیابی امور استانها و مجلس حوزه هنری با تأکید به موضوع ادبیات پایداری به عنوان مهمترین موضوع و رسالت حوزه هنری از برگزاری پنجمین جشنواره آثار و تولیدات مراکز استانی حوزه هنری در سال آینده خبر داد.

به گزارش آفتاب دل، دکتر داود ضامنی معاون  برنامه ریزی ، نظارت و ارزشیابی امور استانها و مجلس حوزه هنری صبح امروز به منظور دیدار و بررسی وضعیت برنامه ها ، تولیدات و عملکرد کارکنان حوزه هنری استان کردستان درجمع کارکنان حوزه هنری با اعلام این موضوع گفت : سال 97 ، سال بسیار مهمی برای انقلاب و همچنین حوزه هنری است چون مصادف می شود با چهل سالگی انقلاب و چهل سالگی تأسیس حوزه هنری که با انقلاب عجین شده است .


وی با تمجید از عملکرد مدیریتی رئیس حوزه هنری استان کردستان به عنوان یکی از مدیران موفق و توانمند مراکز استانی گفت : اگر امروز ما در کردستان شاهد به ثمر نشستن اتفاقات بسیار خوبی در بخش تولیدات و عملکردی می باشیم مرهون تلاش های مدیریتی و همکاری همکاران این استان می باشد .


وی در این خصوص افزود : پروژه بازسازی پردیس سینمایی بهمن سنندج ، موفقیت در تولید آثار هنری در بخش های مختلف ، ایجاد اعتماد بین هنرمندان و مجموعه حوزه هنری و تبدیل حوزه هنری به یک برند فرهنگی و هنری در استان و دیگر اقدامات مثبت صورت گرفته سبب شد تا  مجوز راه اندازی دفتر شهرستان بیجار هم به این استان صادر گردد و امروز ما شاهد اتفاقات بسیار خوبی هم در این شهرستان هستیم.


ضامنی تصریح نمود : به طور طبیعی با این کارنامه وتوانمندی سطح انتظار از حوزه هنری استان به عنوان یک استان به بلوغ رسیده با پتانسیل های بالای فکری و هنری و حضور کارشناسان متخصص بسیار بالا رفته و توقع جریان سازی در بخش های مختلف هنری درجامعه هدف  از اهمیت ویژه ای برخوردارگردیده است .


معاون برنامه ریزی امور استان ها و مجلس حوزه هنری افزود: یکی از مهمترین بخش های فعالیتی و رسالتی حوزه هنری در کشور توجه به فرهنگ و مطالعات پایداری است که به عنوان استراتژیترین موضوع باید در اولویت برنامه ریزی مراکز استانی قرارگیرد .


وی  یکی از ویژگی های متمایز کار در حوزه هنری را عدم ورود به نظام بروکراسی رایج اداری است و در این زمینه گفت : بروکراسی به عنوان یک الزام امر خوبی است اما درجه آن فرق می کند برهمین مبنا است که حوزه هنری به عنوان یک نهاد با  نظامی ویژه و منحصر به فرد در سطح کشور توانسته است عمل نماید و امروز به عنوان « امید هنر انقلاب » معرفی می گردد.


معاون نظارت و ارزیابی امور استان ها ومجلس حوزه هنری افزود: تمامی فعالیت های صورت گرفته در مراکز استانی حوزه هنری توسط ثبت برنامه ها در سامانه و گزارش های ارائه شده به صورت کاملا تخصصی مورد ارزیابی قرار می گیرد و در جشنواره پنجم تولیدات تنها آثاری مورد ارزیابی و داوری قرار می گیرند که در این سامانه ثبت و منتج به تولید شده باشد .


دکتر ضامنی با تأکید بر پروسه استعداد یابی گفت: این بخش به عنوان یکی از پبچیده ترین موضوعات باید مورد توجه قرار گیرد که یکی از راه های آن استعداد یابی هنرمندان در جشنواره ها ، کارگاه ها ، میان نخبگان دانشگاهی و دانش آموزی می باشد که باید تلاش نماییم با برنامه ریزی مناسب در جهت معرفی نسلی جدید از نخبگان هنری در دستور کار قرار گیرد .


وی درادامه به تفکیک ضمن استماع گزارش های ارائه شده به بررسی نقاط ضعف و قوت برنامه های استان پرداخت و توصیه های لازم را ارائه نمود .
در ابتدای این دیدار ، امین مرادی رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان گزارشی از اقدامات و فعالیت های صورت گرفته استان را ارائه داد .
وی با اشاره به توانمندی ها وپتانسیل های بالای هنری استان گفت : بدون اغراق باید بگویم امروز در بسیاری از بخش ها ی هنری ، استان کردستان به عنوان یکی از مراکز اصلی هنری در کشور شناخته شده است .


وی در این زمینه افزود : امروزاستان کردستان در بخش فیلم به عنوان قطب فیلمسازی کشور مطرح است که در تمامی جشنواره های داخلی و بسیاری از جشنواره های خارجی معتبر سینمایی آثار تولیدی فیلمسازان حوزه هنری به چشم می خورد که بسیار شایان توجه است .


وی افزود : امروز اگر حوزه هنری به عنوان یک مرکز هنری قابل وثوق و خانه امید هنرمندان در استان مطرح است درکنار حمایت های حوزه هنری مرکزوجود همکارانی توانمند ، باانگیزه و همراه است که با همکاری ارزنده هنر و فرهنگ و رسانه های جمعی  تحقق پیدا نموده است .وی بر ضرورت نوآوری  و خلاقیت در کارها تأکید نمود و گفت : از ویژگی های استان همفکری در برگزاری برنامه های و تولیدات بر اساس خرد جمعی است و همواره ابتکار و بروزرسانی کارها مورد توجه و تأکید می باشد .


رئیس حوزه هنری استان کردستان به نقاط ضعف استان هم در بعضی از بخش ها اشاره کرد و گفت : امیدواریم با بررسی موارد مورد نظر در کنار موفقیت های حاصله با رفع نواقص بتوانیم به سطح و نقطه مطلوب و مورد نظر ستاد در سایر بخش ها هم برسیم .

 

انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel