Aftabedel Print Banner
پنجشنبه 25 خرداد 1396 / 10:41|کد خبر : 6377|گروه : اخــبــار زنــان

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی کردستان:

قطع واردات گوشت قرمز تا سال ۱۴۰۴ و صادرات ۲۰۰هزار تن گوشت قرمز

قطع واردات گوشت قرمز تا سال ۱۴۰۴ و صادرات ۲۰۰هزار تن گوشت قرمز

در حال حاضر سالیانه در کشور در ۱۰۰ هزار و ۱۲۰ تن واردات گوشت قرمز داریم که با تحقق پروژه های اقتصاد مقاومتی انشااله در سال ۱۴۰۴ علاوه بر قطع کامل واردات زمینه صادرات ۲۰۰هزار تن گوشت قرمز فراهم خواهد شد.

به گزارش خبرنگار آفتاب دل، معاون بهبود تولیدات دامی در مراسم افتتاح پروار بندی گوساله درشهرستان مریوان که با حضور ریاست  سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان،  فرماندار مریوان، امام جمعه، رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان مریوان و مدیران بخش کشاورزی  ومدیران نظامی انتظامی این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: باتوجه به روند رشد جمعيت آنچه بيشتر قابل توجه بوده و خود را نشان مي دهد تأمين غذا و ايجاد اشتغال مولد براي اين جمعيت مي باشد كه برنامه ريزي و اقدامات خاص خود را مي طلبد .


وی افزود: بهره برداري بهينه در استفاده از پتانسيلهاي موجود، از جمله مسائلي است كه بایستی در استان ما بیشتر مورد توجه قرار گیرد. يكي از راههاي رسيدن به نتايج مطلوب در زمينه توليد و تأمين گوشت قرمز توجه به امر پرواربندي است.


خالد جعفری گفت: بر اساس آخرين برآورد جمعيت دامي استان بالغ بر 1.3 میلیون واحد دامی بوده كه در مجموع بالغ بر 26 هزار تن گوشت قرمز در استان تولید می شود.


وی ادامه داد: این در حالي است كه از جمعيت دامي قابل پروار 70 درصد بدون وارد شدن به سيستم پروار روانه كشتارگاه شده و يا به صورت دام زنده به ساير استانها صادر مي شود كه اين موضوع نشان از وجود يك استعداد و پتانسيل بالقوه در استان می باشد که بايستي نسبت به گسترش واحدهاي پرواربندي و حمايت از آنها به منظور به حالت بالفعل درآوردن اينگونه استعدادها اقدام نمود .


وی تاکید کرد: ايجاد واحدهاي صنعتي پرواربندي گوساله و نیز دامداریهای کوچک و روستايي پاسخ مناسبی به نيازهای ضروري استان می باشد كه بايد مد نظر قرار گيرد .


معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی تاکید کرد:  در حال حاضر سالیانه در کشور در ۱۰۰ هزار و ۱۲۰ تن واردات گوشت قرمز داریم که با تحقق پروژه های اقتصاد مقاومتی انشااله در سال ۱۴۰۴ علاوه بر قطع کامل واردات زمینه صادرات ۲۰۰هزار تن گوشت قرمز فراهم خواهد شد.
 وی در ادامه با اشاره به تعداد واحدهای صنعتی و نیمه صنعتی پرواربندی گوساله فعال در استان گفت: ۵۰ واحد صنعتی با ظرفیت ۴۶۰۰ تن، ۲۱۸ واحد  نیمه صنعتی (دامداری های کوچک روستایی) باظرفیت  ۶۰۰۰تن در استان فعالیت دارند.

انتهای پیام/برچسب ها :

قطع وارداتگوشت قرمزصادرات

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS

ADS

اینجا محل تبلیغات شماست

ADS

 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel