Aftabedel Print Banner
یکشنبه 3 اردیبهشت 1396 / 08:26|کد خبر : 5907|گروه : اخــبــار زنــان

گزارش میدانی؛

« بهترین» و «بدترین» اقدام دولت روحانی از نگاه مردم / حال جامعه خوب نيست چرا دولتمردان باور نمی کنند !

« بهترین» و «بدترین» اقدام دولت روحانی از نگاه مردم / حال جامعه خوب نيست چرا دولتمردان باور نمی کنند !

دولت روحانی که خود را آماده ورود به انتخابات دوره ی بعد رئیس جمهوری کرده است به میان مردم رفتیم و نظرات شهروندان را درباره دولت روحانی و وعده های آن در چهار سال گذشته مورد ارزیابی قرار دادیم.

به گزارش خبرنگار آفتاب دل، سخنراني هاي پر آب و تاب رئيس جمهور فضاي ديگري را به وجود آورده است، در روزهاي اخير به صورت بي سابقه اي حسن روحاني پشت تريبون همايش ها و كنگره هاي دولتي حاضر مي شود و با عصبانيت،‌دستاوردهاي دولتش را همچون پتكي بر سر منتقدانش مي كوبد.

 


به دنبال انتخابات ۲۴ خرداد ۹۲ دکتر حسن روحانی به عنوان هفتمین رئیس جمهوری ایران برگزیده شد و  ۱۲ مرداد ماه با تفیذ رهبر انقلاب دولت «تدبیر و امید» رسما کار خود را آغاز کرد.

 


وعده های روحانی با توجه به شرایط کشور بیشتر حول موضوعاتی همچون پرونده هسته‌ای، مهار تورم، حل مشکل بیکاری، رشد اقتصادی و کاهش تنش های سیاسی قرار گرفت. به عنوان مثال،  حل ۱۰۰ روزه برای مشکلات اقتصادی، افزایش دستمزد کارگران را به اندازه تورم، حمایت از کالا و کارگر ایرانی، چرخش همزمان چرخ سانتریفیوژها و چرخ زندگی مردم، افزایش پهنای باند اینترنت، بیمه همگانی، تعامل با سایر قوا برای حل مشکلات مردم، کاهش اتکا به نفت، جلوگیری از رواج فرهنگ اشرافی گری، اجرای منشور حقوق شهروندی، تشکیل کابینه فراجناحی، بازگشت  احترام به پاسپورت ایرانی و جلوگیری از وضع تحریم جدید  بخشی از وعده های دولت روحانی بود.

 


حالا دولت روحانی که خود را آماده ورود به انتخابات دوره ی بعد رئیس جمهوری کرده است به میان مردم رفتیم و نظرات شهروندان را درباره دولت روحانی و وعده های آن در چهار سال گذشته مورد ارزیابی قرار دادیم.

 


چه اتفاقی در 4 سال بعدی می خواهد بیفتد که در 4 سال فعلی نیفتاده است؟
یکی از شهروندان سنندجی می گوید: رئیس جمهور می گوید که در صد سال هم نمی توان، مشکلات اقتصادی را حل کرد، اگر در صد سال نمی تواند مشکلات اقتصادی را حل کند، به چه علت خواهان شرکت در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم است؟ چه اتفاقی در 4 سال بعدی می خواهد بیفتد که در 4 سال فعلی نیفتاده است؟

 

وی ادامه داد: کسی که اظهار می کند تا صد سال دیگر هم نمی تواند دردی از مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را حل کند، شرکت کردن وی در انتخابات چیزی جز خیانت به مردم و نتیجه حب به قدرت نیست. باید کنار کشیده و مسیر را برای متخصصینی که توانمندی حل مشکلات اقتصادی جامعه را دارند باز کند.

 


سرمایه خارجی که نیامد، سرمایه داخلی هم بر باد رفت
یکی دیگر از شهروندان سنندجی است که نبود سرمایه در دست مردم را مهمترین معضل جامعه می داند  می گوید: ایشان خلاف واقع در زمان تبلیغات انتخاباتی 92، مدعی بودند که کشور در شرایط بحرانی قرار دارد و در شرایطی دولت را تحویل گرفته که خزانه دولت خالی بوده است ، حال باید گفت جناب دکتر روحانی! سرمایه خارجی که نیامد، سرمایه داخلی هم بر باد رفت.

 


به خدا انصاف نیست. اینقدر فاصله طبقاتی!
یکی دیگر از جوانان سنندجی است که می گوید؛ میخواهم همانطور که حرف میزنم سخنم را به گوش آقای روحانی برسانید که روحانی عزیز. نمی دونم مطالب ما را می خونی یا نه. ولی واقعا ازت توقع داشتم کاری کنی که وضع ما جوان ها بهتره بشود. اگر قرار نیست وضع این مملکت درست هبشه، تو رو خدا وعده بی خود به ما ندید. به خدا وعده کار و زندگی توی رفاه، ما رو کشت. نه می ذارید راحت از این مملکت بریم نه تو اینجا یه ذره دل خوشی هست. بازنشسته هامون هم مدام مجبورن برای گذروندن زندگی کار کنن. به خدا انصاف نیست. اینقدر فاصله طبقاتی. یکی ساعته چندصد میلیون داره، یکی به نون شب محتاجه!!!

 


گویا آقای روحانی همه چيز را گل و بلبل مي بينند
ناصر محمدی کارشناس علوم سیاسی است که می گوید: به نظر مي رسد مسئولان دولتي از واقعيات جامعه بي اطلاع هستند و براساس وعده هايي كه در زمان تبليغات انتخابات رياست جمهوري سال 92 و در حين مذاكرات هسته اي براي رونق و گشايش به مردم داده اند،‌در ذهن خود جامعه اي آرماني ساخته اند و با نظاره گر شدن به آن همه چيز را گل و بلبل مي بينند. اينكه رئيس جمهور با عصبانيت در سخنراني هاي مداومش به منتقدان وضع موجود مي تازد، گوياي اين است كه واقعا گمان مي كند، مردم تورم تك رقمي، خروج از ركود و افزايش قدرت خريد را لمس مي كنند و اين رسانه ها و منتقدان دولت هستند كه سياه نمايي مي كنند!


علی جوان 25 سال ای است که معتقد است: ما که کار خاصی از ایشان ندیدیم بجز حرف . جیب مردم هم که خالیه . تحریمها هم که بیشتر شد . همه دستاوردها را هم به باد دادند . مردم را هم که اصلا به حساب نمی اورند، ثانیا معتقدم آقای روحانی اصلا دولت خوبی ندارند زیرا ما به دولتی نیازمند هستیم که بتواند برجهان مدیریت نماید و در داخل هم بتواند مشکلات مردم را حل کند.

 

وعده دروغ به مردم دادن
یکی از شهروندان سنندجی که خود را فردایرانی  بی طرف معرفی می کند می گوید: یکی از دلایلی که مردم به آقای روحانی راِ ی دادند بی طرف جلوه دادن خود در جریانات سیاسی کشور بود که قول داد از همه ظرفیت ها بهره گیری واستفاده نماید اما وقتی رای آورد این نظریه کاملاً تغییر کرد وعملا می بینیم چنان که وعده داد عمل نکرد واین یعنی وعده دروغ به مردم دادن که من به نوبه خودم راضی نیستم وباید فردای قیاومت جواب بدهد.


نظر شما چیست؟


در چهار سال اخیر کدام اقدام دولت را به عنوان «بهترین» اقدام انتخاب می کنید و به نظر شما دولت در چه زمینه‌ای ضعیف ترین عملکرد را داشته است؟  شما کاربران گرامی می توانید با ارسال نظرات خود ذیل این خبر در این بحث مشارکت کرده و نظرات خود را با خوانندگان ما درمیان بگذارید.


انتهای پیام/

 برچسب ها :


نظرات کاربران :

مهدی [دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 | 07:53] پاسخ

والا جز گرونی چیزی ندیدم اگه شما چیزی دیدین بگین مردم دیگه نمیدونن این چه زندگییه مشکلات روحی پیدا کردن از بیکاری و گرونی..........!!!!!!!!!!!!!

منصور خدائی [یکشنبه 3اردیبهشت 1396 | 023:33] پاسخ

عملکرد دولت در دوسال فعالیت در حوزه اقتصادی ضعیف بوده و هر وقت کپگیرشون به ته قابله خورده از جیب مردم اون را جبران نموده است و فقط خوب بلدند شعار بدند پدر مردم از گرانی در میاد

حسین [یکشنبه 3 اردیبهشت 1396 | 18:00] پاسخ

ای کاش روحانی و کابینه اش در شرایط عادی و بهتری دولت رو به دست می گرفتن اینا از احمدی نژاد ویرانه تحویل گرفتن.

علی عباسی [یکشنبه 3 اردیبهشت 1396 | 11:39] پاسخ

ما ايراني ها كلا فراموش كار هستيم ، يادمان رفته كه در دولت قبل دلار هزار تومان شد سه هزار تومان، ماشين پرايد هشت ميليون شد 18 ميليون- سكه 300 هزار تومان شد 900 هزار تومان- برويد خدا را شكر كنيد كه روحاني شد رئيس جمهور آگه نه همه قيمت ها بالا مي رفت. سياست غلط دولت قبل و يارانه دادن به همه اقشار جامعه ياعث شده كه اين روز ها جيب مردم خالي بماند

محمد [دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 | 09:00]

آقا علی هیچکس یادش نرفته که چه روزهایی بود و به چه روزهایی تبدیل شد ، کاش لااقل اندازه احمدی نژاد به فکر فقیر و فقرا بود اما ما که چیزی ندیدیم حتما شما چشم بیناتون زیاده

علی عباسی [دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 | 09:02]

همین که جرئت کرد بعد از احمدی نژاد بیاد خرابه رو تحویل بگیره خودش کلی کاره!

... [دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 | 01:22] پاسخ

بهترین کار فقط شعار داد بد ترین کار فقط شعار داد

هما [دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 | 00:55] پاسخ

کار خوبی به ذهنم نمیاد بدترین کارش هم هنوز اتفاق نیافتاده یعنی هر روز منتظر یک راهکار جدید برای بی اعصاب کردن مردم از این دولت هستیم

یک فرد ایرانی [یکشنبه 3 اردیبهشت 1396 | 13:56] پاسخ

یکی از دلایلی که مردم به آقای روحانی راِ ی دادند بی طرف جلوه دادن خود در جریانات سیاسی کشور بود که قول داد از همه ظرفیت ها بهره گیری واستفاده نماید اما وقتی رای آورد این نظریه کاملاً تغییر کرد وعملا می بینیم چنان که وعده داد عمل نکرد واین یعنی وعده دروغ به مردم دادن که من به نوبه خودم راضی نیستم وباید فردای قیاومت جواب بدهد.

مریم [یکشنبه 3 اردیبهشت 1396 | 17:57] پاسخ

کار بد دولت هم الی ماشاالله وجود دارد. از بی احترامی به مردم گرفته، نامحرم حساب کردن مردم، گرانی های گی پی در پی، حذف یارانه هاو ...

مجید [دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 | 02:04] پاسخ

راجب کار خوب چیزی به ذهنم نمیرسه چون دقیقا مثل دولت های قبلیه. ولی کسب و کار و اقتصاد مردم رو فلج کرده وضع مردم فاجعه بار است.همش دروغ و.....

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS

ADS

اینجا محل تبلیغات شماست

ADS

 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel