Aftabedel Print Banner
چهارشنبه 15 دی 1395 / 12:35|کد خبر : 4862|گروه : اخــبــار زنــان

مجمع عالی زنان کردستان: جلوگیری از تبلیغ کالاهای فرهنگی و تجاری مغایر با فرهنگ اسلامی ایرانی

مجمع عالی زنان کردستان: جلوگیری از تبلیغ کالاهای فرهنگی و تجاری مغایر با فرهنگ اسلامی ایرانی

در بیانیه مجمع عالی زنان استان کردستان آورده شده است؛جلوگیری از تبلیغ کالاهای فرهنگی و تجاری مغایر با فرهنگ اسلامی ایرانی و عدم استفاده از بانوان در تبلیغ کالاها همچنین ترویج نمادها و الگوهای لباس های بومی ،اسلامی و ایرانی و تشویق و حمایت از مراکز تولید و توزیع لباس های ملی و اسلامی امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

به گزارش خبرنگار آفتاب دل، در ساعات پایانی مجمع عالی بانوان استان کردستان که در سنندج برگزار شد، پس از ارائه گزارش توسط مجمع بسیج و سخنرانی، این نشست با قرائت بیانیه به کار خود پایان داد.

 

       در طول تاریخ حیات بشر خانواده به عنوان بنیادی ترین نهاد اجتماعی ،دچار تحولات و چالش ها و فراز و نشیب ها بوده و به تبع آن زنان که محور اصلی این بنیاد  مقدس هستند از این امر مستثنی نبوده و حتی فراتر از آن هم دچار تحول و چالش قابل توجهی شده اند،جهان امروز در مقوله زن و با هدف به بند کشیدن روحش، تنها به رها سازی جسم او می اندیشد و قوانین موضوعه ی جهان امروز نیز صرفا پیرامون مسائل مادی  و سهل الوصول نمودن طریق طلاق و تشویق به شیوه های زندگی خاص و تن ندادن به مسئولیت های خانوادگی است. این در حالی است که اسلام ،زن را بزرگ می بیندو برای پیوند های روحی و عاطفی او ، تعریف و تصویری روشن دارد. اسلام ، تشکیل خانواده و پیوند زندگی را از زیباترین مظاهر آفرینش اعلام و طلاق را از اعمال مکروه مجاز می شمارد و همواره کلیه دستورالعملهای اسلام پیشگیرانه و در صدد استیفای حقوق جامع انسانها از جمله زنان است.

 

   اسلام زن و مرد را آفریده و از نفس واحد می داند و هر گونه امتیازی را به تقوا می شمارد. جهان استکبار و غرب ،زن را نه به عنوان یک انسان متعالی، بلکه به صورت یک ابزار سیاسی و اقتصادی، هدف و طعمه سیاستهای پلید خود قرار داده است و پیدایش جریان فمنیستی نیز ناشی از همین سیاست است.

 

با وقوع انقلاب اسلامی و شکل گیری حکومت دینی و تقابل آن با جهان سلطه و توجه جهانیان از جمله زنان به این پدیده دینی ،موضوع تهاجم فرهنگی بر زنان ، شتاب بیشتری گرفت و تخریب بنیان های فکری مهم ترین هدف این تهاجم قرار گرفت و با القای فرودستی زنان در اسلام و ناکارآمدی دین در امور زندگی و بویژه زنان و با تخلیه روحی و روانی آنها ، در واقع کوشیدند آنها را آنگونه که می خواهند ،مدیریت و هدایت کنندو سبک زندگی مورد نظر خود را به آنها القاکنند علی رغم سیاه نمایی های غرب از دین اسلام و چهره سازی ملکوتی و خیر خواهانه برای خود در احیای حقوق زن تلاشها و هزینه هایی که به این منظور کرده توفیق زیادی نداشته است.

 

چرا که با اعمال و گفتار متناقص ، نقاب تزویر از چهره ی استکبار بر افتاده و مجال جولان بیشتر را به آن نمی دهد.

 

جهانیان گواه آن بودند ،علی رغم ادعاهای لسانی دموکراسی ، استفاده تحقیر آمیز از زن در تبلیغ کالاهای اقتصادی ، انجام یک تجاوز در هر دقیقه در آمریکا، نامشروع بودن یک سوم از کودکان در انگلیس، وجود بیش از بیست میلیون کودک آواره و بی سر پرست و ... از پیامد های ناگوار نهضت های فمنیستی است که بر پایه های متزلزل افکار هوس مداری و آزادی مطلق و عدم توجه به احکام دینی استوار است در چنین فضای آلوده ای، ضرورت تدوین نظام فکری جامعه اسلام در زمینه شخصیت فردی ، خانوادگی و اجتماعی زنان بیش از هر زمان دیگری احساس می شود.      

 

     یکی از راهبردهای غرب در راستای تغییر سبک زندگی، تضعیف نهاد خانواده به وسیله تغییر هویت زنان مسلمان است؛ که با القای زن محوری، تضعیف نقش مرد، تضعیف نقش مادری و همسری، کم ارزش جلوه دادن خانه داری و ارزشمند جلوه دادن مشاغل بیرون از منزل، مصرف زدگی و... ابتدا به تغییر نگرش زنان مسلمان و در نتیجه به تقدس زدایی و سست کردن پایه‌های خانواده درصدد تغییر سبک زندگی مسلمانان است.

 

مجمع عالی بسیج جامعه زنان که برآمده از تمامی اقشار مردم و به نمایندگی از خواهران بسیجی استان  مواضع، دیدگاه ها و مطالبات و انتظارات خود را به این شرح اعلام می دارد:

 

01از آنجائیکه خانواده اساسی ترین نهاد اجتماعی و در واقع زیر بنای اجتماع بشری است و از این جهت اهمیت والایی دارد نسبت به ترویج سبک زندگی اسلامی از طریق نهادهای فرهنگی بویژه صدا و سیما ، آموزشهای پیش از ازدواج برای زوجین به صورت کارگاهی و مستمر ، آموزش مهارتهای ارتباطی مثبت و مؤثر همسران با یکدیگر و والدین بافرزندان ، همچنین آموزش عوامل تحکیم و تزلزل بنیان خانواده اهتمام لازم را داشته باشند .

 

02جلوگیری از تبلیغ کالاهای فرهنگی و تجاری مغایر با فرهنگ اسلامی ایرانی و عدم استفاده از بانوان در تبلیغ کالاها همچنین ترویج نمادها و الگوهای لباس های بومی ،اسلامی و ایرانی و تشویق و حمایت از مراکز تولید و توزیع لباس های ملی و اسلامی امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

03ما خواهان پیاده شدن هر چه سریعتر سند مهم راهبردی کشور اجرای قانون عفاف و حجاب مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در تمامی نهادها ،ادارات و سازمان ها ، مدارس ، دانشگاهها و اماکن عمومی هستیم.

04 ساماندهی نظام مشاوره‌ای و آموزش قبل، حین و پس از تشکیل خانواده و تسهیل دسترسی به آن بر اساس مبانی اسلامی ،ایرانی در جهت استحکام خانواده و توسعه خدمات مشاوره ای و روان شناختی با رویکرد دینی توسط متخصصین آموزش دیده حوزوی و دانشگاهی

06 مانسبت به برقراری تناسب میان حضور اجتماعی و اشتغال زنان در جامعه در عین حضور موثر در خانه و خانواده همراه با اولویت انجام وظیفه خانه داری و ایفای نقش مادری تاکید می نمائیم .

 

در آخر باتأسی از کلام رهبر عزیزمان که فرمودند "اگر زنان در حرکت اجتماعی یک ملتی حضور نداشته باشند آن حرکت بجایی نخواهد رسید و موفق نخواهد شد " اعلام می کنیم ما زنان انقلابی ،بسیجی ولایت مدار ، مادران و خواهران و وارثان شهیدان گلگون کفن پاسدار خون شهیدان و جانبازان و ایثارگران بوده و از مسئولین و کارگزاران نظام می خواهیم از هیچ تلاشی برای تداوم راه امام (ره) وتحقق آرمانهای انقلاب و رهبر عظیم الشأن مان دریغ ننمایند به امید ظهور منجی عالم و پیروزی مستضعفین بر مستکبران.     

  

        والسلام علیکم و رحمهٌ ا... و برکاتهبرچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS

ADS

اینجا محل تبلیغات شماست

ADS

 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel