Aftabedel Print Banner
دوشنبه 3 آبان 1395 / 08:38|کد خبر : 4200|گروه : اخــبــار زنــان

شهروندان سنندجی ازانسداد دور برگردان می گویند؛

اجرای طرحی جدید به قیمت سرازیر شدن انبوهی از گلایه / گره کوری که معلوم نیست کی باز شود

اجرای طرحی جدید به قیمت سرازیر شدن انبوهی از گلایه / گره کوری که معلوم نیست کی باز شود

بسته شدن بریدگی بلوار 22 بهمن بهاران نرسیده به سه راه پاوان، باعث مشکلات فراوان در عبور و مرور اهالی ساکنین محله نسبت به هماهنگی ایاب و ذهاب سرویس فرزندانشان جهت به موقع رساندن آنها به مدارس، مشکلات خاص در جابه جایی و تهیه مواد لازم برای کاهش درآمد قابل توجه کسبه در این مدت گشته است.

به گزارش خبرنگار آفتاب دل، هراز چندگاهی که از خیابانهای شهر می گذریم بریدگی بلواری را مسدود می بینیمکه البته در برخی موارد باعث کاهش تصادف و یا جلوگیری از تراکم ماشین ها در یک معبر است اما در برخی موارد بسته شدن بریدگی ها، خود موجبات ترافیک بیشتر و ایجاد مشکل برای شهروندان شده است.


شهرک بهاران سنندج یکی از مناطق پر تردد شهرستان سنندج است که جمعیت زیادی از مردم این شهر در این شهرک زندگی می کنند، شهرک بهاران در این پهنه وسیع جغرافیایی در نظام تقسیمات شهری سنندج قابل‌تعریف است که هرکدام با تهدیدات و فرصت‌های بسیار با مرکزیت و محوریت شهر در حال پیمایش مسیر هدف‌گذاری شده خود هستند.


 در چنین شرایطی و با عنایت به پراکندگی جمعیتی و وسعت منطقه‌ای، تجمیع شهرک های مختلف، مغازه ها و مجتمع های فراوانی که در این مسیر وجود دارد و همچنین خدماتی در محدوده‌ای مشخص و خاص ضرورتی است که می‌تواند در تسهیل و هموارسازی امور روزمره اداری و مدیریتی چنین مناطقی مطلوب اثر واقع شود.


با توجه به اوصاف مورد اشاره و الزامات دیگری که از سوی مسئولان وقت احساس می‌شد، شهرداری سنندج در اقدامی جالب دور برگردانی را که مردم به خاطر راحتی فرزندانشان برای رسیدن به مدرسه و یا محیط کار مجبور به عبور از آن بوده را بسته و اهالی آن مجبورند در این بار ترافیکی مسیری طولانی را دور زده تا بتوانند در این مسیر گذر کنند که این باعث نارضایتی شهروندان شده است ، هر چند بارها و بارها نامه هایی نوشته شده اما هیچ کدام از نهادها جوابی قانع کننده را به مردم ارائه نکرده اند.


ناتوانی در رفع ساده‌ترین مشکلات
یکی از مغازه داران این شهرک با انتقاد از کم کاری های مسئولین مربوطه اظهار کرد: سال‌هاست از احداث و راه‌اندازی این منطقه می‌گذرد اما باوجود مراجعات بسیار مردم در محدوده مذکور، مسئولان زی ربط این شهرستان نسبت به رفع بسته شدن دور برگردان در مبادی ورودی این شهرک کم توجهی می‌کنند.


ملاقات‌های بی‌نتیجه با...
کریمی با بیان اینکه ظاهراً برخی مسئولان در رفع ساده‌ترین مشکلات بی توجه هستند، گفت: شخصاً در ملاقات هایی که با یکی از مسئولین داشتیم این موضوع را مطرح کردیم و وی با تأیید ضرورت تحقق این امر، قول مساعد پیگیری را دادند اما هیچ‌گونه اقدام خاصی در این خصوص عملیاتی نشد  حتی چند بار با مسئولین امور ترافیک مکاتبه داشته‌ایم اما به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم.


با بازدید از خیابان بلوار 22 بهمن بهاران که باید اصولاً خیابان رویاها شروع شود هنوز به انتهای خیابان دوم نمی‌رسیم که با کمال تعجب با چند بلوک سیمانی مواجه می‌شویم که انتهای راه را نشان می‌دهند.


خیابانی که نشانی از توسعه و خدمت در آن نیست
یکی دیگر از اهالی این شهرک اظهار کرد: بسته شدن بریدگی بلوار 22 بهمن بهاران نرسیده به سه راه پاوان، باعث مشکلات فراوان در عبور و مرور اهالی ساکنین محله نسبت به هماهنگی ایاب و ذهاب سرویس فرزندانشان جهت به موقع رساندن آنها به مدارس، مشکلات خاص در جابه جایی و تهیه مواد لازم برای کاهش درآمد قابل توجه کسبه در این مدت گشته است.


وی گفت: چندین بار به شهرداری سنندج و راهنمایی و رانندگی نسبت به برداشتن موانع و بازکردن این بریدگی با امضای تمام کسبه محل و شهروندان نامه نوشته شده است اما تاکنون اقدام خاصی در این مورد صورت نگرفاته و باعث گردیده که نشانی از خدمت و توسعه در آن وجود نداشته باشد.


طرحی جدید به قیمت نارضایتی
جلال شریعتی رئیس شورای شهر سنندج در گفتگو با خبرنگار آفتاب دل ضمن تأیید بسته شدن دوربرگردانها  اظهار کرد: این اقدامها براساس طراحی جدید مرکز کنترل ترافیک انجام شده است.


وی با بیان اینکه روانی ترافیک، ایمن‌سازی و جلوگیری از تصادفات از اهداف این طرح به‌شمار می‌آید، می‌افزاید: وقتی تیم کارشناسی به این نتیجه برسد که از لحاظ فنی، ایمنی و آمار تصادفات باید دوربرگردانی بسته شود، در این‌خصوص اقدام می‌شود.


وی گفت: بنده این موضوع را پیگیری خواهم کرد تا نسبت به رفع این مشکل ، تمهیدات لازم در دستور کار قرار گیرد.


امید است با عنایت به انتظارات و مطالبات مردمی در خصوص موضوع مورداشاره، مسئولان نسبت به رفع دور برگردان در این شهرک، اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهند که یقیناً با اندک توجه مسئولان مربوطه مشکل مذکور به سهولت قابل‌رفع خواهد بود.


انتهای پیام/

 برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS

اینجا محل تبلیغات شماست

ADS

 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel