Aftabedel Print Banner
سه شنبه 6 مهر 1395 / 14:04|کد خبر : 4017|گروه : اجــتــمــاعــی

سنندج میزبان 56 امین اجلاس مجمع مشورتی روسای شوراها

سنندج میزبان 56 امین اجلاس مجمع مشورتی روسای شوراها

پنجاه و ششمین اجلاس مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی استان ها و شهرهای مراکز استان کشور در سنندج برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار آفتاب دل، مدیر دبیرخانه مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی استان ها و شهرهای مراکز استان کشور از برگزاری پنجاه و ششمین اجلاس مجمع به میزبانی شورای اسلامی استان کردستان و شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج در 7 و 8 مهرماه سال جاری خبرداد و گفت: سومین اجلاس مشترک مجمع مشورتی با حضور رؤسای شوراهای اسلامی استان ها و با همکاری شورایعالی استان ها تشکیل می شود.

«احمدرضا شجاعی» با اشاره به وظیفه جامعه شورایی در کشور افزود: جامعه شورایی کشور وظیفه دارد اهم موضوعات جاری زندگی شهری را مدنظر قرار دهد و شرایطی فراهم آورد که وضعیت زندگی شهروندان از کیفیت مطلوب تری برخوردار شود.

وی تصریح کرد: در همین راستا نشست های فصلی رؤسای شوراهای استان و شهرهای مرکز استان فرصتی مغتنم برای تبادل نظر، مشورت و تصمیم سازی برای اتخاذ تصمیمات راهگشا در سطح کشور از سوی شوراهای اسلامی کلانشهرها و شهرهای مراکز استان است.

این مسئول با اشاره به اینکه در حال حاضر بدلیل رکود اقتصادی و برخی محدودیت های دیگر خدمات رسانی به شهروندان دچار کاستی هایی شده است ادامه داد: اجلاس سنندج در پی آن است که این موانع را شناسایی و راهکارهایی خلاقانه برای حل آنها ارائه دهد.

شجاعی تصریح کرد: در سال آخر فعالیت شوراها در دوره چهارم ، لازم است روند کارها شتاب بیشتری گیرد و خصوصا طرح های نیمه تمام شهری به اتمام برسد و همچنین شرایطی فراهم شود که مردم در انتخابات دوره پنجم شوراها حضور حداکثری داشته باشند، چرا که پشتوانه موفقیت شوراها به این حضور وابسته است.

وی در ادامه با اشاره به محورهای اصلی مباحث اجلاس در سنندج عنوان کرد: آسیب شناسی عملکرد شوراها و نقش آنها در برگزاری هر چه بهتر پنجمین دوره انتخابات شوراها با هدف جلب مشارکت حداکثری مردم؛ موضوع طرح های نیمه تمام شهرداری ها و برنامه ریزی برای اتمام این طرح ها در مدت باقی مانده از دوره چهارم شوراها؛ تهدیدات و ظرفیت های پیش نویس لایحه مدیریت شهری؛ تبادل نظر در مورد پیش نویس لایحه دائمی نمودن قانون مالیات بر ارزش افزوده؛ طرح اصلاح قانون تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغات؛ شناسایی زمینه های جلب مشارکت بخش خصوصی برای مشارکت در انجام طرح های شهری؛ فرصت ها و تهدیدات پیش نویس لایحه درآمدهای پایدار شهرداری؛ تبادل نظر در خصوص گزارش مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد نحوه تصویب مقررات در شوراها؛ استفاده از تکنولوژی های نوین در رفع آلودگی های زیست محیطی از جمله محورهای اصلی اجلاس در شهر سنندج است.

«احمد رضا شجاعی»  در ادامه با تشریح برنامه های اجلاس تشریح کرد، در روز نخست اجلاس کمیسیون های چهارگانه( فرهنگی و اجتماعی- حقوقی و اقتصادی- توسعه و عمران شهری- سلامت، محیط زیست و خدمات شهری ) در دو نوبت صبح و بعدازظهر تشکیل جلسه می دهند و نتایج مباحث و مصوبات هر کمیسیون توسط رئیس کمیسیون در روز پنج شنبه قرائت خواهد شد.

مدیر دبیرخانه مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی استان ها و شهرهای مراکز استان کشور خاطرنشان کرد: تمام رؤسای شوراها برای حضور در این اجلاس اعلام آمادگی کرده اند و با تمهیدات و پیش بینی های بعمل آمده انتظار می رود دستاوردهای اجلاس سنندج برای جامعه شورایی کشور و شهروندان مفید واقع شود.

انتهای پیام/برچسب ها :

شورااجلاس شوراروسای شوراسنندج

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS

اینجا محل تبلیغات شماست

ADS

 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel