Aftabedel Print Banner
دوشنبه 5 مرداد 1394 / 07:29|کد خبر : 4|گروه : اخبار استان

ترویج بی حیایی مانکن ها؛ پشت ویترین مغازه‌های شهر

ترویج بی حیایی مانکن ها؛ پشت ویترین مغازه‌های شهر

کافی است هوای پیاده روی به سرتان بزند وخیابانی را از ابتدا تا انتها پیاده بروید فقط به نیت دیدن ویترین مغازه‌ها، از‌‌همان ابتدا مانکن‌های زن ومرد در تیپ وهیکل‌های مختلف جلوه‌گری می‌کنند و نگاه‌ها را به سمت خود می‌کشانند.

به گزارش خبرنگار آفتاب دل، جلوی فروشگاههای پوشاک و ویترین برخی مغازه های شهرهای مختلف کردستان مانکن ها و آدمکهایی نصب شده که وضعیت حجاب شان به مراتب بهتر از حجاب برخی رهگذران و یا فروشندگان لوازم و اجناس مختلف است.


اگر چند قدمی در خیابان های مرکزی سنندج قدم بزنید با انبوهی از مانکن ها که در تمام بوتیک های لباس از بچه گانه تا بزرگ سال روبه رو خواهید شد که خود نمایی می کنند بعضی از این مانکن ها به حدی آرایش شده اند که گاهی مشتریان آنها را با انسان اشتباه می گیرند.


بسیاری از این مانکن ها استفاده شده توسط فروشگاه دانسته و یا ندانسته حامل پیام های ضد ارزشی و ضد فرهنگی هستند و گاهی برخی از این مانکن ها با علائم و نشانه های سخیف تزئین شده اند ، بعضی از فروشگاه های لباس سطح شهر سنندجعلاوه بر لباس های بدن نمایی که بر تن این مانکن ها می کنند برای تزئین این مانکن ها از گوشواره، گردن بند و دست بند ها هم استفاده می کنند که پیام های ضد فرهنگی را در جامعه اسلامی رواج می دهد .


جای سوال اینجاست که واقعا چرا مانکن خانم ها، ویترین مغازه ها شده آن هم مانکن هایی که غرب گرایی را به جوانان آموزش می دهند.


خیلی‌ها هنوز عمق حمله فرهنگی غرب به مهم‌ترین و حیاتی‌ترین ارزش‌ها و باور‌های دینی و اعتقادی را درک نکرده‌اند، حمله‌ای که توسط هزاران کارشناس، متخصص و روانشناس فرهنگی غرب و آمریکا با صرف میلیون‌ها دلار هزینه طراحی و آغاز شده است، جنگی پیچیده و سخت که غیرت، ایمان، دین و اعتقاد را نشانه رفته است، جنگی که بعد از تخریب و تحقیر باور و آرمان‌ها سعی در القای حس بدبینی و عقب‌ماندگی جامعه‌نسبت به فرهنگ دینی خود دارد تا از این رهگذر زمینه قیام علیه ارزش‌ها و باورها را برای رسیدن به منافع و چشم‌اندازهای سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خود فراهم کند.


مشکل اصلی ما ماهواره ها و شبکه های ماهواره ای است که فرهنگ غربی را تبلیغ می کنند و مغز جوانان ما را شستشو می دهند و باعث آن، خانواده هایی هستند که به این ذلت تن داده اند و غافل از آنند که به فرزند خویش زیبایی های باطنی را آموزش دهند.


متاسفانه شاهد این هستیم استفاده از مانکن‌در فروشگاه‌های لباس با این سبک و سیاق غیر فرهنگی رواج بسیار زیادی پیدا کرده و هرکدام الگوی نامناسبی را از پوشش و مد به مردم ارومیه ارائه می دهد و به نظر می رسد در خصوص پوشش این مانکن ها نظارت مناسبی صورت نمی‌گیرد.

این مانکن ها بیشتر از ارائه لباس به ترویج مدهای نامناسب می پردازند که کاملا در جهت مخالف فرهنگ حجاب و عفاف ما پیش می‌روند، اگر به پوشش افراد منافی عفاف نگاهی کنید خواهید دید که هیچ تفاوتی بین آنها و مانکن های پشت ویترین وجود ندارد و این خود نشان دهنده میزان تاثیر پذیری مشتریان از این مانکن ها است .


برخورد با بد حجابی باید در ابتدا با مروجین آن آغاز شود و جلوی ترویج آن گرفته شود وقتی الگوی نامناسب کمتر در جامعه وجود داشته باشد راحت تر می شود با بدحجابی و هنجارشکنی در جامعه مبارزه کرد، کنترل مناسب تر بر روی فروشگاه های لباس می تواند در این مسیر کمک فراوانی داشته باشد.


طراحان لباس که خود پیشتاز در این امر هستند با تکیه بر طرح های غربی و آفرینش رنگ ها و طرح های بیگانه با فرهنگ و سنت ایرانی، ذایقه جوانان را در نوع پوشش تغییر داده اند.


جذابیت در طراحی پوستر ها و تصاویر تبلیغاتی مختص به تنوع در طراحی لباس نیست این طراحان برای جلب نظر مخاطبین خود از مانکن های ایرانی  با آرایش های تند و زننده چشم های مخاطبین را به دیدن این نوع پوشش و ارایش عادت می دهند و حضور این مانکن ها را به زودی در خیابان های شهر نوید می دهند.


انتهای پیام/برچسب ها :

مانکن های بدحجابی- کردستان - گذری در شهر سنندج

نظرات کاربران :

نگین از سنندج [دوشنبه 5 مرداد 1394 | 15:49] پاسخ

من اولا تشکر می کنم از مطالب قشنگتون . دوما کردستان از قدیم الایام همواره با لباس های زیبایشان نمادی از حجاب بوده اند ولی امروز ه هر کسی به شیوه ای از این موضوع سو استفاده می کند .

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel