Aftabedel Print Banner
جمعه 5 اردیبهشت 1393 / 11:09|کد خبر : 356|گروه : اخــبــار زنــان

گردنه ی صعب العبور وام ازدواج سد راه زوج های جوان کردستانی

گردنه ی صعب العبور وام ازدواج سد راه زوج های جوان کردستانی

مصائب دریافت وام ازدواج در بانک ها برای مردم داستان کهنه اما درد تازه ای است زیرا کم تر کسی است که این روزها زوج جوانی در اطراف خود داشته باشد و خبر از نابسمانی های اخیر در بحث پرداخت وام ازدواج نداشته باشد.

به گزارش خبرنگار آفتاب دل، با تورم و گرانی های اخیر که بر کشور حاکم شده ازدواج این روزها فرآیندی پرخرج و پر هزینه است که هم خانواده های دوطرف را بسیار درگیر می کند و هم جیب دو طرف را خالی می کند وبرای همین بسیاری از جوانان از ازدواج فراری هستند چرا که علاوه بر هزینه جشن و جهاز و مهریه و ...هزینه تهیه مسکن و خورد و خوراک نیز به جوانان فشار وارد می کنند تا تشکیل زندگی جدید را فراموش کنند و با خانه پدری بسازند.


بحث ازدواج جوانان موضوعی است که این روز ها چالشی پیش روی جوانان و جامعه قلمداد می شود. اما یکی از مشوق ها یا به عبارت دیگر کمک هزینه که برای این امر مقدس در نظر گرفته شده است، این روزها در شهرستان سنندج در کما فرو رفته است.


بحث ازدواج جوانان موضوعی است که این روز ها چالشی پیش روی جوانان و جامعه قلمداد می شود.اما یکی از مشوق ها یا به عبارت دیگر کمک هزینه که برای این امر مقدس در نظر گرفته شده است، این روزها در استان کردستان در کما فرو رفته است.


کم تر کسی است که این روزها زوج جوانی در اطراف خود داشته باشد و خبر از نابسمانی های اخیر در بحث پرداخت وام ازدواج نداشته باشد.


در حال حاضر چند ماهی است که متقاضیان تسهیلات ازدواج  در استان کردستان در دریافت تسهیلات با مشکل مواجه شده و با وجود اعلام نام سه بانک در سایت ،بانکها از پذیرش متقاضیان خودداری می کنند.


 پرداخت تسهیلات ازدواج چند ماهی است که با مشکل مواجه شده و اغلب مراجعه‌کنندگان موفق به دریافت تسهیلات نمی‌شوند. بانک‌های عامل برای پرداخت تسهیلات ازدواج یا می‌گویند فعلا تسهیلات نمی‌دهیم یا فرد متقاضی را در نوبت پرداخت قرار می‌دهند که به گفته مسئولان بانک زمان پرداخت سال آینده ودرصورت تامین اعتبار است.


یکی از جوانانی که تازه ازدواج کرده است در گفتگو با خبرنگار آفتاب دل گفت: به بانک‌ها مراجعه کرده‌ایم و اعلام می دارند برخی از آنها به ما می گویند از حدود4ماه پیش سقف تسهیلات تمام شده است در حالی که سامانه ثبت وام ازدواج،بانک مورد نظر را در لیست بانکهایی که بودجه دارند،ذکر کرده است.


به گفته وی این بانکها هنگام مراجعه متقاضیان می گویند " وام ازدواج نداریم یا بودجه کافی برای پرداخت آن وجود ندارد !" اگر سیاست امروز تشویق جوانان برای امر مبارک ازدواج است و برای افزایش جمعیت برنامه ریزی می شود جای بسی تعجب است که در کردستان خبری از این تشویق ها و برنامه ها نیست و موانع فراوان و مشکلات عظیمی پیش پای جوانان وجود دارد.


سخت کردن مراحل دریافت وام ازدواج و هموار نکردن راه برای جوانان باعث شده تا به این ترتیب زوج ها همچنان چشم انتظار وام ازدواج که با تورم و گرانی فعلی تاثیر چندانی هم در هزینه ها ندارد بمانند.


در دوره و زمانه ای که قیمت وسایل لازم برای آماده سازی یک منزل سر به فلک کشیده واقعا جای تاسف دارد که نهادهای مسئول حتی از پرداختن 3 میلیون تومان به عنوان وام ازدواج، اجتناب می ورزند.


گذشته از تمام مراحل سخت دریافت وام ازدواج ، بانک‌های عامل برای پرداخت تسهیلات ازدواج یا می‌گویند فعلاً تسهیلات نمی‌دهیم و یا فرد متقاضی را در نوبت پرداخت قرار می‌دهند که به گفته مسئولان بانک زمان پرداخت سال آینده است.
گویا تسهیلات وام ازدواج در ابتدا شروع خوبی داشت  اما بانک ها در بحث تامین اعتبار با مشکل مواجه شده اند که گویا مسئولان درصدد برگزاری جلسه برای حل این معضل با مدیران بانک مرکزی هستند تا بتواننند هر چه زودتر این مشکل را برطرف کرد.

انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel