Aftabedel Print Banner
پنجشنبه 22 اسفند 1392 / 10:34|کد خبر : 348|گروه : اخــبــار زنــان

کلاف سر درگم احداث پل آزادی در کشاکش مخالفان و موافقان

کلاف سر درگم احداث پل آزادی در کشاکش مخالفان و موافقان

احداث پل میدان آزادی شهر سنندج به صورت موقت همچنان بین مخافان و موافقان در حال کشاکش است .

به گزارش خبرنگار آفتاب دل، وجود ترافیک خودرو و عابر در یکی از میادین اصلی شهر سنندج چندین سال است كه به یکی از معضلات این شهر تبدیل شده است و در این راستا هم نسخه های فراوانی از جمله یک طرفه کردن خیابان های منتهی به این میدان از سوی شورای ترافیک شهر و حتی استان برای آن پیچیده شده است ولي اين معضل همچنان پابرجاست.


در همین راستا به دلیل اعتراضاتی که از سوی اصحاب رسانه و عده ای از مسئولین همراه بود صبح امروز نشستی در اتاق فکر شهرداری سنندج با حضور اصحاب رسانه و اعضای شورای ترافیک سنندج برگزار شد ،


پل موقت مکانیزه ی میدان آزادی مُسَکنی برای حل ترافیک است
کامیاب شادمان رئیس شورای ترافیک شهر سنندج اظهار کرد: احداث این پل هوایی با اعتباری بالغ بر 750 میلیون تومان از محل اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب، در زمان شهرداری مهدی حسام شریعتی به تصویب رسیده است  و در طی بازدیدی که با استاندار کردستان داشتیم قرار است که پل موقت مکانیزه در میدان آزادی نصب شود تا بتوانیم تعاملات بین مردم و خودروها را حذف کنیم و  با انجام یک سری مطالعات دقیق و برنامه ریزی شده بتوانیم آن را راهبردی نمائیم .


وی گفت : ولی به دلیل قاطی شدن مسیر عابرپیاده و سواره در این میدان ناچار به اجرای این پروژه هستیم چرا كه ترافيك ايجاد شده در اين ميدان به راستي مردم را با مشكلات جدي مواجه كرده است.


وی بیان کرد: فعلا به صورت موقت طرح پل عابرپیاده به صورت برقی در میدان آزادی سنندج اجرا می شود تا زمينه لازم براي مطالعه و اجرايي كردن زيرگذر در اين ميدان فراهم شود.


وی در خصوص درختان 60 ساله ی پارک ملت که برای ساخت تقاطع ضیاءالدینی قطع شده است بیان کرد: تصمیم گیری مدیریتی ما را در شرایطی قرار داد که به ناچار مجبور به قطع این درختان شدیم و متأسفانه سرانه ی فضای سبز ما در استان بسیار کم است و از یک میلیون زمین هکتاری شهر سنندج 150 هزار هکتار آن به زمین مسکونی تبدیل شده است .

 


در جلسه ای که امروز تشکیل شد اجرای این طرح با مخالفان و موافقان حاضر در جلسه و مسئولان  روبرو شد .


بهسازی و نوسازی شهر سنندج به تبعیدگاه تبدیل شده است
زهرا آوجیان رئیس شورای اسلامی کردستان افزود: اجرای این طرح با مخافت 10 نفری و 3 نفر موافق  اعضای شورای شهر سنندج روبرو بود اما متأسفانه به دلیل حجم ترافیک استان ناچار به اجرای این طرح هستیم .


وی بیان کرد: متأسفانه برنامه ریزی قبل از مطالعات در خصوص انجام این طرح صورت نگرفته بود و بهسازی و نوسازی شهر سنندج به تبعیدگاه تبدیل شده است و به دلیل اینکه مطالعات درستی در این زمینه نداریم خروجی درستی از این کار هم نخواهیم داشت و در این میان باید نیروهای متخصص و کارآمد وارد عرصه ی کار شوند .


نگاه تک بعدی به پل موجب شکست خواهد شد
مهندس فرزام فاروقی عضو هیئت نظام مهندسی شهر سنندج یکی از مخالفین ساخت پل در این نشست افزود: شهر مانند یک موجود زنده دائم در حال رشد است و شخصیت یک شهر باید همیشه قابل تعریف باشد ، آنچه که در این مورد با مشکل مواجه است متأسفانه وجود ایستگاه های اتوبوس و تاکسی در دور این میدان است.


وی گفت: ترافیک میدان آزادی ناشی از عابران پیاده نیست و عرض کم خیابان های و پیاده روها و اگر مشکل را تنها ناشی از عابرین پیاده بدانیم نکاهی اشتباه و تک بعدی خواهد بود که در نهایت منجر به شکست می شود .


بین بد و بدتر،  بد را انتخاب کردیم
سرهنگ عارف قادرزاده رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کردستان گفت: به غیر از موتور سیکلت 90 هزار خودرو در سطح شهر سنندج وجود دارند ووضعیت عابرین پیاده در سطح شهر سنندج بسیار نابسامان است کلاف ترافیک آنچنان پیچیده است که مجبور شدیم بین بد و بدتر بد را انتخاب کنیم تا بتوانیم از ورود عابرین پیاده به سطح خیابان ها جلوگیری کنیم و طبق نظر سنجی که در میان مردم انجام گرفت این طرح با موافقت 86 درصد مردم روبرو گشت .


وی افزود: قسمت عمده ی ترافیک شهر سنندج مربوط به خیابان پاسداران و فلسطین ناشی از عابرین پیاده است و امیدواریم با احداث این پل و پارک سوار از ترافیک جلوگیری کنیم .

در حمل و نقل فلسفه انسان محوری وجود دارد و به خودرو کمتر توجه می شود

علی نادران مشاور مطالعات جامع حمل و نقل سنندج در پایان این نشست گفت:  در حمل و نقل فلسفه انسان محوری وجود دارد و به خودرو کمتر توجه می شود.

وی گفت: بحث ترافیک مساله ای ساده ای نیست که با یک عکس ویا یک بازدید بتوان برای آن تصمیم گیری کرد بلکه باید از دیدگاه علمی وتوجه به مطالعات صورت گرفته در طرح جامع ترافیک راهکار مناسب را برای حل معضل ترافیک پیدا کرد.


متاسفانه متولیان بسیاری از پروژه ها در استان به ویژه سنندج بعد از اینکه قسمتی از پروژه اجرایی و هزینه ای هم در این رابطه صرف شد به مشکل دار بودن آن پی می برند که همه این مشکلات به عدم استفاده از نظرات کارشناسان مجرب و هم چنین عدم مدیریت صحیح بر می گردد که امیدواریم با تصمیم گیری صحیح به شهروندانمان خدمات درستی را ارائه  نمایند.


انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel