Aftabedel Print Banner
سه شنبه 12 آذر 1392 / 10:31|کد خبر : 345|گروه : اخــبــار زنــان

درخشیدن تاریکی بزرگراه دکتر حسینی همچنان بر سر زبان متولیان

درخشیدن تاریکی بزرگراه دکتر حسینی همچنان بر سر زبان متولیان

با گذشت چند ماهی از بازگشایی بلوار دکتر حسینی ، گویا همچنان بودجه ی روشنایی این اتوبان در انتظار اعتبار است و هر کدام از مسئولان به نحوی درگیر این اتوبان و تاریکی آن شده اند ولی گویا خبری از روشنایی آن نیست.

به گزارش خبرنگار آفتاب دل ، یکی از مشکلات شهر سنندج نبود کمربندی و بزرگراه برای عبور ماشین های سنگین بویژه در خیابان های گلشن ، میدان نبوت بود که در سال 1384 پروژه ی بلوار دکتر حسینی آغاز شد و در تاریخ 7/12/90 اعلام شد که این پروژه در حال تکمیل شدن است و به زودی افتتاح می شود . بعد از مدتی این پروژه افتتاح شد در حالی که اعلام کردند که به زودی مشکل روشنایی آن حل می شود و شاهد عبور و مرور ماشین های سنگین و تانکرهای عراقی زیادی در این مسیر ها هستیم که با سرعت زیادی بدون هیچ گونه روشنایی در حال عبور هستند ولی روشنایی آن همچنان خاموش است .


 بلوار دکتر حسینی جنب ترمینال غرب سنندج با وجود اینکه چند ماهی از افتتاح آن گذشته بود متأسفانه شاهد تاریکی مسیر این بزرگراه هستیم  و به خاطر نبود روشنایی کامیون های سنگینی که از این مسیر عبور می کنند برای شهروندان بسیار خطر آفرین شده است  .


مسائل و مشکلاتی که در روشنایی این مسیرها وجود دارد جایی تأسف دارد جاده ی نیمه تعمیر ، نبود روشنایی و خط کشی در این مسیرها باعث شده است که رانندگان بدون توجه به عابرین پیاده با سرعت بالا تردد نمایند و چون مناطق مسکونی و مدارس در نزدیکی این اتوبان وجود دارد لذا برای شهروندان این مناطق خطرناک است .


انور رشیدی رئیس شورای شهر سنندج در گفتگو با خبرنگار آفتاب دل گفت : پروژه ی بزرگراه دکتر حسینی برای رفع معضل ترافیک و جلوگیری از تصادفات منجر به مرگ در سال 1384 احداث شد و در سال 1391 نیز افتتاح گردید اما نبود روشنایی در این مسیر جان مردم ساکن در حاشیه ی این بزرگراه و رانندگان را تهدید می کرد .


وی افزود : مسئله ای که در خور توجه است نبود هیچ گونه روشنایی برای جلوگیری از تصادفات بعد از حدود 2 سال از تکمیل این پروژه است که مسیرهای منتهی به فیض آباد ، بلوار معلم ، گلشن و ... احتمال ترافیک و تصادفات ماشین های سنگین در این مسیر وجود دارد لذا برای مهار ترافیک و کاهش خطرات تصادف در این مسیرها بایستی روشنایی آن به زودی اعتبار آن انجام شود .


رئیس شورای اسلامی شهر سنندج خاطرنشان کرد:‌در دو بلوار دکتر حسینی و بلوار آبیدر سنندج هم لازم است تا تامین روشنایی با کارشناسی انجام شود و شهرداری نیز برای انجام این کار بودجه لازم را تامین خواهد کرد تا خسارات احتمالی به شهروندان در این مسیرها به حداقل کاهش یابد.


وی گفت:‌کم کاری و یا تاخیر در اتمام پروژه این دو بلوار و عدم تامین روشنایی آنها موجب وارد آمدن خسارت‌هایی به افراد و خانواده‌ها می‌شود که اگر برای ممانعت از آن اقدامی اصولی انجام نشود قطعاً حوادث به وجود آمده غیرقابل جبران خواهد بود.
رشیدی افزود: برخی کم کاری و کوتاهی از سوی ادارات نیز برخی اوقات به پای شهرداری نوشته می‌شود در حالی که باید تمام ادارات برای نمایش چهره مناسب از شهر و ارائه خدمت همت کرده و با شهرداری همکاری کنند.


ولی الله میرزایی اصل  در جلسه بررسي وضعيت روشنایی معابر شهر سنندج اظهار داشت: باید بدون هیچ گونه بهانه و کم کاری روشنایی معابر بلوار دکتر حسینی، کمربندی آبیدر و بلوار تامین اجتماعی شهر سنندج راه اندازی شود.


وی افزود: برای مرکز استان با توجه به اینکه یک سوم جمعیت را در خود دارد و ویترین استان است زیبنده نیست که معابر شهری آن روشنایی نداشته باشد و به همين دليل مديران و مسئولان مربوطه بايد مسائل را با جديت بيشتري دنبال كنند.


فرماندار شهرستان سنندج با اشاره به این مطلب که پروژهای زمان بری همچون بلوار دکتر حسینی باید هر چه سريعتر به اتمام برسد، بیان کرد: تمامی مدیران استان كردستان باید پروژه ای را افتتاح کنند که آماده بهره برداری کامل باشد و از افتتاح پروژه هاي نيمه تمام به صورت جدي پرهيز شود.


میرزایی اصل یادآور شد: تمام دستگاه های اجرایی باید هر چه در توان دارند برای اتمام پروژه ها به ویژه روشنایی معابر به کار بگیرند.


وی ادامه داد: در بعضی مواقع درک متقابل دستگاه ها از موضوع می تواند در حل مشکلات موثر باشد و با همکاری و تعامل مناسب راه های توسعه استان هموار شود.


فرماندار شهرستان سنندج گفت: زیبنده مجموعه خدمت گذار استان كردستان به ويژه شهرستان سنندج نیست که در داخل شهر سنندج روشنایی نداشته باشیم و باید تمامی مسئولان با برنامه ریزی لازم زمینه براي اتمام پروژه ها را در شهر سنندج فراهم کنند.


میرزایی اصل در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به وضعيت مديريت شهري و لزوم توجه بيشتر شهرداري به مسائل مردم اظهار داشت: باید قبول کنیم که شهرداری متولی اصلي مدیریت شهری است و هر گونه اتفاقی در این حوزه رخ بدهد مسئولیت آن با شهرداری است.


وی افزود: نامه نگاری در این مورد قابل قبول نیست و تمامی دستگاه های اجرایی مرتبط با این موضوع مسئول عواقب و مشکلات هستند و باید تا پایان سال روشنایی معابر شهری شهر سنندج اجرا شده باشد.


فرماندار شهرستان سنندج در پايان سخنان خود بیان کرد: نباید خدمات همه مجموعه ادارات و سازمان هاي دولتي خدمت گذار به واسطه بعضی کم کاری ها نادیده گرفته شود.


لذا ضروری است مسئولین دلسوز قبل از اینکه حادثه ای جان شهروندان سنندجی و هموطنانمان را تهدید کند در جهت رفع این معضل اقدام شود.


انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel