Aftabedel Print Banner
شنبه 19 بهمن 1392 / 10:22|کد خبر : 337|گروه : اخــبــار زنــان

یارانه ها در ارتقاء کیفیت نان های برخی نانوایی ها هم اثر نگذاشت

یارانه ها در ارتقاء کیفیت نان های برخی نانوایی ها هم اثر نگذاشت

با اینکه مدت هاست از داستان تولید نان در کشور ما بعد از هدفمندی یارانه ها می گذرد اما همچنان در کیفیت نان برخی از نانوایی ها اثر نگذاشته است و همچنان نارضایتی مشتریان را به دنبال دارد .

به گزارش خبرنگار آفتاب دل، داستان تولید نان در کشور ما بعد از هدفمندی یارانه ها وارد فاز جدیدی شد. مردم انتظار داشتند با افزایش قیمت نان کیفیت آن نیز بهتر شود. گرچه آماری که وجود دارد از کاهش دورریز و ضایعات نان حکایت دارد اما هنوز هم بعضی از نانوایی ها در سنندج نان بد کیفیت را به دست مشتری می دهند و تنها دلیل آن هم کیفیت پایین آرد عنوان می شود.


شاید نان به عنوان ارزان‌ترین و کامل‌ترین غذایی باشد که تا یادمان هست پای ثابت سفره ایرانی بوده و شاید تا 30 سال پیش بیشتر غذاها به جای برنج با نان خورده می‌شد.تا گذشته‌های نزدیک خیلی‌ها به نان سوگند یاد می‌کردند و هنگامی که تکه‌ای از آن بر زمین می‌افتاد آن را برداشته و پس از بوسیدن کناری می‌گذاشتند تا مبادا نادانسته لگد بخورد.


هیچگاه نان زائد به عنوان زباله دور ریخته نمی‌شد چرا که از دید خیلی‌ها نان برکت سفره بود چیزی‌که شاید این روزها کمرنگ‌تر شده است  و به هر کجایی که می رسی حرف از ضایعات نان است ضایعاتی که نتیجه ی نان بی کیفیت و آرد نا مرغوب است.


با افزایش قیمت نان، مردم انتظار داشتند که کیفیت نان نیز با این افزایش قیمت، بیشتر شود که کارهای بسیار خوبی هم در این راستا صورت گرفت ولی هنوز هم مشکلات زیادی در این زمینه وجود دارد.


مردم شهر سنندج  بارها نارضایتی خود را از وضعیت نان در این شهر اعلام کردند .
این قصه ای تکراری است که این روزها تقریبا در اغلب نانوایی هاشنیده می شود. حکایت غم انگیز نان نامرغوب ، مدت های زیادی است که اذهان مردم، مسئولان و ارباب جراید را متوجه خود کرده و راهکارهایی که تاکنون نیز به مرحله اجرا درآمده، نتوانسته است بر افزایش کیفیت نان تأثیر زیادی بر جای بگذارد.


یک نانوای سنندجی در مقابل انتقادات مردم از کیفیت پایین نان معتقد است که این امر به دلیلی کیفیت نامطلوب آرد تحویل داده شده به نانوایی ها است.


وی با تاکید بر اینکه آرد مناسب از ضرورت های تولید نان با کیفیت است، عنوان کرد: در صورتیکه آرد نامرغوب تحویل نانوایی ها داده شود تلاش نانوایان برای عرضه نان مرغوب نتیجه ای به دنبال ندارد.


پخت و تامین نان به عنوان یکی از مهمترین سبد غذایی خانوارهای ایرانی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و ایجاد مشکلات از جمله کمبود آن و یا ایجاد صف های طولانی در این زمینه می تواند نارضایتی شهروندان را در پی داشته باشد.


یکی از شهروندان سنندجی گفت: با توجه به این که نان یکی از اقلام اساسی هر خانوار محسوب می شود، انتظار طولانی در صف ها موجب نارضایتی اغلب مراجعه کننده ها شده است.


وی از مسئولان خواست تا حداقل با افزایش سهمیه آرد نانوایی ها، زمان پخت نانوایی ها را برای ارایه خدمات به مردم زیاد کنند.


پس از به اجرا در آمدن هدفمندسازی یارانه ها و افزایش قیمت نان در شهرستان انتظار می رفت کیفیت آن ارتقا یابد اما نارضایتی مردم از کیفیت نان و صف شلوغ ... همچنان مردم  سنندج را آزار می دهد امیدواریم که مسئولان چاره ای برای این معضل بیندیشند.


انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel