Aftabedel Print Banner
سه شنبه 20 مرداد 1394 / 15:55|کد خبر : 287|گروه : اخــبــار زنــان

زنی که در ابتدای شهر گدایی می کرد

زنی که در ابتدای شهر گدایی می کرد

حضور زنان متکدی در ابتدای ورودی شهر سنندج زنگ خطری برای مسئولین و متولیان امور شهری است که در صورت عدم برخورد عقلانی و بجا با این معضل، زمینه بروز مشکلات جدید در حوزه فرهنگی و اجتماعی سنندج را فراهم خواهد کرد.

به گزارش آفتاب دل به نقل از نوای آبیدر، همواره ورودی شهر به عنوان شاکله و پیشانی فرهنگ و معرف زندگی ساکنین آن شهر شناخته می شود. هرچند گاهی حضور صنوف مزاحم، نخاله‌های ساختمانی، زباله‌های تلنبار شده و یا حتی میوه فروشان سیار در ابتدا به عنوان امری عادی قلمداد می‌شود، اما اتفاقی که به تازگی ورودی شهر سنندج را در مسیر ترددی جاده همدان به سنندج یک سرو گردن متفاوت از دیگر ورودی‌های شهر ساخته است، حضور زنان متکدی در ابتدای بلوار بوعلی سینا است.

 

شاید انکار موضوع تکدی‌گری به عنوان جزلاینفک زندگی شهری چندان واقع‌بینانه نباشد، اما پذیرش و شکستن تابوی آن در ابتدای ورودی شهر آن هم توسط زنان زنگ خطری برای متولیان شهری است، امری که به مثابه آتش زیرخاکستر بوده که در صورت گذر از آن مجوز تکرارش در جای جای سنندج صادر خواهد شد.

 

تکدی‌گری به تنهایی چالشی دردناک بوده که در نبود نظارت‌های قانونی و برخوردهای برنامه‌ریزی شده با آن گریبانگیرکودکان، معلولین، سالمندان و به تازگی زنان بی سرپرست نیز شده است؛ زنانی که به دلیل نداشتن حمایت و امنیت مالی اقدام به این امر می‌کنند از قشر آبرومند و زحمتکشی هستند که به دلیل مرگ همسر ساعتها مجبور به ایستادن در ابتدای بلور ابوعلی سینا هستند. هرچند هیچ کدام از این زنان حاضر به پاسخگویی به خبرنگار نوای آبیدر نشدند اما به راحتی می‌توان حدس زد که این عدم پاسخگویی نشأت گرفته از پیشنهادات بی‌شرمانه برخی از رانندگان بوده که از فقر مالی و وضعیت بد آنان سوء استفاده کرده و به تصور خود می‌توان با مبلغ ناچیزی رفتاری خارج از عرف و شأن جامعه را انجام داد، رفتاری که زمینه ساز حضور و رشد سودجویان و ارازل را فراهم خواهد ساخت.

 

حال باید متذکر شد، به باور اینکه کنترل، شناسایی و ساماندهی متکدیان در عرصه شهری سنندج با موانع زیاد و حتی گاهی غیرممکن روبرو است، اما حداقل می‌توان از حضور این افراد در اماکن حساس و چالش برانگیز از جمله ابتدای ورودی شهر جلوگیری کرد، چرا که حداقل بازخورد این عمل می‌تواند مانع از خلق تصورات و دیدگاه منفی در مسافرین به سنندج خواهد شد.

 برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS

اینجا محل تبلیغات شماست

ADS

 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel