Aftabedel Print Banner
شنبه 1 اسفند 1394 / 08:11|کد خبر : 2281|گروه : اخــبــار زنــان

زنان کُردستانی که می خواهند صدایشان به گوش کاندیداها برسد

زنان کُردستانی که می خواهند صدایشان به گوش کاندیداها برسد

در 9 دوره مجلس شورای اسلامی تاکنون نزدیک به 200 قانون با مواد گوناگون ویژه ی زنان و خانواده به تصویب رسیده اند، مصوباتی که تعدادشان کم به نظر نمی آید اما تعداد کمی از زنان جامعه مطالبات بخش بزرگی را بیان کرده اند، انتظاراتی که به امید برای آینده گره خورده است.

به گزارش خبرنگار آفتاب دل، در 9 دوره مجلس شورای اسلامی تاکنون نزدیک به 200 قانون با مواد گوناگون ویژه ی زنان و خانواده به تصویب رسیده اند ، مصوباتی که تعدادشان کم به نظر نمی آید.


دشمن همواره هدفش در هنگام انخابات این بوده است که از حضور پرشور مردم خصوصاً بانوان به صحنه ی رای دادن به کاندیداهای انتخاباتی جلوگیری کنند  و به اهداف پشت پرده ای که در سر دارند برسند اما  زنان ما  با هوشیاری کامل این دست های پنهان را عقب می زنند تا جامعه به سوی توسعه پایدار و پایداری توسعه گام بر دارد چون می دانند در چنین صورتی است که آحاد جامعه سود خواهند برد.


دغدغه های ستون و چتر یک خانواده صحیح بررسی شود
زهرار رضایی یکی از بانوان ورزشکار کردستانی است که می گوید: یک زن ستون و چتر یک خانواده  محسوب می شود و با اینکه 50 درصد جمعیت را زنان تشکیل می دهند اما در مقاطعی که قانون گذاری انجام می شود دغدغه های زنان کمتر در نظر گرفته می شود و نمایندگانی که به مجلس راه می یابند باید دغدغه ی زنان چه شاغل و چه خانه دار را داشته باشند و تنوع دیدگاه ها را در نظر بگیرند.


این زن یکی از مطالبات جامعه ی زنان از مجلس را توجه آنها به قوانین نیرو می داند و توقع دارد که به قشرهای مختلفی که جذب بیشتر نیروی آنها خانم است و زنانی که ورزشکارند توجه بیشتری شود.


سهم تاثیرگذاری مثبت بانوان در سرنوشت جامعه
آرزو .م یکی از بانوان کردستانی است که شرکت درانتخابات را یکی از وظایف اصلی خود می داند و می گوید: زنان باید بتوانند اندیشه های خوب خودشان را عرضه کنند و با هم فکری و همدلی با خانواده ها قدم در سرنوشت ممکت و شهرشان بردارند زیرا هر فرد در مقابل جامعه و مردم مسئول است و وظایفی به عهده دارد و باید سهم تأثیرگذاری مثبت خود را اعمال نماید.


وی گفت: ایفای وظیفه و حضور مؤثر یک موضوع فراجنسیتی است که افراد برحسب دانش، توانمندی و مهارتهای خود باید عمل نمایند. در جامعه امروز ما، زمینه های حضور و جلب مشارکت فعال زنان در صحنه های مختلف سیاسی و اقتصادی و اجتماعی همچنان نیاز به تقویت ویژه دارد و زنان نیز باید در این موضوع نقش فعالانه تری را اعمال نمایند.


بررسی سطح مطالبات رفاهی و معیشتی فرهنگیان
جامعه ی فرهنگیان نیز از نمایندگان مجلس انتظاراتی دارند و می گویند مطالبات رفاهی و معیشتی آنها بعد از این همه سال بسیار کم است و انتظار دغدغه هایشان را در مجلس دارند اما با این وجود حضور در انتخابات را وظیفه ی اصلی خود می دانند.


آنها می گویند:  انتظار ما این است که نماینده شهر نگاه شخصی به مسائل نداشته باشد و منافع شهر و کشور برایش مهم باشد و نه اینکه تنها یک منطقه خاص را مورد توجه قرار دهد.


این فعال فرهنگی ادامه داد: انتظار ما این است که نماینده به نخبگان جامعه بیشتر بها دهد و به دور از تخریب چهره های سرشناس شهرستان عمل کند و بتواند مشکلات مردم را به دور از هیاهو و دیدگاه های شخصی  و در حد توانش حل کند.


پست های مدیریتی به بانوان اعطا شود
زنان هم مانند مردان خواستار بهبود شرایط اقتصادی، کاهش فساد اقتصادی و اداری، توجه به نیازها و خواسته های عموم جامعه و... هستند بااین حال انتظار می رود مجلس آتی به مسائل حوزه زنان به صورت مضاعف توجه داشته باشد.


زنان ایرانی که روز به روز به آمار تحصیل کرده های آنها اضافه می شود،به واسطه تحصیلات و حضور در اجتماع، می توانند در اقتصاد، سیاست و فرهنگ کشور نقش آفرینی کنند.


زنانی وارد مجلس شوند که جرات و توان مقابله با مشکلات و دفاع از مردم حوزه انتخابیه خود را داشته باشند و نقش زنان را در مجلس پررنگ کنند، جامعه ما در گذر به سمت توسعه و پیشرفت است و در این راه زنان در عرصه های مدیریتی، سیاسی و اقتصادی از سلامت بیشتری برخوردارند و دقت و ظرافت در ارائه عملکرد دارند، در واقع افزایش مشارکت سیاسی و به ویژه مدیریت های اجرایی و کلان توسط زنان می تواند به شدت در زمینه کاهش فساد اقتصادی مؤثر باشد.


انتهای پیام/

 برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS

اینجا محل تبلیغات شماست

ADS

 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel