Aftabedel Print Banner
سه شنبه 6 مرداد 1394 / 07:53|کد خبر : 20|گروه : اخــبــار زنــان

زیبا ترین خوی زنان در لابه‌لای سریال‌های ماهواره ای به یغما رفته است !

زیبا ترین خوی زنان در لابه‌لای سریال‌های ماهواره ای به یغما رفته است !

امروزه به دلیل اوقات فراغت بیشتردختران تماشاگر سریال های هستند که به مروز زمان بر روی شکل گیری هویت آنها اثر می گذارد و ناخودآگاه مادران آینده ی ما به سمت و سویی کشانده خواهند شد که مجبور می شوند فرزندان خود را با فرهنگ و آداب شبکه های ترکی و با سبک ماهواره ای تربیت کنند .

به گزارش خبرنگار آفتاب دل ، صبح تا پاسی از شب را به تماشای سریال های ماهواره ای می نشینند، در ابتدا با مخالفت خانواده همراه بود اما کم کم اعضای خانواده خصوصاً کودکان هم به جای گذراندن اوقات فراغت خود در بیرون از منزل به آنها ملحق شدند .
 


آری این داستان خانواده های امروزی است که دیش های ماهواره ای جزیی از اثاث ضروری زندگی آنها محسوب شده است ، سریال‌های ماهواره‌ای که با تغییر آداب و رسوم و شیوه زندگی خانواده ها بویژه از طریق زنان و دختران که هسته اصلی خانواده هستند، محور جامعه را مورد هدف قرار داده‌اند زیرا سازندگان این فیلم ها خوب می‌دانند که از دست دادن نهاد خانواده به از دست دادن سرمایه‌های اجتماعی منجر می‌شود.


شبکه‌های ماهواره‌ای تلاش می‌کنند با نابودی شخصیت زن مسلمان، خانواده‌ها را فروپاشیده و نسلی بی بند و بار برای آینده پرورش دهند.


شاید بانوان ما بر این باور باشند که تبلیغاتی که در میان این سریال ها به نمایش گذاشته می شود کفاف هزینه های ساخت این سریال ها را بدهد در حالی که این تبلیغات فقط قسمت کمی از هزینه‌های آنها را تامین می‌کند و بیشتر بودجه آنها از جایی تامین می‌شود که حاضرند برای این جنگ نرم فرهنگی خیلی بیشتر از اینها هزینه کنند.


برنامه‌ريزي جهان غرب در جهت هويت زدايي، دين زدايي، خانواده‌‌ستيزي و خانواده گريزي است و بر اساس اين محورها به توليد فيلم و برنامه‌مي‌پردازد.
این روزها دیش‌های ماهواره به دور افتاده‌ترین نقاط کشور هم رسیده یک پیامد بزرگ دارد، با ورود این مهمان ، جهانی روبه‌روی نگاه روستایی‌ها گشوده می‌شود که هیچ شباهتی به جهان پیشین و انسان‌های اطراف و جامعه محل زندگیشان ندارد.


 این تغییر باعث می‌شود که مرد روستایی که تا پیش از این از همسر و زندگی‌اش راضی بود، ظاهر همسرش را با مدل‌هایی که هر روز بر صفحه تلویزیون نقش می‌بندد، مقایسه کند. در نتیجه از او می‌خواهد که مانند مدل‌های ماهواره‌ای لباس بپوشد، آرایش کند و اندامی مانند آنها داشته باشد که کمترین نتیجه‌اش از هم پاشیدن خانواده است.


زنان خانه‌دار بیشترین مخاطبان شبکه‌های ماهواره‌ای هستند. طبیعی است. زنان خانه‌دار زمان بیشتری را در خانه می‌گذرانند، بنابراین وقت بیشتری را برای استفاده از تلویزیون و ماهواره دارند. همچنین زنان به واسطه ویژگی‌های روان‌شناختی‌شان، علاقه بیشتری به داستان، موضوعات عاشقانه، رنگ و نور و … دارند. مسائلی که در این سریال‌ها موضوعیت دارد. همچنین سازندگان این شبکه‌ها به ظرفیت نهفته و قابل اعتنای زنان پی برده‌اند. و بهترین ورودی و مناسبترین راه برای تغییر سبک زندگی ایرانی را، زنان و دختران یک خانواده دانستند.


نگاه اساسي فيلم‌هايي كه توسط رسانه‌هاي غربي توليد و از طريق ماهواره به طور رايگان در اختيار خانواده‌ها قرار مي‌گيرد از ميان بردن نگاه عفيفانه مرد و زن در خانواده است.


امروزه به دلیل اوقات فراغت بیشتردختران تماشاگر سریال های هستند که به مروز زمان بر روی شکل گیری هویت آنها اثر می گذارد و ناخودآگاه مادران آینده ی ما به سمت و سویی کشانده خواهند شد که مجبور می شوند فرزندان خود را با فرهنگ و آداب شبکه های ترکی  و با سبک ماهواره ای تربیت کنند  زیرا این سریال ها زيور عفاف را به عنوان يك عامل مخرب جلوه داده و تعهد و پايداري افراد خانواده را نسبت به هم از ميان خواهند برد.


بد حجابی های زنان و دختران، مد و مدگرایی، خیانت همسر، از بین رفتن عفت ، گوشه گیری فرزندان و ... تنها بخشی از زهر دیش های ماهواره ای است که به جان خانواده های ایرانی افتاده اند .


اغلب سریال‌های به ظاهر خانوادگی حاوی داستان‌هایی از عشق‌ها و روابط نامتعارفی است که بیننده را بعد از مدتی به طور غیر ارادی و ناخودآگاه وادار به همسان‌سازی با زندگی واقعی و شخصی‌اش می‌کند.. موضوعی که اگر گسترش بیشتری بیابد در سالیان نه چندان دور باعث بروز بیگانگی فرهنگی و شکاف فرهنگی در کشور خواهد شد.


انتهای پیام/

 

 

 برچسب ها :

ماهوارهزیباترین خوی زنان یعنی نجابتکردستانزنان

نظرات کاربران :

نگاه نمی کنم [دوشنبه 22 خرداد 1396 | 07:59] پاسخ

موافقم

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel