Aftabedel Print Banner
یکشنبه 10 آذر 1392 / 08:20|کد خبر : 148|گروه : اخــبــار زنــان

رسانه های ماهواره ای عروسک های خیمه شب بازی غرب

رسانه های ماهواره ای عروسک های خیمه شب بازی غرب

رسانه ها معاند عروسک هایی هستند در دست سیاسیون و حاکمان غربی ، تا این افراد بتوانند سیاست شیطانی خود را که همراه با خدعه، نیرنگ و ... است را در جهت اهداف خود به اجراء در آورند .

به گزارش خبرنگار آفتاب دل، امروزه رسانه ها نقش مهمی در عرصه های بین المللی ایفا می کنند .آنها وظیفه پخش سیاست های مدنظر مدیران خود را دارند و هر رسانه در نوبه خود ایده ها و سیاست هایی را دنبال می کند که اربابان آن ها از آن ها انتظار دارند .

 


شبکه های ماهواره ای معاند به صورت گسترده با پخش برنامه های متنوع سعی در جلب مخاطبان بیشتر را دارند . این شبکه ها در ابعاد مختلفی فعالیت می کنند ولی آنچه که در این شبکه ها بیشتر دیده می شود کارهای فرهنگی است ، البته فرهنگ مورد تایید و توجه اربابان رسانه ها!

 


بیشتر برنامه های این شبکه ها حول محور فرهنگ به فعالیت خود ادامه می دهند . فرهنگ از مهمترین مسائلی است که در صورت ضربه دیدن و تغییر ، جای خود را به فرهنگ جدید می دهد و می توان اهداف مورد نظر را به اجراء در آورد ، به عبارت دیگر و باید گفت در صورت تحقق مورد یاد شده می توان هرچیزی را که در فرهنگ یک ملت به عنوان ارزش تلقی می شود به غیر ارزش و غیر ارزش را به ارزش تغییر داد .

 


به عنوان مثال در یک جامعه ی اسلامی که چادر نماد عفاف و حجاب تلقی می شود با تبلیغات گسترده رسانه های معاند و شبکه های ماهواره ای به عنوان یک تعصب دینی و نماد عقب ماندگی فرهنگی قلمداد می شود و رفته رفته فرهنگ بد حجابی به عنوان ارزش و نماد روشنفکری از سوی این رسانه ها معرفی شده و به عنوان ارزش در جامعه رواج میابد و آنچه مسلم است این است که این رسانه ها باز به این اکتفا نکرده و سعی خواهند کرد فرهنگ بی حجابی و فرهنگ اسلام آمریکایی را در جامعه اسلامی رواج دهند.


از این نوع رفتار شبکه های ماهواره ای معاند می توان دریافت که در صددند ، فرهنگ جوامع مستقل و آزاد را که سرتعظیم به کشورهای استعمار گر فرود نیاورده اند را تغییر دهند تا بتوانند روحیه استقلال طلبی و آزادی آنان را به بند کشند و در نتیجه کشور مورد هدف به استعمار تن دهد .


تاریخ گویای این حقیقت است که گسترش خبرگزاری ها و رسانه ها ، علاوه بر منافعی که داشت، مضراتی را نیز به ارمغان آورد .رسانه های معاند عروسک هایی هستند در دست سیاسیون و حاکمان غربی و آنطور که به رسانه ها دستور میدهند باید عمل نمایند تا این افراد بتوانند سیاست شیطانی خود را که همراه با خدعه، نیرنگ و ... است را در جهت اهداف خود به اجراء در آورند .


رسانه ها اخبار و مطالب کذب و دروغ خود را همراه با اطلاعات درست در اختیار مخاطب خود قرار می دهد و افکار مخاطب خود را تحت سلطه قرار داده و قدرت پردازش را از شخص می گیرد و فرد در پرتو سردرگمی به وجود آمده تمامی مطالب او را قبول می کند .


به عنوان مثال می توان به رفتار شبکه BBC فارسی اشاره نمود ، این شبکه در صورتی که 10 خبر برای پخش داشته باشد 8 خبر خود را با تمام جزئیات آن به طور صحیح پخش می کند اما 2 خبر باقی مانده خود را که خبر اصلی و مهم این رسانه می باشد را در آخر و با این ترفند به مخاطب ارائه می کند ، اولاً 2 خبر باقی مانده از لحاظ روانی برروی شخص تاثیر مهمی خواهد گذاشت ، چرا که خبر های قبلی همچون خبرهایی خواهند بود حاشیه ساز و زود گذر به عبارت دیگر از اهمیت کمی برخوردار بوده ولی از لحاظ روانی بر روی مخاطب تاثیر بسزایی دارد ، ثانیاً از آنجایی که ذهن مخاطب را برای دریافت خبر های دروغ و مورد هدف از سوی رسانه آماده میکند شخص بدون هرگونه تحلیلی مطالب را از درجه اعتبار و صحت درست قلمداد خواهد کرد و 2 خبر بعدی را نیز قبول خواهد کرد ، چرا که 8 خبر قبلی از صحت برخوردار بودند در حالی که 2 خبر بعدی که هدف رسانه است این گونه نبوده و از لحاظ صحت درست نیست .


نهمین خبر به صورت برداشت آزاد مطرح خواهد شد یعنی قبول صحت و یا دروغ بودن آن را به عهده شخص خواهند گذاشت و رسانه نهمین خبر را نزدیک به واقعیت مطرح خواهد کرد. مسلماً مخاطب نیز آن را قبول میکند که خبر مطرح شده به دلیل آن که خبر های قبلی صحیح بوده اند خبر فعلی نیز صحت دارد و دهمین خبر که از لحاظ اهمیت مهمترین خبر است و هدف رسانه است به صورت کاملاً غیر واقعی ارائه خواهد شد یعنی آنطور که رسانه می خواهد طرح خواهد شد و مخاطب این طور قبول خواهد کرد که چون 8 خبر قبلی صحت دارند و خبر نهم نیز نزدیک به صحت است پس دهمین خبر نیز از درجه اعتبار برخوردار بوده و صحت آن نیز مورد تایید از سوی مخاطب خواهد بود .


رسانه ها با این ترفندها سعی می کنند وجهه حکومت ها را نزد ملت ها تخریب کنند و این نوع رفتار ،  بخش بسیار کوچکی از رفتار رسانه ها با ملت های آزاد است و سعی دارند با  انتشار مطالبی این چنین دیدگاه ملت ها را نسبت به حکومت ها و فرهنگ های غنی شان تغییر دهند .


امروزه شاهد آن هستیم که صدها شبکه ی ماهواره ای معاند به صورت 24 ساعته با پخش برنامه های گوناگون از قبیل خبر ، فیلم ، مسابقات ، برنامه های ویژه برای سنین مختلف سعی دارند فرهنگ ملت ها را تغییر دهند .
این شبکه ها همگی بر روی یک نقطه متمرکزند و آن «فرهنگ» است . شبکه ها با ترویج روابط آزاد میان جنسیت ها ، روابط آزاد دختر با پسر و بالعکس ، روابط نامحدود مرد در بیرون از خانه و رابطه نامحدود زن در بیرون از خانه ، سعی دارند در جهت گسیخته شدن بنیان مستحکم خانواده گام بردارند . در صورت تحقق امر چون سعادت جامعه در گرو سلامت خانواده و افراد آن است تحت تاثیر قرار گرفته و رو به نابودی خواهد رفت ، این یعنی تحقق آرزوی جوامع غربی در جهت استعمار جوامع مستقل .


این در حالی است که فرهنگ غنی اسلامی به دو بعد دنیوی و اخروی اشاره داشته و برای ریزترین کارها برنامه ای جامع ارئه کرده است تا انسان بتواند در جهت سعادت دنیوی و اخروی گام بردارد .
جوامع غربی در حالی از فرهنگ و مدرنیسم صحبت می کنند که خود با این الفاض بیگانه بوده و حقیقت این کلمات را دریافت نکرده اند .


امروزه شاهد آن هستیم که جوامع غربی روز به روز در منجلاب فساد و بی بند و باری فرو می روند و باز از شعار های خود دست برنداشته و سعی می کنند جوامع دیگر را با خود همسو کنند.


باید بدانیم که جوامع غربی به این نکته پی برده اند که فرهنگ اسلامی تنها فرهنگ راه گشا برای ملت ها است و سعادت دنیوی و اخروی انسان ها در گرو عمل به این فرهنگ است . آنان سعی می کنند با بمباران خاموش این فرهنگ آن را از جوامع دور کنند ولی حقیقت فرهنگ اسلامی شیرین تر از آن است که بتوانند این فرهنگ «فرهنگ اسلامی»  را از جوامع دور کنند همانطوری که همه روزه شاهد گسترش این فرهنگ هستیم ، پس با شناخت دقیق فرهنگمان سدی در مقابل تهاجمات فرهنگی و سفیری برای تبلیغ فرهنگ غنی اسلامی باشیم.  

انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel