Aftabedel Print Banner
یکشنبه 11 مرداد 1394 / 07:40|کد خبر : 139|گروه : اخــبــار زنــان

تزریق فرهنگ غربی از طریق ماهواره به جوانان/ نابودی ارزش‌های خانوادگی از جمله اهداف غرب است

تزریق فرهنگ غربی از طریق ماهواره به جوانان/ نابودی ارزش‌های خانوادگی از جمله اهداف غرب است

رئیس اداره تبلیغات شهرستان سنندج گفت: فیلم‌های ماهواره ای بیانگرالگوی خانواده‌های غربی بوده و با القای فرهنگ غرب ارزش‌های اخلاقی مانند حیا، غیرت و عفاف را در جامعه از میان می‌برند و درصدد تثبیت روابط موازی در بیرون از خانواده هستند که این اقدامات موجب فروپاشی بنیان خانواده می‌شود.

به گزارش خبرنگار آفتاب دل، در سال های اخیر، برای کشورهای سلطه گر، خود جهانی کردن فرهنگ غربی اهمیت بسیاری پیدا کرده است و با تمام تلاششان سعی بر این دارند تا زمینه را برای پذیرش فرهنگ غربی در تمام جهان مساعد کنند و از حساسیت هایی که درباره ی آنها وجود دارد به ظاهر بکاهند که یکی از اهداف آن تغییر در سبک زندگی آنهاست که از راه های مختلفی می توانند بر این سبک زندگی تأثیر بگذارند  اما به ظاهر و آرام از طریق ماهواره و سریال ها و برنامه های کارتونی لعاب و جذاب و رنگی که برای نوجوانان و جوانان ما پخش می کنند بر روی ذهن آنها حک می کنند. و با تغییر در رفتار فرد می خواهند رفتار جامعه را که همان سبک زندگی اسلامی است تغییر دهند. در این زمینه با « علی محسن منتشلو» رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج به گفتگو نشیتیم که در ادامه می خوانید.

 

تعریف شما از سبک زندگی اسلامی چیست؟
ابتدا باید بگویم که سبک زندگی اسلامی یعنی تمام لحظه لحظه زندگی انسان با الهام از آموزه های دینی و قرآنی باشد و در نقطه آغازین شروع یک زندگی مشترک از معیارهای انتخاب همسر گرفته تا مراحل دیگر زندگی دستورات دینی الگو باشد، زیرا با نگاه دینی مسائل زندگی شکل گرفته است.

 

وقتی بحث از سبک زندگی می شود در واقع آنچه مورد پردازش و بررسی قرار می گیرد سبک« زیستن» و «زندگی» است که در نقطه مقابل آن سبک زندگی غربی وجود دارد که مبنای لذت گرایی و زندگی دنیوی اثر گذار است که دو سبک زندگی کاملاً متفاوت هستند.

 

هدف دشمن از اثر گذاشتن بر سبک زندگی غربی به جای زندگی اسلامی چیست؟
امروزه دشمنان همه ی راه های تخصصی و غیر تخصصی خود را در مورد ضعف مسلمانان به ویژه جوانان را به منصه ی ظهور رسانده و آزمایش نموده است و به این نتیجه رسیده است که از مسلمانان باید اعتقادشان را بگیریم تا بتوان در آنها نفوذ کرد و بنیان خانواده را دچار تزلزل کنند زیرا دنیای غرب می خواهد از همین طریق بر عقاید و افکار وایدئولوژی و نهایتاً طریقه زندگی و عمل مردم را تحت کنترل خود درآورد و با ترفند مختلف اعتقادات مسلمانان را مورد هجمه قرار داده و اصالت اسلامی و قرآنی بودن را از جوانان می گیرند که متأسفانه همین رفتارها در جوامع اسلامی نگرانی هایی رابه بار آورده است . پیرو این حرکات دشمنان بعضی از جوانان و افراد جوامع بشری از اعتقاد محکمی برخوردار نیستند و در دام این افکار پلید دشمن گرفتار شده و امروز زندگیشان تحت تأثیر این عوامل دچار مشکلاتی شده است.

 

تبعات سبک زندگی غربی بر سبک زندگی اسلامی چیست؟
امروزه که در عصر ارتباطات قرار داریم تبادل اطلاعات به طرق مختلف  انجام شده و به طور مستقیم و غیر مستقیم صورت می گیرد که این تبادل  اطلاعات ، تبادل فرهنگ ها را هم به دنبال دارد. دشمنان نظام اسلامی با توجه به این ابزار در صددند تا فرهنگ اصیل اسلامی را مورد هجمه قرار دهند و بنیان خانواده را دچار آسیب نمایند، سریال های ماهواره ای که افزایش طلاق، خیانت زن و شوهر به یکدیگر، بلوغ زود رس، بد حجابی و بی بند و باری و... از جمله پیامدهای سبک زندگی غربی در جامعه است که تنها سبک زندگی اسلامی و پیروی از دستورات دینی و الهی می تواند جلوی این گونه پیامدها را بگیرد.

 

جایگاه خانواده از منظر فرهنگ غربی با فرهنگ اسلامی در چیست؟
امروزه یکی از بزرگترین بلاهایی که گریبان کشورهای غربی را به شدت گرفته است و آنها را به وضعیت نامطلوب شدید ی دچار کرده است مسأله خانواده است .لذا هر مردی که شعار خانواده بدهد از نظر غربی ها و به خصوص از نظر زنان در غرب یک فرد مطلوب و یک مرد محبوب است چون از تزلزل بنیان خانواده رنج می برند به خاطر اینکه متأسفانه غرب خانواده را یعنی کانونی را که برای مرد و زن محیط امن و آرامش است از دست داده است ولی در سبک زندگی اسلامی  خانواده کانون آرامش زن و مرد است، اعتقادات وباورهای دینی در زندگی اسلامی در رأس همه ی امور قرار دارد، فکر و ذهن افراد در حال پیشرفت  و تکامل و ترقی است و این برای غرب همانند جنگی سرسخت است لذا در صددند با پخش سریال های ماهواره ای بی هویتی فرهنگی و فساد را در جامعه ی ما رواج دهند و کانون های خانواده  را یکی پس از دیگری از هم بپاشند اما جوانان ما الحمدالله آگاه و فطرتی پاک دارند و با اندک برنامه ریزی و آموزش می توان آنان را اگاه کرد و به قرآن وآموزه های دینی سوق داد و جوانب مختلف خطر را برای آنان تشریح کرد و قطعاً بهترین نتیجه عائد آنها خواهد شد.

 

آسیب شناسی سبک زندگی خانواده در ایران؟
سبک زندگی ایرانی به حدی از تولید به مصرف تغییر کرد که حتی اموری مثل پخت و پز و تربیت فرزندان را هم به خارج از خانه واگذار می کنند و حاظر به انجام این امور در داخل خانواده نیستند که این چنین سبکی منافع ملی و بلند مدت ما را در معرض نابود کردن قرار می دهد چون با مصرف گرایی منافع کشورهای در حال توسعه و خانواده ها شدیداً به خطر می افتد چون خانواده ها دائماً در حال کسب و کار و درامد و خرج کردن هستند و رضایت ندارند و این یعنی زمان کافی برای خرج کردن و لذت بردن از آن را نداشتند و در نتیجه آرامش خانواده از بین می رود در حالی که قناعت کردن به داشته هاخانواده ها را به آرامش می رساند.

 

سخن آخر شما؟
از تمامی مسلمانان و مؤمنان انتظار می رود با آگاهی کامل از ترفند های دشمن در مقابل آنها ایستادگی نموده و نقشه های آنها را  نقش بر آب نمایند تا بتوانیم فرهنگ اصیل اسلامی را حفظ کنیم.


انتهای پیام/

 برچسب ها :

علی محسن منتشلوشبکه های ماهواره ایسبک زندگی اسلامی

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS

اینجا محل تبلیغات شماست

ADS

 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel