Aftabedel Print Banner
یکشنبه 30 فروردین 1394 / 11:03|کد خبر : 130|گروه : اخــبــار زنــان

شبکه‌های ماهواره ای عامل ترویج بدحجابی در جامعه است

شبکه‌های ماهواره ای عامل ترویج بدحجابی در جامعه است

رییس شورای عالی زنان کردستان شبکه های ماهواره ای را عاملی مهم برای ترویج بدحجابی در جامعه دانست .

به گزارش خبرنگار آفتاب دل، دزدان عفاف ، از دیوار کوتاه بی حجابی و بد حجابی راحت تر به حریم کرامت زنان و دختران دستبرد می زنند اما زنان با حجاب به خاطر آنکه در سنگر حفاظتی عفاف و پوشش اند از این گونه تعرض ها  و وسوسه های شیطانی مصون ترند ، خوشا نگهبان مرز که نجابت و باغ حیا را هم برای خودشان ایمن و سالم می سازند و هم وسیله ی هوسبازی و به گناه افتادن دیگران نمی شوند .


بدحجابی یا بهتر است بگوییم بی حجابی امروزه جزئی از فرهنگ های ساختگی برخی از افراد شده است و عده ای از زنان و دختران جوان ایرانی، بدون توجه به شخصیت و ارزش زن شیوه آرایش غلیظ مرسوم در کشورهای غربی را انتخاب و با پوشش و آرایشی نا مناسب در جامعه حضور پیدا می کنند.


آنان که زیبایی های خود را در معرض دید و تماشای عموم می گذارند بیماردلان و هوس بازان را به وسوسه گناه و شعله فساد می اندازند و در آلودگی آنان شریکند و خودشان نیز از دستبرد اهل طمع مصون نمی مانند .


ما هر روز مشاهده می‌کنیم که برخی دختران ایرانی پر رنگ و لعاب‌تر از همیشه در کوچه، خیابان، دانشگاه و یا محل کار ظاهر می‌شوند و هر روز هم بیشتر جامعه و مردم می‌پذیرند که جامعه تغییر کرده است!


اینکه چرا عده ای از زنان و دختران جوان ایرانی، بدون توجه به شخصیت و هویت و ارزش زن، برای ابراز وجود و ارائه خود به جامعه، شیوه آرایش غلیظی که در کشورهای اروپایی و آمریکایی خاص فواحش می باشد را انتخاب می کنند، و با پوشش های اغواکننده درجامعه حضور می یابند، نکته ای است که ریشه یابی نشده، و دلایل آن مورد توجه قرار نگرفته است.


حجاب حریمی میان زنان و مردان نامحرم، بیانگر وقار و افتخار یک زن است اما اینک چرخش زمانه به گونه ای رقم خورده که بدحجابی به یک فرهنگ تبدیل شده، فرهنگی که برخی ها از آن لذت برده و به آن افتخار می کنند. شاید در بسیاری از کشورهایی که آزادی با بی حجابی معنی و برایشان منعی ندارد دیدن بی حجابی توام با بی حیایی دور از تصور نباشد اما براستی این بی حجابی در جامعه ما جایگاهی ندارد.


امروزه یکی از مسائل مهمی که جامعه را تهدید می کند، بی بند و باری و بی عفتی است که سبب اشاعه فحشا شده و در این منجلاب گناه و فساد، برخی از جوانان و نوجوانان غوطه ور شده اند.


بدحجابی اینک یک فرهنگ است، فرهنگی که قسمتی از حجاب را کنار گذاشته و بصورت نیمه پنهان و با جذابیتی خاص وارد جامعه و بازار شده است.


وضعیت کلی حجاب جامعه غیر قابل قبول  است
فاطمه ابوالهادی رئیس شورای عالی زنان با اظهار تاسف از اینکه امروز حتی کار به جایی رسیده که برخی از بدحجابان به بدحجابی خود افتخار هم می کنند، یادآور شد: متأسفانه دستگاه های مربوطه نتوانسته اند به وظیفه خود در راستای شناساندن حقیقت و جایگاه حجاب به آحاد جامعه به درستی عمل کنند.وی گفت: غربگرایی، گرایش به فیلم‌های مبتذل، استفاده از ماهواره و استفاده از فیس‌بوک از مهمترین عوامل سیاسی و فرهنگی مؤثر بر میزان بدحجابی زنان و دختران ایرانی است که البته نباید از تأثیرات عوامل اقتصادی نیز غافل بود .

رییس شورای عالی زنان کردستان شبکه های ماهواره ای را عاملی مهم برای ترویج بدحجابی در جامعه دانست و افزود: در همه جای دنیا نیز هر شبکه یا کانالی که موجب بی‌نظمی شود آن را مسدود می‌کنند بنابراین باید در کشور ما نیز راه‌حل در این خصوص مشخص شود و در صورت نیاز اگر لازم بود جلوی آن را بگیرند.


وی که از وضعیت پوشش های تنگ و آرایش های غلیظ برخی از خانم ها در سطح شهر گله مند است، گفت: به نظر من مشکل بدحجابی این خانم ها، بی بند و باری و نداشتن غیرت مردانه از سوی همسرانشان است.


به گفته ی رئیس شورای عالی زنان کردستان حجاب، اصلی اسلامی و متعلق به جوامع اسلامی بوده اما حجاب فعلی در جامعه امروز ما اسلامی نیست.ابوالهادی بیان داشت: معضل بدحجابی از گذشته توسط دشمنان کار شده و نهایتا امروز به اینجا رسیده است و باید تلاش کنیم در این شبیخون فرهنگی به جای تاثیرگذاری دشمن بر خود، ما بر دشمنان تاثیرگذار شویم.


انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel