Aftabedel Print Banner
سه شنبه 27 آبان 1393 / 10:55|کد خبر : 123|گروه : اخــبــار زنــان

زنان قربانیان اصلی استفاده از ماهواره هستند

زنان قربانیان اصلی استفاده از ماهواره هستند

یکی از اساتید حوزه و دانشگاه با بیان اینکه زنان قربانیان اصلی استفاده از ماهواره هستند گفت: دلیل عمده استفاده از ماهواره عدم آگاهی زنان و دختران از هویت اسلامی خود است.

به گزارش خبرنگار آفتاب دل، امروزه هدف دشمن از طراحی و پخش برنامه های ماهواره ای خدشه آفرینی در کارکرد خانواده و به چالش کشیدن خانواده هاست و زنان از همه بیشتر مورد هدف هستند. دشمن با استفاده از ابزار رسانه ‌ها به ویژه شبکه‌ های مخرب ماهواره افکار و ارزش‌ های دینی و اسلامی مسلمانان را هدف قرار داده و زنان مسلمان در نوک پیکان این هجمه ‌ها قرار گرفته‌ اند.


دشمن از حجاب زنان و دختران ایرانی هراس دارد و با ابزارهای مختلف به ویژه گسترش شبکه های ماهواره ای فارسی زبان دست به تهاجم فرهنگی علیه خانواده های ایرانی می زند.  ما الان در جنگ نرم هستیم. مشغول مبارزه در جبهه تهاجم فرهنگي هستيم. ما به عنوان کسانی که دل در گرو دین داریم، به عنوان يك سرباز در جبهۀ فرهنگی بايد با دام‌ها و دسيسه‌هاي دشمن آشنا باشيم. بدانیم تا خودمان در مقابل کسانی که در دام این جرثومۀ فساد گرفتار شده‌اند به اندازه توان كمك كنيم در این رابطه با حافظه تنهایی استاد حوزه و دانشگاه به گفتگو نشستیم که در ادامه می خوانید.چرا زنان امروز زندگی ما حتی با وجود تجمل گرایی هایی که در زندگی وجود دارد متأسفانه از زندگی لذت نمی برند؟
انسان موجودی است تکامل پذیر و طالب رشد و تعالی و فطرتاً بدنبال دست یافتن به یک آرامش و تسکین روحی می گردد که او را به اصل خودش و فطرت پاکش ربط و ضبط دهد، اما گاهی اوقات بدلیل عدم شناخت از آرمان های اصیل و واقعی خود، راه را بیراه می رود و بدنبال تأمین منافع آنی و لذت های زود گذر آن هم با استفاده از وسایل مادی حرکت می کند و اینها او را به تکامل و تعامل و تعادل و آرامشی نمی رساند، بلکه حالت سرخوردگی و یأس را برایش به ارمغان می آورند چون تغییر پذیرند و متنوع اند، این تغییر و تنوع باعث روزمرگی و به نوعی دلزدگی می شود و به انسان اجازه نمی دهد لذت واقعی را از زندگی ببرد و حالت سیری ناپذیری دارد.


امروزه آسیب های ماهواره دامن اکثر خانواده ها خصوصاً جامعه را گرفته ولی آسیب های  ناشی از آن بیشتر  زنان را تهدید می کند سوال ما این است که چرا ماهواره همدم روزهای تنهایی بانوان شده است و راه حل آن چیست؟
سیاست مزدورانه غرب بر این مسئله است که روی فکر و اندیشه آحاد جامعه ایران اسلامی خصوصاً زنان خانه دار و دختران دانشجو کار کنند، چرا که به این نکته ی اساسی رسیده اند که زن تأثیر عمیق و گسترده و نفوذ بسیار بالایی بر روی افراد خانواده دارد و می خواهند فکر او را مسموم کنند تا دچار رخوت و سستی شود  و نتواند با اندیشه والای خود خانواده را مدیریت کند، خدمات به خانواده داشته باشد، مهر مادری و عطوفت را نثار فرزندان خود کند و خود راهبری شایسته برای مرد خانه، و پای بند به اصول انسانی نماید، وقتی که فکر تخدیر و تخریب و تحقیر شوند نیروی جسم نیز تحلیل می رود و در نتیجه تبعات منفی آن مستقیم وارد خانواده می شود  طلاق روانی و عاطفی، گسست نسل، عدم تربیت مناسب و... بدنبال آن اتفاق خواهد افتاد.


تا چه اندازه ماهواره توانسته است زنان را تحت تأثیر خود قرار دهد؟
زن موجودی است که می خواهد توجه دیگران را جلب خود کند و خود را به نوعی مطرح نماید  تعدادی از خانم ها عمر مفیدشان را صرف دیدن برنامه های مبتذل ماهواره ای می کنند. و بدون توجه به این سرمایه عزیز و ارزشمند آن را هدر می دهندو بعنوان نمونه کوچکی از جامعه بزرگ و گسترده  زنان، طرح خود را به شیوه غلطی دنبال می کنند به جای کسب اعتبار علمی ... فرهنگی و اجتماعی... و تکیه بر اصول و ارزش های والای اسلامی  که انسان  را ر شد می دهد، به خود اجازه می دهند بازیچه ی دست دیگران شوند و مستقیم در خط شیطان قرار بگیرند و جسم خود را به معرض نمایش آن هم برای نا محرمان بگذارند، بطوری که عفت و حیاء خود را به نگاه های هرزه، معاوضه و معامله می کنند و برای این نگاه های مسموم ، ابراز رضایت می کند و قدر و منزلت خود را تاراج می کند به عنوان نمونه می توان به استفاده بیش از حد از وسایل آرایشی استفاده کرد  که نحوه ی استفاده از ان و مدل هایش دقیقا از ماهواره گرفته می شود.


شما اشاره کردید به استفاده کردن از وسایل آرایشی و بهداشتی، آیا این استفاده کردن از این وسایل و چون عروسک در دید دیگران قرار گرفتن سنخیتی با فرهنگ ایرانی- اسلامی دارد؟
معضلات استفاده از این وسایل به اصطلاح آرایشی و بهداشتی و مصائب پشت پرده  آن برای زنان و دختران ما ناشناخته مانده و اثرات مخربی که بر روی پوست و مو دارد در دراز مدت منجر به آسیب می شود. من مطمئنم هستم اگر خانم های استفاده کننده از این وسایل که مثل نقل و نبات در شهر به فروش می رسد می دانستند به چه شیوه ای تهیه و درست  و وارد بازار می شود حتی برای یک ثانیه هم به خود اجازه نمی دادند که از این ها استفاده کنند و این شیوه ی غیر معمول و نادرست تهیه و توزیع این مواد را خود کارشناسان بهداشت، اشراف دارند و باید بیشتر اطلاع رسانی داشته باشند، اسلام مجوز استفاده از مواد آرایشی را به زنان داده است آن هم برای محرم و حلال خود، و پیامبر(ص) در دیدار با زنان آرایشگر و عطر فروش این سفارش مهم را خواسته اند به زنان مسلمان اعلام کنند و حتی روایاتی از بزرگان دین داریم که بر استحباب آرایش در اوقات نماز تأکید دارند حتی کم مقدارترین آنها، گردنبد از خاک و مهره های رنگی و ...


با چه شیوه ای می توان زنان را تشویق کرد که از ماهواره و برنامه های آن دوری کنند که بتوانند از تأثیرات آن در امان باشند؟
عمده دلیل  سوال شما بر می گردد به عدم آگاهی و اطلاع زنان و دختران ما از هویت اسلامی خود،اگر جایگاه زن را در اسلام بصورت واقعی برای زنان بیا ن شود آن ارزش و منزلتی که زن در اسلام دارد اگر تشریح شود، مطمئناً این وضعیت ادامه نخواهد داشت و متأسفانه تعدادی از زنان و دختران ما چشم و گوش بسته، خود را دستاویز دشمنان قرار داده اند.  آن ها برای ضربه زدن به اسلام و ارزش های متعالی آن، تصمیم گرفته اند از حربه ی زن، سوء استفاده کنند و تفکر اندلسی را در ایران اسلامی پیاده کنند و به اهداف شوم خود برسند.


حرف آخر شما....؟
اگر بانوان فهیم ما با تمسک به آیات نورانی قران کریم و سیره حضرت زهرا(س) دست رد بر خواسته های نا مشروع دشمنان خواهند بزننداین تصمیمات شوم دشمن  هیچگاه عملی نخواهد شد.برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel