Aftabedel Print Banner
سه شنبه 27 مهر 1400 / 13:43|کد خبر : 11305|گروه : اخــبــار اســتــان

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان:

شخصیت کاریزمای شهید سلیمانی جهادی، میدانی و وحدت محور بود/ حاج قاسم جانش را برای وحدت اسلامی فدا کرد

شخصیت کاریزمای شهید سلیمانی جهادی، میدانی و وحدت محور بود/ حاج قاسم جانش را برای وحدت اسلامی فدا کرد

سردار سیدصادق حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان با بیان اینکه شخصیت کاریزمای شهید سلیمانی جهادی، میدانی و محور وحدت بود، اضافه کرد: شهید سلیمانی در جنگ داعش در دل یک یک مردم سنی مذهب جا گرفت و لشکر بزرگی را علیه دشمنان اسلام تشکیل داد.

به گزارش خبرنگار آفتاب دل، سردار سید صادق حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان صبح امروز در همایش نقش شهید سلیمانی در وحدت جهان اسلام و آزادی قدس که در دانشگاه پیام نور سنندج برگزار شد اظهار داشت: میلاد پیامبر اکرم (ص) نقطه شروع طلوع خورشید آزادی و رهایی انسانهاست، در چنین ایامی از سرزمین وحی طلوع خورشید ولایت پیامبر نورش ساتر می شود و تا به امروز از آن نور بهره می گیریم.


وی با بیان اینکه امروز انسانها در پرتو دین مبین اسلام زندگی می کنند گفت: پیامبر اکرم از اخلاق حسنه و نیکویی برخوررار بود، قدرت بیان و شیوه و عملش در آن شرایط سخت، مردمان را به سمت خود جذب کرد.


وی ادامه داد: شخصیت پیامبر یک انقلاب را در سراسر جهان بوجود آورد که تا امروز ادامه دارد و هر روز گسترش پیدا می کند، پیامبری که مکتب نرفته بود اما از نظر فصاحت، بلاغت و بیان شیوا و گفتار نازنینش که برگرفته از کلام وحی بود از همه برتر بود لذا دین اسلام روز به روز در حال گسترش است.


سردار حسینی یادآور شد: همانطور که مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) فرمودند؛ این ندای وحدت در دنیا گران جا افتاده است و این را نباید بشکنید و هر کس آن را بشکند خیانت کرده است لذا امروز استعمار با توجه به عامل وحدت سعی می کنند شکاف و اختلاف ها را بیان کنند و میان شیعه و سنی اختلاف بوجود آورند اما امت اسلامی در مقابل دشمن پیروز خواهد بود.

 


وی اضافه کرد: دین واحد، پیامبر واحد، قرآن واحد، قبله و واحد معاد و حب اهل بیت عامل تقویت است و باید به این عوامل وحدت بخش ببالیم چون اخلاق نیکو و سیره پاک پیامبر یکی از عوامل جذب انسانها به دین مبین اسلام بود .


وی خاطرنشان کرد: حاج قاسم سلیمانی جانش را برای وحدت اسلامی فدا کرد و عمل این شهید والامقام برگرفته از مکتب رسول الله (ص) بود.

 

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان افزود: عمل سردار سلیمانی برگرفته از مکتب پیامبر اسلام بود و یک وحدت و انسجام بی بدیلی را در منطقه ایجاد کرد.


وی با بیان اینکه شخصیت کاریزماتیک شهید سلیمانی جهادی، میدانی و محور وحدت بود، اضافه کرد: شهید سلیمانی در دل یک یک مردم سنی جا گرفت و لشکر بزرگی را تشکیل داد چون خون پاک شهدای شیعه و سنی در کنار هم برای دفاع از سرزمین های اسلامی آمیخته شد و با وحدت و یکپارچگی از اسلام دفاع کرد.


به گفته فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان؛ عمق بخشی به اسلام ناب با محوریت شهید سلیمانی در منطقه اتفاق افتاد چون با عقیده و با ایمان و وحدت اسلام بخش است و آوازه این شخصیت در تاریخ همه جهانیان و آزادی خواهان و منادیان وحدت باقی خواهد ماند.


وی با بیان اینکه حاج قاسم ، پرچم منادی آزادی و دفاع از  جهان اسلام را با عبور هزاران کیلومتر و با فرهنگ های مختلف در مدیترانه برافراشت گفت: ما در جهان اسلام نقاط مشترک زیادی داریم و آنها را تقویت کنیم لذا نباید اجازه دهیم که کوچکترین موضوعی را دشمنان برجسته کنند.


وی در پایان گفت: ضعف و زبونی و خواری و خفت از آن دشمنان اسلام خواهد بود و ما باید از این مکتبمان دفاع کنیم تا حاج قاسم سلیمانی ها همچنان زنده بمانند.

 


شهید سلیمانی الگویی مثال زدنی در راستای وحدت بین مسلمانان است


در ادامه دکتر ایوب احمدی رییس دانشگاه پیام نور سنندج اضافه کرد: به واسطه شخصیت تاثیرگذار شهید سلیمانی در جهان اسلام مفتخر هستیم که میزبان این چنین نشست فاخری هستیم.


وی گفت: باید از خود بپرسیم که در جهان اسلام علی رغم این همه نقطه مشترک و این همه بنیان های محکم ارزشی مشترک چرا خشونت های آشکار و پنهانی وجود دارد و دلیل آن چیست؟!


وی گفت: یکی از عمده ترین دلایل که موجب این همه خشونت در میان مسلمانان شده است این است که تفسیر و نگاه به وحدت در اندیشه و عملشان منطبق با رهبران ما نیست لذا باید توجه کنیم که وحدت به معنای ادغام و شبیه شدن نیست بلکه به معنای یک هدف واحد و یکپارچگی است و حاج قاسم سلیمانی هم در اندیشه و هم در عملش وحدت را معنا کرد.

 

 

شهید سلیمانی منادی وحدت در جهان اسلام است


محمدهادی امین ناجی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه پیام نور  نیز در این مراسم به صورت ویدیو کنفرانس اظهار داشت: خدمت صادقانه حاج قاسم به ‌دور از نگاه قومیتی و سلایق فردی، نقش مهمی در تحکیم وحدت امت اسلامی داشت.

 

محمدهادی امین ناجی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه پیام نور با تبریک فرار رسیدن هفته وحدت اظهار داشت: حضرت رسول در آغازین روزهای رسالت خود پیمان مودت و  همدلی را در بین اهل مدینه  برپا داشت و با این کار همه مسلمانان را به برابری و وحدت دعوت کرد.

 

وی گفت: امروز با وجود مسایل گوناگون وحدت و مودت در بین مسلمانان نیاز پیش از پیش دارد و پذیرش سخن یکی از نیازمندی های امروز ماست .

 

ناجی عنوان داشت:  جهان اسلام جهان ترکیبی است و برای به قدرت رسیدن این جهان باید بر وحدت تاکید کنیم چرا که اگر  اگر می‌خواهیم در میدان پیروز شویم باید دست به دست هم بدهیم و از فرقه‌گرایی دست برداریم و این درس حاج قاسم برای ما بوده است.


وی از سردار شهید سلیمانی به عنوان منادی وحدت در جهان اسلام نام برد و گفت: خدمت صادقانه حاج قاسم به‌ دور از نگاه قومیتی و سلایق فردی، نقش مهمی در تحکیم وحدت امت اسلامی داشت.


معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه پیام نور در ادامه گفت:  شهید سلیمانی همیشه برای آرامش مسلمانان و وحدت آنها اقدامات شایسته و زیادی را به نمایش گذاشتند و ما باید به عنوان میراث دار این مکتب کستره آن را برای تک تک مسلمانان جهان در نظر بگیریم  و برگزاری چنین نشست ها و هماندیشی های  در فرهنگ ما ضروری خواهد بود.


 وی گفت: دانشگاه پیام نور در تلاش است تا کانون های تقلید مذاهب را برای فرهنگ سازی درست در ایجاد وحدت بین اهل تسنن و تشیع ایجاد نماید.

 


خدمت صادقانه حاج قاسم نقش مهمی در تحکیم وحدت امت اسلامی داشت


در ادامه ماموستا راستی یکی از ماموستاهای برجسته اهل سنت استان کردستان با تبریک فرا رسیدن هفته وحدت به تمامی مسلمانان جهان اظهار داشت: آنچه که لازم است این بود که در ایتدای پیروزی انقلاب  وحدت سر لوحه و بزرگترین فصل انقلاب قرار گرفت.


وی افزود: دشمنان اسلام در همان اوایل انقلاب به خوبی متوجه این امر شده بودند که اگر وحدت در کشور ایران شکل بگیرد به نابودی آنها ختم خواهد شد به همین خاطر اختلاف و تفرقه  در بین مسلمانان و برادران اهل تسنن و تشیع را به راه انداخت تا بدین شکل بتواند بر کشور های اسلامی در منطقه تسلط پیدا کند.


ماموستا راستی در ادامه عنوان داشت: در همان اوایل انقلاب بود که امام خمینی (ره) از دریچه درآیت و بصیرت  خود خباثت و استکبار دشمن را به خوبی شناخت و در همان وقت بود که وحدت را ترویج داد تا بدین وسیله از انقلاب و حریت و آزادگی در جهان اسلام دفاع کند.

 

وی تصریح کرد: امام خمینی(ره) با تربیت نسل جوان اسلامی و با حرکت جهادی خود مکتبی را بنیان نهاد که امروزه بر قله افتخار ایستاده و موجب رعشه و ترس کشورهای استکباری شده است.


این عالم برجسته اهل سنت خاطر نشان کرد: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی منبعث از این مکتب و از این نسل مخلص بود که توانست دنیا را متحول کند  چرا که در رسالت و مکتب او سنی و تشیع مطرح نبود و همه را در وحدت و یک پارچکی میدید.

 

انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel