Aftabedel Print Banner
دوشنبه 29 شهریور 1400 / 11:38|کد خبر : 11243|گروه : اخــبــار اســتــان

مدیرکل دامپزشکی کردستان خبر داد؛

جمع آوری ۱۵ هزار قلم داروی تقلبی دام / هیچ مشکلی در زمینه داروهای عرضه شده در داروخانه‌های دامپزشکی استان وجود ندارد

جمع آوری ۱۵ هزار قلم داروی تقلبی دام / هیچ مشکلی در زمینه داروهای عرضه شده در داروخانه‌های دامپزشکی استان وجود ندارد

مدیرکل دامپزشکی کردستان گفت: داروهایی که توسط یک شرکت تولید داروی دام و طیور تولید و وارد استان شده بود تقلبی تشخیص داده شد و ناظران بهداشتی آن را جمع آوری کردند.

مجتبی ورمقانی مدیرکل دامپزشکی کردستان در گفتگو با خبرنگار آفتاب دل اظهار داشت: داروهایی که توسط یک شرکت تولید داروی دام و طیور تولید و وارد استان شده  بود تقلبی تشخیص داده شد و ناظران بهداشتی آن را جمع آوری کردند.

 

مجتبی ورمقانی افزود: این اقدام در راستای طرح حمایت از تولیدکنندگان دام و طیور که در شرایط سخت کنونی نگذاشته اند چرخه تولید از حرکت بیفتد، نمونه های دارویی با کسب تکلیف از مقام قضایی ضبط موقت شد و پس از طی مراحل بررسی در آزمایشگاه‌های دامپزشکی مشخص شد که هیچ نوع ماده موثری در این داروها که بر روی برچسب آنها حک شده بود را ندارد.

 

وی اضافه کرد: پس از جمع آوری این داروها ۱۱۰ قلم انواع دارو در آزمایشگاه مرجع دامپزشکی کشور مورد آزمایش و نمونه برداری  قرار گرفت که تا کنون ۱۰ هزار و ۴۰۰ دارو تقلبی  بوده و ضبط نهایی شده است.

 

مدیرکل دامپزشکی کردستان گفت: چهار هزار و  و ۹۰۰ عدد دارو نیز ضبط موقت شده که در حال آزمایش برای بررسی درباره میزان مواد موثر است.

 

 

ورمقانی با بیان اینکه در حال بررسی توزیع این داروهایی هستیم که این شرکت متخلف داشته تا برآورد نهایی از میزان توزیع داروهای تقلبی انجام گیرد که البته این شرکت عرضه خارج از شبکه هم داشته و در هفته های اخیر ۱۵ تا ۱۶ هزار در سطح استان توزیع شده است.

 

وی تاکید کرد: به داروخانه ها و شرکتهای توزیع استان اعلام شده تا تعیین تکلیف نهایی حق فروش و توزیع داروهای تولیدی این شرکت را ندارند.

 

ورمقانی به مرغداران و دامداران استان اطمینان خاطر داد که در سایه نظارتهای مستمر و جدی هیچ مشکلی در زمینه داروهای عرضه شده در داروخانه‌های دامپزشکی استان وجود ندارد.

 

مدیرکل دامپزشکی کردستان با بیان اینکه قدم به قدم اقدامات انجام شده با دستور مقام قضایی بوده است، یادآور شد: در همین زمینه پرونده‌ای در دادسرای سنندج تشکیل شده است.

 

انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel