Aftabedel Print Banner
سه شنبه 23 شهریور 1400 / 08:10|کد خبر : 11224|گروه : اخــبــار اســتــان

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان:

فعالیت مدارس مهرماه در کردستان مجازی است/مقدمات آغاز سال تحصیلی جدید در کردستان فراهم است

فعالیت مدارس مهرماه در کردستان مجازی است/مقدمات آغاز سال تحصیلی جدید در کردستان فراهم است

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گفت: فعالیت مدارس استان بر اساس سناریوهای آموزشی مصوب ستاد ملی کرونا از مهرماه آغاز خواهد شد.

به گزارش آفتاب دل، رشید قربانی در نشست ویدیوکنفرانس مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق تابعه استان کردستان که با دستور کار بررسی برنامه‌های آغاز سال تحصیلی جدید برگزار شد، هدف از برگزاری این نشست را هماهنگی، همدلی و همکاری مجموعه برای پیگیری اقدامات مربوط به برنامه‌های بازگشایی مدارس عنوان کرد. 

 

وی با اشاره به عزم دولت و آموزش و پرورش برای شروع فرایند آموزش از مهرماه امسال، گفت: به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید، همزمان با سوم مهر، در تمامی مدارس استان آیین بازگشایی با حضور عوامل اجرایی و آموزشی و هر شهرستان و منطقه باید مراسم نمادین بازگشایی مدارس را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مطابق شیوه‌نامه ابلاغی برگزار نماید. 

 

قربانی تمهید مقدمات برای بازگشایی موفق مدارس را نیازمند الزاماتی دانست و اظهار داشت: یکی از الزامات، ساماندهی نیروی انسانی است که با تخصیص نیرو، انجام به موقع نقل و انتقال و برقراری تعادل، نیروی انسانی مورد نیاز استان تامین شده است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان وضعیت استان از لحاظ برخورداری از نیروی انسانی را مطلوب دانست و گفت: در اسرع وقت باید نیروی انسانی موجود سازماندهی شود. 

 

وی همچنین به مشکلات سامانه یکپارچه وزارتی نیز اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از اقدامات لازم، کلاس‌بندی مدارس و تخصیص نیروی انسانی است که تا قبل از آغاز سال تحصیلی جدید باید عملیاتی شود. 

 

قربانی در ادامه سخنان خود به نحوه فعالیت مدارس از اول مهرماه امسال پرداخت و با بیان اینکه سناریوهایی توسط وزارت آموزش و پرورش تهیه و تدوین و بعد از تایید نهایی ستاد ملی کرونا تا اواخر هفته جاری به استان‌ها ابلاغ خواهد شد، اظهار داشت: بر اساس سناریوهای پیش‌بینی شده در مهرماه به غیر مناطق کوچک، مدرسه حضوری نداریم و آموزش‌ها عمدتا مجازی خواهد بود. 

 

وی افزود: از اول آبان ماه فعالیت مدارس بر اساس جمعیت دانش‌آموزی و گروه‌بندی و البته با توجه به مصوبه ستاد کرونا به صورت حضوری آغاز می‌شود و در این زمینه، اختیار تصمیم‌گیری به مدرسه و شهرستان واگذار و تشخیص بر عهده شورای مدرسه است که منتظر هستیم سناریوها ابلاغ شود و البته این امر منوط به واکسیناسیون کامل، کاهش وضعیت کرونایی موجود و فعالیت در شرایط زرد است. 

 

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در بخش دیگری از سخنان خود بر ساماندهی فضاهای آموزشی و تجهیزات نیز تاکید کرد و گفت: در فرصت باقی مانده تا آغاز سال تحصیلی، این موضوع نیز باید مدیریت شود.

 

وی ادامه داد : یکی دیگر از اقدامات لازم، تدوین اطلس آموزشی و نحوه دسترسی دانش‌آموزان به آموزش است که باید توسط ادارات و مدارس قبل از آغاز سال تحصیلی جدید تهیه و شورای معلمان هر مدرسه هفته آینده در مدارس تشکیل شود. 

 

قربانی هم چنین بر توزیع به موقع کتاب‌های درسی دانش‌آموزان قبل از آغاز سال تحصیلی جدید در بین دانش‌آموزان تاکید کرد و مجدد یادآور شد، دانش‌آموزانی که تا کنون به هر دلیل موفق به ثبت سفارش کتاب‌های درسی نشده‌اند، در فرصت باقی مانده تا آغاز سال تحصیلی جدید، اقدام نمایند در غیر این صورت برای آنها کتاب درسی تهیه نمی‌شود و دچار مشکل می‌شوند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با اشاره به سئوالات مطرح شده در خصوص لباس فرم دانش‌آموزان و دغدغه والدین در این خصوص تصریح کرد: تعیین تکلیف وضعیت لباس فرم دانش‌آموزان در اختیار شورای مدرسه است و با توجه شرایط حاکم و سال تحصیلی جدید توصیه می‌شود در صورتی که لباس فرم سال قبل کوچک نشده است دانش‌آموزان از همان لباس فرم استفاده شود و الزامی برای تهیه لباس جدید نیست و در پایه‌های ورودی نیز فعلا اجباری نباشد و اگر آموزش حضوری شد، دانش‌آموزان می‌توانند بر اساس لباس فرم سایر دانش آموزان اقدام به تهیه لباس کنند. 

 

وی از تعیین یک نفر از کارشناسان مرتبط به عنوان مسئول پیگیری شبکه شاد در استان و کمیته راهبری شاد خبر داد و گفت: در سطح شهرستان‌ها و مناطق نیز کمیته‌ای جهت مدیریت شبکه شاد و پاسخگویی به سئوالات و ابهامات دانش‌آموزان، اولیا و معلمان تشکیل و برنامه‌های ابلاغی مدیریت شود. 

 

قربانی با تاکید بر صدور ابلاغ نیروی انسانی بر اساس سامانه یکپارچه وزارتی، گفت: با توجه به در پیش بودن بازگشایی مدارس، تا ۱۵ مهر ماه مرخصی و ماموریت‌ها لغو شده است. 

 

تعیین تکلیف مدیریت مدارس، بررسی وضعیت ایمنی مدارس و توجه به سلامت روحی، روانی و جسمی دانش آموزان و مدیریت سرویس‌های حمل و نقل دانش آموزی به منظور جلوگیری از بروز هر گونه مشکل، عدم اجبار در اخذ شهریه توسط مدارس و رعایت ضوابط مالی و توجه به مقررات از دیگر توصیه‌های مدیرکل آموزش و پرورش کردستان به مدیران و روسای شهرستان‌ها و مناطق بود. 

 

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در بخش پایانی سخنان خود بر شناسایی و جذب دانش آموزان تارک و بازمانده از تحصیل تاکید و از مدیران و روسای خواست ضمن تشکیل جلسه با مدیران مدارس، نسبت به پیگیری موضوع اقدام و پوشش تحصیلی دانش آموزان را تکمیل نمایند.

 

وی با اشاره به تعیین ناظر کشوری به عنوان معین استان در اجرای پروژه مهر، گفت: از تاریخ ۲۰ شهریور تا ۱۰ مهرماه تمامی اقدامات واحدهای اداری و آموزشی در اجرای برنامه‌های پروژه مهر و بازگشایی توسط ناظر وزارتی ارزیابی می‌شود لذا تمامی بخش‌ها برای ارزیابی اقدامات آمادگی داشته باشند و فعالیت‌ها مستندسازی شود. 

 

قربانی از تعیین ناظران معین استان برای هر شهرستان و منطقه خبر داد و گفت: هر شهرستان و منطقه نیز متناظر اقدام استان، برای هر چند مدرسه، یک نفر را به عنوان معین انتخاب کنند تا بر اساس چک لیست‌های ابلاغی، اقدامات را رصد و کنترل نمایند. 

 

انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel