Aftabedel Print Banner
پنجشنبه 18 شهریور 1400 / 08:00|کد خبر : 11216|گروه : اخــبــار زنــان

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان:

تحقق سبک زندگی اسلامی نیازمند نهادینه‌سازی حجاب و عفاف در خانواده است

تحقق سبک زندگی اسلامی نیازمند نهادینه‌سازی حجاب و عفاف در خانواده است

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان عفت، آبرو و حجاب را از مولفه‌های سبک زندگی اسلامی به ویژه برای زنان ایرانی دانست.

به گزارش آفتاب دل، جلسه قرارگاه حجاب و عفاف با حضورسردار سید صادق حسینی فرمانده وحجت الاسلام علی جعفر نژاد نماینده، ولی فقیه در سپاه بیت المقدس کردستان و مسوول بسیج جامعه زنان و هیئت اندیشه ورز در این حوزه در سالن فرماندهی برگزار شد.


سردار سید صادق حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان با اشاره به اینکه حجاب و عفاف موضوعی کلی و مهم است افزود: حجاب برای زنان و دختران ایرانی که مسئولیت تربیتی و آموزشی یک نسل را بر عهده دارد دارای چهارچوب و دستورالعمل است که هر یک از بانوان ما چه در نقش مادری و چه در نقش همسری عهد دار آن هستند پ. و باید به محکمترین شکل آن را در نهاد خانواده نهادینه کنند.


سردار حسینی در ادامه عفت، آبرو و حجاب را از مولفه‌های سبک زندگی اسلامی به ویژه برای زنان ایرانی دانست و گفت: عملیاتی کردن این مفاهیم در زندگی یعنی زندگی اسلامی و حضور عفیفانه در جامعه در شرایط کنونی به شدت مهم و ضروری است.

 
فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرامفر گفت: تقویت غیرت دینی یکی دیگر از راهکار‌های اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب در بین خانواده‌ها است چرا که تربیت فرزند از همان کودکی رقم می‌خورد و هر والدینی می‌توانند از همان دوران کودکی فرزندان خود را نسبت به این امر تقویت کنند.


سردار حسینی درخصوص جایگاه تربیت و درونی سازی عفاف و حجاب گفت: از آنجایی که کشور ما یک کشور اسلامی است لذا نهاد‌های مناسب مانند هیئات اندیشه ورز، فضای مجازی، آموزش و پرورش و آموزش عالی به راحتی می‌توانند در این مورد به بهترین شکل فرهنگ سازی کنند.


وی با اشاره به نقش اثرگذار عفاف و حجاب در جامعه، گفت: عفاف و حجاب علاوه بر اینکه زمینه‌ساز ارتقای سلامت اجتماعی و کاهش بروز آسیب‌های اجتماعی می‌شود، می‌تواند نقش مهمی در حفظ بنیان خانواده داشته باشد.
 در ادامه حجت الاسلام علی جعفر نژاد نماینده، ولی فقیه در سپاه بیت المقدس کردستان عنوان داشت: اجرایی کردن بیانیه گام دوم انقلاب که یکی از آن‌ها سبک زندگی اسلامی است میتواند بسیاری از مشکلات کنونی جامعه را حل کند.


وی با اشاره به اینکه مهمترین مسأله حجاب عفاف است عنوان داشت:حجاب امری ظاهری و عفاف امری درونی است.


حجت الاسلام جعفر نژاد افزود: تربیت مد نظر اسلام باید در نهاد خانواده‌ها اجرایی شود چرا که آثار آن در آینده هم دامن‌گیر خود خانواده و هم جامعه خواهد بود.


وی گفت: بسیاری از خانواده‌ها در جامعه امروزی در این باره آسیب‌های زیادی دیده اند و همه ما تک تک به عنوان مسلمان در جامعه اسلامی وظیفه داریم تا در این راه دستورات اسلامی را در جهت کار موثر به سرانجام برسانیم.


نماینده، ولی فقیه در سپاه بیت المقدس کردستان بیان داشت: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند تا وقتی که دولت اسلامی شکل نگیرد، صحبت از سبک زندگی اسلامی در حد گفتمان می‌ماند. در این فرمایش معظم له منظور از دولت، تنها قوه مجریه نیست بلکه معنی عام و کلان دارد و وقتی شکل بگیرد حرکت بزرگ تشکیل کشور اسلامی که همان زندگی مومنانه است و در نهایت تمدن نوین اسلامی است ان شاءالله تحقق می‌یابد.


وی افزود: برای تحقق سبک زندگی اسلامی در جامعه، باید عفاف و حجاب در همه امور جامعه و همه افراد، چه زنان و چه مردان به صورت هدفمند و ارزشی ساری و جاری باشد.

 
در ادامه این جلسه بتول سرکانی مسوول بسیج جامعه زنان سپاه بیت المقدس کردستان اظهار داشت: امسال و در هفته عفاف و حجاب با حضور پر رنگ و تاثیر گذار در بین جامعه هدف با اجرای ۷۱۰ برنامه توانستیم به خوبی در این حوزه عمل کنیم.


وی گفت: در این امر تمامی اقشار و گرو‌های مورد نظر در هیات اندیشه ورز با ارایه برنامه‌های جامع نتوانستند کار‌های خوبی را در حوزه عفاف و حجاب در بین اقشار مختلف جامعه به سرانجام برسانند.


سرکانی با قدردانی از بسیج کارمندان و بسیج دانشجویی برای به انجام رساندن برنامه‌های تاثیر گذار در این حوزه گفت: امیدواریم این برنامه‌ها فقط مختص به هفته حجاب و عفاف نباشد و در طول سال برنامه‌های خوب از طرف اقشار مختلف در جهت تاثیر گذاری این امر صورت پذیرد.

 

انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel