Aftabedel Print Banner
سه شنبه 9 شهریور 1400 / 10:51|کد خبر : 11188|گروه : اخــبــار اســتــان

مرغ آرام گرفته است؛

تشدید نظارت‌ها بر قیمت گوشت مرغ/مردم: دیگر توان تحمل افزایش مجدد قیمت را نداریم

تشدید نظارت‌ها بر قیمت گوشت مرغ/مردم: دیگر توان تحمل افزایش مجدد قیمت را نداریم

با توجه به گرانی بیش از حد گوشت قرمز هم اکنون گوشت مرغ به یکی از نیازهای اصلی خانواده های ایرانی تبدیل شده و گران شدن آن مشکلات زیادی را برای تمام خانواده های ایرانی به وجود می آورد.

به گزارش آفتاب دل، با توجه به گرانی بیش از حد گوشت قرمز هم اکنون گوشت مرغ به یکی از نیازهای اصلی خانواده های ایرانی تبدیل شده و گران شدن آن مشکلات زیادی را برای تمام خانواده های ایرانی به وجود می آورد.

 

دیگر توان افزایش قیمت ها را نداریم


«محمد رحمت زاده» یکی از شهروندان سنندجی گفت: دولت نباید اجازه دهد قیمت ها افزایش یابد چون افزایش چند برابری قیمت های مواد غذایی در چند ماه اخیر کمر کارگران، کارکنان و تمام حقوق بگیران را خم کرد و زندگی را برای آنها بسیار دشوار کرده است و دیگر توان افزایش قیمت ها را نداریم.

 

 

استفاده از ظرفیت بخش خصوصی

 

فرید سپری رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان ضمن اشاره به وضعیت مناسب تولید مرغ در استان کردستان، بیان کرد: یکی از اولویت های سازمان جهاد کشاورزی ساماندهی نظام توزیع و عرضه تمامی محصولات در سطح استان کردستان است که در این راستا گوشت مرغ در اولویت قرار دارد.

 

وی ادامه داد: طی سال جاری یکی دو نوبت در خصوص توزیع مرغ در استان و عرضه به موقع آن مشکلات و کمبودهای در استان کردستان به وجود آمد که سازمان جهاد کشاورزی با همکاری بخش خصوصی اقدامات خوبی را در راستای رفع این مشکلات در دستور کار قرار داده است.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: یکی از اولویت‌های ما در سازمان استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی در تمامی بخش ها است و در این راستا در بخش تولید و عرضه مناسب گوشت مرغ نیز از این ظرفیت به خوبی استفاده می شود.
 

سپری با اشاره به برگزاری جلسات و نشست های مختلف در سطح استان کردستان برای رفع مشکلات پیرامون نوع عرضه گوشت مرغ، بیان کرد: خوشبختانه به دنبال برگزاری این جلسات خود اتحادیه مرغداران ورود پیدا کرده و بخش زیادی از مشکلات نظام توزیع ما در سراسر استان از جمله شهر سنندج رفع شده است.

 

وی ضمن اشاره به لزوم بهره گیری از ظرفیت های بخش خصوصی و اتحادیه مرغداران، یادآور شد: انتظار داریم که در سایه این تعامل و همکاری ایجاد شده دیگر شاهد تکرار مشکلات در راستای کمبود گوشت مرغ در بازار استان کردستان نباشیم.

 

 

تشدید نظارت‌ها بر قیمت گوشت مرغ در بازار کردستان


رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با بیان اینکه ورود بخش خصوصی و حذف افراد واسطه در نظام توزیع مرغ در استان کردستان نتایج دیگری نیز به دنبال دارد، افزود: یکی از دستاوردها و نتایج خوب این امر، جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت هاست و به همین دلیل ما در سازمان جهاد کشاورزی نقش نظارتی خود را در این بخش بیش از گذشته تقویت خواهیم کرد.

 

سپری اظهار کرد: کردستان یکی از قطب های اصلی تولید گوشت مرغ در کشور است و خوشبختانه در حال حاضر نه تنها توانایی تولید کل میزان مورد نیاز برای مصرف در داخل استان را داریم، بلکه بخشی از نیازهای سایر استان‌های اطراف را نیز تامین می کنیم.

 

از ابتدای سال جاری تاکنون در دو نوبت وضعیت توزیع و همچنین اختلال در قیمت گوشت مرغ در استان کردستان مردم این استان را با مشکلاتی در راستای تامین نیازهای خود در این بخش مواجه کرده است که حال سازمان جهاد کشاورزی از سامان دادن این مشکلات و رفع کامل آنها خبر می دهد.

 

 

هرچه بازار در آرامش باشد مردم به راحتی و بدون نگرانی می توانند مرغ، گوشت، مواد غذایی و سایر مایحتاج عمومی خود را تهیه کنند و امیدواریم این مساله به خمچنان ادامه پیدا کند.

 

انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel