Aftabedel Print Banner
شنبه 6 شهریور 1400 / 10:43|کد خبر : 11175|گروه : اخــبــار اســتــان

شانزدهمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا افتتاح شد؛

لبیک سپاه کردستان به فرمان مقام معظم رهبری در میدان مقابله با کرونا / با تمام توان و امکانات آماده خدمتگذاری به مردم هستیم

لبیک سپاه کردستان به فرمان مقام معظم رهبری در میدان مقابله با کرونا /  با تمام توان و امکانات آماده خدمتگذاری به مردم هستیم

با شیوع کرونا، بسیج و سپاه همپای وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا گام برداشت، همان بسیجیانی که در دوران دفاع مقدس در لبیک به ندای امام(ره) وارد میدان نبرد با دشمن شدند این بار نیز برای مقابله با ویروس کرونا و خدمت رسانی به مردم کمر همت بستند.

به گزارش خبرنگار آفتاب دل، با شیوع کرونا، بسیج و سپاه همپای وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا گام برداشت، همان بسیجیانی که در دوران دفاع مقدس در لبیک به ندای امام(ره) وارد میدان نبرد با دشمن شدند این بار نیز برای مقابله با ویروس کرونا و خدمت رسانی به مردم کمر همت بستند. اما این بار با شیوع موج پنجم کرونا و پیرو دستور مقام معظم رهبری در خصوص ورود جدی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بسیج و ارتش در کنترل شروع کرونا، 16 مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در استان کردستان راه اندازی شد.

 

 

  با تمام توان و امکانات آماده خدمتگذاری به مردم هستیم

سردار سیدصادق حسینی فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان درخصوص مراکز واکسیناسیون کرونا عنوان کرد: بسیج از آغازین روزهای شیوع کرونا به موضوع مقابله با این ویروس ورود کرد و در برهه‌ای از زمان با طرح شهید سلیمانی مباحث پیشگیری و درمان ویروس کرونا را دنبال کرد و اکنون در موضوع واکسیناسیون این ویروس ورود پیدا کرده است.


وی از آمادگی سپاه کردستان برای بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های خود در انجام واکسیناسیون کرونا خبر داد و گفت: با تمام توان و امکانات آماده خدمتگذاری به مردم هستیم.

 


یکی از نکات مهم در مراکز تزریق واکسن کرونا این است که تجمع افراد کاهش یابد


رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان با بیان اینکه ششمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا و شانزدهمین مرکز در استان کردستان در سالن ورزشی آزادی سنندج آغاز به کار کرد گفت: یکی از نکات مهم در مراکز تزریق واکسن کرونا این است که تجمع افراد کاهش یابد و این مکان‌ها موجب چرخش ویروس نشوند.


فرزین رضاعی با اشاره به اینکه افتتاح این مرکز موجب کاهش تجمع و تسریع در روند واکسیناسیون می‌شود افزود: در حال حاضر ۳۴۶ هزار نفر از مردم استان کردستان موفق به دریافت نوبت اول واکسن کرونا شده اند که ۳۰ درصد از جامعه هدف را شامل می‌شود.


رضاعی افزود: تاکنون ۹۸ هزار نفر از کردستانی‌ها هر دو نوبت واکسن خود را دریافت کرده اند.

 


غربالگری و مشارکت در واکسیناسیون عمومی اولویت طرح شهید سلیمانی است


حسن محمودی مدیر گروه آموزش و ارتقاء سلامت دانشگاه علوم پزشکی در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، به اقداماتی که در قالب طرح شهید سلیمانی توسط یک‌هزار و ۳۰۴ تیم از هفته گذشته تا کنون در استان انجام شده اشاره کرد و اظهار داشت:با توجه به شرایط بحرانی کرونا غربالگری و مشارکت در واکسیناسیون عمومی اولویت طرح شهید سلیمانی است.


 وی خاطرنشان کرد: از هفته گذشته تاکنون ۶ هزار و ۸۳۱ تست کرونا در قالب طرح شهید سلیمانی در استان از افراد دارای علائم صورت گرفته که از این تعداد تست ۲ هزار و ۳۲۸ نفر مثبت اعلام شده است.

 


 مدیر گروه آموزش و ارتقاء سلامت دانشگاه علوم پزشکی کردستان اضافه کرد: در مدت زمان یادشده تا کنون ۳۵ مورد مراقبت در منزل با رصد و پیگیری تیم‌های مذکور انجام شده است و یک هزار و ۳۴۲ نفر در منزل تحت قرنطینه خانگی قرار گرفته‌اند.


 مدیر گروه آموزش و ارتقاء سلامت دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: در مدت زمان عنوان شده تا این لحظه تیم‌های مذکور به ۷ هزار و ۶۲۹ خانواده سالم در سطح استان از لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی آموزش‌های لازم را ارائه داده‌اند.

 


16 پایگاه تجمیعی در استان جهت انجام واکسیناسیون کووید ۱۹فعالیت دارند

 

دکتر ابراهیم قادری اظهار داشت: تاکنون در کردستان ۱۰۲ هزار و ۱۰ نفر هر ۲ نوبت واکسن را تزریق کرده‌اند و مراکز تجمیعی در حال واکسیناسیون گروههای هدف هستند.

 

وی با بیان اینکه ۱۵ پایگاه تجمیعی تزریق واکسن کرونا به منظور افزایش سرعت روند واکسیناسیون در استان راه‌اندازی شده است، افزود: پایگاه‌های تجمیعی در راستای تسهیل روند واکسیناسیون در استان و دسترسی سریع شهروندان به واکسن با همکاری سپاه، سایر سازمان‌ها و ارگان‌ها راه اندازی شده است.

 

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه اکنون ۱۶ پایگاه تجمیعی در استان جهت انجام واکسیناسیون کووید ۱۹فعالیت دارند، افزود: از این تعداد ۶ پایگاه در سنندج فعال است.

 

دکتر قادری با اشاره به چرخه ویروس در جامعه به دلیل بی توجهی به دستورالعملهای بهداشتی، اضافه کرد: تشخیص سریع و بستری به موقع بیماران باعث شده تا آمار مرگ و میر در کردستان کمتر از دیگر استانها باشد.

 

وی با تاکید بر اینکه این به معنای پایین بودن خطر در استان نیست و تا زمانی که از به وجود آمدن بیمار جدید جلوگیری نشود، روند افزایشی همچنان ادامه خواهد داشت، یادآور شد: در حال حاضر ظرفیت بیمارستان‌های استان در حال تکمیل است و این فشار مضاعفی را بر کادر درمان که حدود ۲ سال است در خط مقدم این بیماری هستند، تحمیل کرده است.

 

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه در زمینه داروهای اصلی کرونا کمبودی نیست، اظهار داشت: ولی داروی جانبی ممکن است به دلیل استفاده زیاد دچار کمبودهایی باشد ولی آن هم جدی نیست.

 

قادری درباره ابتلای افرادی که واکسن دریافت کرده‌اند گفت: هیچ واکسنی برای بیماران ۱۰۰درصد پیشگیری و ایمنی ایجاد نمی کند و از هفته چهارم بعد از دریافت دوز دوم واکسن کرونا، فرد مقداری ایمن می‌شود.

 

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان تاکید کرد: افرادی که واکسن تزریق کرده اند حتما از ماسک استفاده کنند چرا که احتمال ایمنی جمعی در صورتی است که ۸۰ درصد جمعیت این واکسن را دریافت کنند.

 فهرست مراکز واکسیناسیون کرونا در سنندج به همراه آدرس


نام مرکز تزریق واکسن کرونا در سنندج: مرکز تجمیعی آریا

آدرس مرکز تزریق واکسن کرونا در سنندج: سنندج، بیمارستان آریا، واقع در شهرک بهاران


 
نام مرکز تزریق واکسن کرونا در سنندج: سالن آزادی
آدرس مرکز تزریق واکسن کرونا در سنندج: سنندج، میدان لشکر


 
نام مرکز تزریق واکسن کرونا در سنندج: مرکز تجمیعی صالحین بعثت
آدرس مرکز تزریق واکسن کرونا در سنندج: سنندج، ورودی ننله ، رو به روی تصفیه خانه


 
نام مرکز تزریق واکسن کرونا در سنندج: مرکز تجمیعی دانشگاه آزاد روبروی بانک کشاورزی خیابان ادب
آدرس مرکز تزریق واکسن کرونا در سنندج: سنندج، مرکز تجمیعی دانشگاه آزاد روبروی بانک کشاورزی، خیابان ادب


 
نام مرکز تزریق واکسن کرونا در سنندج: مرکز تجمیعی شهید بروجردی
آدرس مرکز تزریق واکسن کرونا در سنندج: سنندج، مرکز تجمیعی شهید بروجردی؛ رو بروی نمایشگاه بین المللی(میدان میوه و تره بار)  


نام مرکز تزریق واکسن کرونا در سنندج: مرکز وحدت
آدرس مرکز تزریق واکسن کرونا در سنندج: سنندج، مرکز وحدت، بلوار شبلیانتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel