Aftabedel Print Banner
یکشنبه 10 اسفند 1399 / 05:57|کد خبر : 10808|گروه : اخــبــار زنــان

مدیرکل ثبت احوال استان کردستان خبر داد:

افزايش ۶ درصدی ازدواج در كردستان

افزايش ۶ درصدی ازدواج در كردستان

مدیرکل ثبت احوال استان کردستان با بیان اینکه در 11 ماه امسال 12 هزار و 961 واقعه ازدواج در استان ثبت شده است، اظهار کرد: این تعداد واقعه ازدواج در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 6 دهم درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار آفتاب دل، حسن صومی با بیان اینکه در 11 ماه امسال  12 هزار و 961 واقعه ازدواج در استان ثبت شده است، اظهار کرد: این تعداد واقعه ازدواج در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 6 دهم درصد افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: میانگین سن ازدواج‌های ثبت شده بار اول در بین مردان را 59/27 سال و میانگین سن ازدواج بار اول زنان 48/23 سال بوده است.

مدیرکل ثبت احوال استان کردستان  افزود: تعداد ولادت ثبت شده پسران در مدت زمان یاد شده 10 هزار و 903 واقعه و  ولادت ثبت شده دختران نیز 10 هزار و 91 واقعه بوده است.

به گفته صومی، براساس آمار موجود در 11 ماه امسال در هر شبانه روز در استان 62 واقعه ولادت به ثبت رسیده است.

وی میانگین سن مادران در ولادت‌های ثبت شده 18/30 سال عنوان کرد و گفت: بیشترین ولادت ثبت شده مربوط به مادران گروه سنی 29-25 سال با 4/28 درصد ثبت شده است.

مدیرکل ثبت احوال استان کردستان اظهار کرد: تعداد ولادت‌های ثبت شده در مهلت قانونی 99.5 درصد بوده است.

صومی همچنین خاطرنشان کرد: تعداد ولادت ثبت شده در مهلت قانونی یعنی 15روز پس از واقعه ولادت در استان برابر با 20 هزار و 845  واقعه بوده است.

وی به نسبت جنسی حاصل از ثبت ولادت هم گریزی زد و افزود: درمقابل هر100 واقعه تولد دختر در استان تولد 108 پسر به ثبت رسیده است.

مدیرکل ثبت احوال استان کردستان  تصریح کرد:  نام‌های  محمد آِیهان، آراد، هیراد و آسام بیشترین فراوانی نام‌های پسران و اسامی آنیا، سدنا، نیلا، باران و سوژین بیشترین فراوانی نام های دختران را در استان به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
 
جدیدترین ها / پربازدیدترین ها
Aftabedel Telegram Channel